Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] LAZY SMART

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] LAZY SMART
 raffa 
Łoo, toś się Panie narobiłeś Smile

Czyja była ta micha z allegro?
 Odpowiedz
 LAZY. 
(31.05.2024, 11:18)raffa napisał(a): Łoo, toś się Panie narobiłeś Smile

Czyja była ta micha z allegro?

 Micha z zapasowego silnika.  Dodam dyskretnie że jest deko pojemniejsza. Do stanu na bagnecie trzeba dolać około litr oleju więcej.  Z blaszaną było to około 2,7L, a plastikową jest to około 3,7L.  Przekłada to się na plus  w użytkowaniu.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 LAZY. 
Plan na niedzielę. Sprężyny z dawcy, nowe odboje czekają w pudełku. Zostały z dawcy jeszcze podkładki gumowe, może coś się przyda. Regulacja ręcznego o ile to możliwe bo łapie dopiero na samej górze.
Jutro oględziny. [Obrazek: 0a16c5ed708a7906fa63334d47aea036.jpg]
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 LAZY. 
Wymiana sprężyny to z 4 godziny walki ze śrubami. Okazało się że z 5 cm jej brakowało. Dolna guma pod sprężyną przez to przecięta.  Odboje oprócz korozji były nietknięte więc się tym nie przejmowałem.   Regulacja ręcznego to max 20 minut ? 
Co sprawiło najwięcej problemu? 
Śruba ramienia stabilizatora poprzecznego- sądzę że to w miarę poprawne określenie.  Kolejno później trzeba odkręcić amortyzatory po obu stronach auta. Na wszelki wypadek odkręciłem półoś po naprawianej stronie auta. Dopiero wtedy można wyjąć sprężynę nie posiadając ściskacza do sprężyn. 
 Dużo wd40 na gwinty i dobrej jakości narzędzia się przydadzą.   Należy też odpowiednio ustawić sprężynę żeby była pod odpowiednim kątem od ramy do wózka- tak, tu można to spartolić i sprężyna będzie dziwnie wygięta.    Koniec przekazu, kolejne nowiny w kolejny weekend.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gościMenu