Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Deszczówka z podszybia leje się na chłodnicę

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Deszczówka z podszybia leje się na chłodnicę
#1
 kamyk 
Czy to normalne, że woda deszczowa, która zlewa się po przedniej szybie, dalej wlewa się pod plastik podszybia spływa pod maskę i leje się po chłodnicy klimatyzacji. Zawsze po deszczu, nawet jak autko stoi chłodnica klimy jest całkowicie mokra. 
Dzisiaj polewałem szybę z konewki i patrzyłem jak spływa woda. Wlewała się pod podszybie a następnie spływała środkiem pod pokrywą wlotu powietrza, wylewała się na górną krawędź chłodnicy i finalnie spływała po całej chłodnicy do dołu.
 Odpowiedz
#2
 chris2 
Tak jakoś mętnie opisujesz problem,chłodnica klimatyzacji ( skraplacz) znajduje się przed chłodnicą płynu chłodzącego i po tej chłodnicy leje się woda z podszybia?
 Odpowiedz
#3
 kamyk 
(21.11.2023, 10:32)chris2 napisał(a): Tak jakoś mętnie opisujesz problem,chłodnica klimatyzacji ( skraplacz) znajduje się przed chłodnicą płynu chłodzącego i po tej chłodnicy leje się woda z podszybia?

Tak właśnie jest. Woda leje się oczywiście z przedniej szyby i spływa pod podszybie. Chodzi o to, że chłodnica klimatyzacji (skraplacz) zawsze po deszczu jest cała mokra - czyli ta przed chłodnicą płynu chłodzącego. Woda jakoś tak dziwnie zlewa się pod maskę, że zawsze trafia na chłodnicę choć przecież chłodnica jest dość dużo odsunięta od szyby.

Jak miałbyś chęć to może zrób eksperyment - zdejmij przednią maskę, polej przednią szybę wodą (tak jakby padał deszcz) i zobacz gdzie się ona zlewa.
 Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościMenu