Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

krzyżowanie się wycieraczek

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
krzyżowanie się wycieraczek
#1
 piotrasta 
Witajcie
Mam problem z wycieraczkami w 450 w czasie gdy je używam co jakiś czas (w ciągu miesiąca zrobiło mi się tak 3 razy) wycieraczki w ruchu powrotnego do pozycji postoju (pozycja wycieraczek na dole szyby) mniej więcej w połowie ruchu krzyżują się (?) zderzają (sam nie wiem dzieje się to z zaskoczenia i jak to się stanie widzę tylko efekt) wycieraczka po stronie pasażera tak jak by się wyginała na w drugą stronę i tym samym ruchu (w dół) wycieraczka wraca na swoje miejsce i pracuje normalnie. Problem nr2 z wycieraczkami jest taki że jak wyłączę wycieraczki w ruchu do góry to wracają do pozycji postojowej normalnie jeśli natomiast wyłączę je w czasie ruchu na dół w połowie szyby i niżej to zatrzymują się nie na dole lecz ok 5-10cm od pozycji końcowej.
Podejrzewam że mechanizm wycieraczek jest popsuty jednak naprawa coś da u mnie coprawda żadne ramie nie wyskoczyło ale może to początek końca?
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/for...eplacement
http://www.evilution.co.uk/index.php?men...or&mod=996

Czy szukać problemu gdzie indziej?
WME01MC011H107727 450 CDI 2001
 Odpowiedz
#2
 obwd-crash 
Pierwszy problem - gdyby było to co przedstawiane jest w linkach - "wyskoczenie" ramienia z główki kulistej, to nie mniej jak jedna z wycieraczek byłaby luźna, nie pracowałaby wcale,  gdy druga pracowałaby normalnie. Chwyć za każdą z wycieraczek i próbuj przesuwać/obracać ją po szybie w górę i dół, jeżeli będzie można daleko przesuwać, to najprawdopodobniej jest za duży luz na połączeniach kulistych.
Drugi problem tkwi w elektryce, w wyłączniku krańcowym, wewnątrz obudowy napędu i silnika wycieraczek.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 341 500 km !!!!  Evil or very mad
 Odpowiedz
#3
 piotrasta 
dzięki jest luz 5-10cm na ramionach wycieraczek tak więc wytulejuje i zobaczymy co dalej
 Odpowiedz
#4
 Lolek 
Kup jedną krótszą i tyle, rozbieranie tego mechanizmu to dramat. L
 Odpowiedz
#5
 brat_hanki 
Hej!

Czy te tulejki można gdzieś kupić, jako zestaw naprawczy? Mam duże luzy na tych cięgnach i mnie to wkurza, jakby można wymienić same tulejki to byłoby bardzo spoko.

pozdrawiam
 Odpowiedz
#6
 Lolek 
Są takie smary w aerozolu, ale nie wóda czterdziesta, i tym trzeba tam psikać co dwa czy trzy miesiące. Jedna wycieraczka krótsza i spokój.
 Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościMenu