Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] z UK LHD programowanie licznika + kodowanie kluczyka

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] z UK LHD programowanie licznika + kodowanie kluczyka
#1
 Kazik321 
Witam Wszystkich serdecznie

Udało mi się kupić na prawdę zadbaną 450`kę z pewną historią, ale... Jako że archiwum postów nie rozwiązało moich problemów, chciałbym podpytać jak poprawić błędy po poprzednim właścicielu. W skrócie, poproszę Was o pomoc w dwóch opisanych niżej sprawach.

Sprawa nr 1

Smart pochodzi z UK, licznik przebiegu został prawdopodobnie przekodowany, pokazuje już jednostki metryczne, ale problem mam z prędkościomierzem. Poprzedni właściciele zmienili samą tarczę zegarów co za tym idzie, wskazania prędkości nie pokrywają się z rzeczywistością. Auto to prezent pod choinkę dla mojej dziewczyny, więc wolałbym żeby wskazanie prędkości nie było mocno zaniżone jak to jest w tej chwili.
Można to jakoś poprawić, przekodować poprzez SD lub jakiś inny dedykowany interface ??? Czy może konwersja z mls na km powinna z automatu zmienić również wskazania prędkościomierza ? Chciałbym ustalić w którym miejscu został popełniony błąd i go naprawić Very happy

Sprawa nr 2

Synchronizacja kluczyka trzy przyciskowego. Mam dwa kluczyki, z czego jeden nie otwiera auta, przyciski są martwe. Auto nie reaguje, nie mrugają kierunkowskazy ani 9x ani wcale, nie pojawia się X na wyświetlaczu.
Silnik z martwego kluczyka uruchamia się bez problemu, ale oczywiście tylko jak poprzednio odblokuję auto z kluczyka działającego. Czyli martwy kluczyk jest w zasadzie bezużyteczny. Czy wystarczy sama procedura adaptacji poprzez Stardignosis ?? Czy oddać auto do MB lub SC, bo potrzebny będzie magiczny kod z Niemiec ? Postaram się dziś ustalić czy z pilota wychodzi jakikolwiek sygnał radiowy do nadajnika.

Może ktoś z klubowiczów mający sprzęt i wiedzę, chciałby zarobić parę złotych ?
Lokalizacja to Warszawa.

EDIT: Nie wiem dlaczego, ale moderator przeniósł mój wątek tutaj, pierwotnie był w części technicznej w dziale 450`tek ?
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[450] z UK LHD programowanie licznika + kodowanie kluczyka - przez Kazik321 - 27.11.2017, 11:32Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościMenu