Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

452SB2_by_Magda

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
452SB2_by_Magda
#51
 raffa 
Wreszcie zrobiła się odpowiednia pogoda, żeby można było pogrzebać przy samochodzie. Samochodach... Very happy

Roadster dostał prezent w postaci sprawnego podnośnika szyby kierowcy. Przy okazji założyłem nowe zaczepy błotnika (kupione w SC jeszcze na jesieni), nasmarowałem zamki, zawiasy i linki (skoro i tak już wszystko było rozgrzebane do rosołu) i naprawiłem opadające lusterko.

Do wymiany podnośnika szyby trzeba niestety rozebrać całe drzwi, z obu stron (znaczy od zewnątrz i od wewnątrz). Czyli najpierw odkręcenie obudowy światła i błotnika, a potem same drzwi: trójkąt, klamka, obie uszczelki, panel zewnętrzny, szyba, głośnik, rączka, panel wewnętrzny. Przy okazji wiązka i wygłuszenie. Potem wystarczy roznitować 5 nitów (po dwa na prowadnicę - góra i dół - dostępne od zewnątrz, piąty przy silniku podnośnika, dostępny od wewnątrz drzwi).

Tyle maksymalnie otwierała się szyba na starym podnośniku:

   

   

   

Potem wyjęcie starego, założenie nowego, przykręcenie (jakieś kiepskie nity kupiłem, prawie w ogóle się nie rozprężały, więc weszły krótkie śruby M5 z podkładkami i nakrętki na klej do gwintów), ustawienie, włożenie i ustawienie szyby Smile Przetestowanie, przesmarowanie... No i montaż wszystkiego tego, co zostało zdjęte.

A tu już ze sprawnym podnośnikiem:

   

Jak mi zostało samo lusterko, to uznałem, że sprawdzę co jest nie tak. Objaw był taki, że szkło lusterka opadało, a manipulatorem można było jedynie kręcić na boki. Do góry nie dawało się podnosić.

Okazało się, że wewnętrzna część kółka manipulatora ma uszkodzone jedno gniazdo mocowania linki. I ta przesuwała się razem z całym pancerzem.

Na szczęście miałem taki sprawny manipulator ze swojego samochodu, został mi jak wymieniałem na elektryczne. Linki w roadsterze są ok. 2 cm krótsze niż w fortwo, więc musiałem przełożyć dolną część manipulatora. Przy okazji też nasmarowałem linki. Mechanizm składania. I wszystko, co trzeba było.

   

Odkryłem również, że literka R na plastiku manipulatora nie oznacza strony samochodu. Tylko kolor linki! Bo literki na tym plastikowym kółku są trzy - B, V i R.

Kolory linek też są trzy: żółty, zielony i czerwony. Zielony po francusku jest Vert, czerwony - rouge. No ale nie znam języka, w którym żółty zaczynałby się od B. Więc zakładam, że oryginalnie trzecia linka nie była koloru żółtego, tylko białego (Blanc) albo beżowego (Beige). W każdym razie udało się złożyć i działa idealnie Smile

Drzwi kierowcy wreszcie są w stanie fabrycznym i pełnosprawnym Smile
 Odpowiedz
#52
 maciekpkow 
Dobra robota!
 Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościMenu