Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Padł akumulator i nie mogę otworzyć autka.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Padł akumulator i nie mogę otworzyć autka.
#71
 zabieg2 
Druciany wieszak i na wysokości trójkątnej szyby odchylić przyssawką drzwi. Zabezpiecz taśmami lakier, najlepiej też użyć miękkiego klina do wsunięcia pomiędzy uszczelkę i szybę.

Dzięki . Ale to trochę zbyt ogólne. O drucianym wieszaku wiem, ale z przyssawką nigdy nie maiłem do czynienia. Gdzie taką zdobyć?
Gdzie ten drut po wsunięciu między szybę a uszczelkę kierować ? Jakiej wielkości ma być mniej więcej wygięcie haczyka na drucie?
Piszesz o odchyleniu drzwi, ale drut mam wsadzać między uszczelkę a szybę, więc po co mam te drzwi odchylać? Ze wcześniejszych postów wywnioskowałem, że najlepiej odchylić uszczelkę nad klamką i tam wepchać drut. Nie wiem tylko w jakim kierunku mam ten drut kierować i jakiej wielkości zrobić wygięcie. Boję się że jak zrobię za duży haczyk to drut utnie mi w drzwiach i będę w totalnej d..ie.
(12.09.2019, 23:21)raffa napisał(a): Dzięki raffa! Cieszę się że mogę liczyć na kogoś w pobliżu.
Powalczę trochę sam. Może spróbuję jeszcze z zamkiem. Jak nic nie zdziałam to chętnie poproszę Cię o wsparcie
 Odpowiedz
#72
 LAZY. 
Od środka jest klamka, drut jest po to by tą klamkę pociągnąć, ot cała filozofia. Jak tego dokonasz to już twój problem. Szybę trzeba odchylić, inaczej popsujesz  uszczelkę- drut musi mieć luz.
Nie rozumiem co niejasno napisałem.
Nieczynne Sad
 Odpowiedz
#73
 zabieg2 
Alleluja! Zamek po trzech dniach puścił . "włam" niepotrzebny, a wieszak przyda się na odwieszenie kurtki. Jeszcze raz dzięki LAZY, dzięki RAFFA za porady, wsparcie i chęć pomocy. Wymontowuje aku i do ładowania. Tak na marginesie- jednak światła wyłączyłem. Czy możliwe jest żeby nowy akumulator, ale nie używany przez około dwa miechy wyładował się do zera?
 Odpowiedz
#74
 raffa 
Coś musiało zjeść Ci prąd. Lampki w środku? Może jakiś inny odbiornik. Radio? Alarm?
Ja w drugim samochodzie mam akumulator, który ma 6 czy 7 lat i po czteromiesięcznym postoju w zimę odpalił bez najmniejszego problemu. I nie jest to akumulator z pierwszego montażu.
Jakie masz napięcie na akumulatorze?
 Odpowiedz
#75
 zabieg2 
jeszcze nie podłączyłem. Kumpel ma prostownik i dopiero jadę pożyczyć. Jak podepnę dam znać jakie napięcie.
 Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościMenu