Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Na wypadek mandatu

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Na wypadek mandatu
#11
 zibi69 
DEKALOG MANDATOWICZA...

1. Gdy otrzymasz wezwanie alternatywne (quiz ABCD lub 1234) nigdy nie przyjmuj mandatu i nigdy nie odmawiaj jego przyjęcia, gdyż ono mandatem nie jest. Nie ma przy tym znaczenia czy na wezwaniu alternatywnym są literki, cyferki, ile ich jest i kto ten dokument wydał. Prawo nie dopuszcza żądania przyjęcia mandatu lub grzywny, lub odmowy przyjęcia od wezwanego, przed doręczeniem/wręczeniem mu tego mandatu. Masz za sobą też wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 12.03.2014, który jest prawem bezwzględnie obowiązującym (TK uznał wszystkie wezwania alternatywne za niezgodne z prawem).

2. Nigdy nie odpowiadaj Straży Miejskiej, Gminnej czy GITD na ich drukach i nie wypełniaj ich wzorów oświadczeń! Nie przejmuj się zdjęciem, lub brakiem zdjęcia - to nie ma decydującego znaczenia.

3. Nie wskazuj bliskich – nie donoś na własną rodzinę, nie musisz! Twoja lojalność jest większą wartością niż ich "złodziejskie" naciski. Nie wskazuj nikogo innego jeśli nie masz 100% pewności, że to on kierował, bo możesz dopowiadać karnie za fałszywe oskarżenie (pamiętaj, że nawet gdy pożyczyłeś samochód koledze to mogła prowadzić jego żona) lub gdy nie jesteś pewny czy to nie Ty prowadziłeś - bo nie masz obowiązku się samooskarżać. Nie rozpoznawaj się na siłę na zdjęciach, nie musisz. Jako podejrzany możesz bezkarnie kłamać, bo to Twoje konstytucyjne prawo do obrony, nie ponosisz wtedy odpowiedzialności za fałszywe zeznania.

4. Uwaga, na pewno Straż będzie się powoływać na zmianę stanu prawnego od dnia 30 września 2014. Zgodnie bowiem z Uchwałą Sądu Najwyższego z 30.09.2014 Sygn. Akt. I KZP 16/14 Straż Miejska/Gminna uzyskała potwierdzenie, że w przypadku ujawnienia wykroczenia niewskazania użytkownika pojazdu (nie kierującego) z art. 96 par. 3 kw może występować jako oskarżyciel publiczny i składać do sądu wniosek o ukaranie. Co jest prawdą jednak zapomina przy tym, że musi spełnić pewne warunki, których najczęściej nie spełnia!

5. Na wezwania w charakterze świadka stawiaj się ale gdy się stawisz zażądaj zwrotu kosztów i utraconej dniówki - należy Ci się jak psu zupa, nawet gdyby do zeznań nie doszło. Do zeznań w charakterze świadka przygotuj się tak by nie ulec manipulacji. Na wezwanie w charakterze podejrzanego stawiać się nie musisz (zlekceważ straszenie dot. niestawienia się)- masz prawo do milczenia a w postępowaniach o wykroczenia organ (SM SG GITD) nie ma prawa do doprowadzenia! Straszą bezprawnie obywateli i nie boją się odpowiedzialności za takie działania...

6. Nie bój się gróźb (bo są bezprawne) i nie bój się sądu, w przypadku przegranej sąd zasądza zazwyczaj kwoty na poziomie mandatu, a przed sądem można wygrać i nic nie zapłacić (jest coraz więcej takich przypadków).

7. Jeśli otrzymasz wyrok nakazowy jeszcze sprawy nie przegrałeś, to tak zwany wyrok na próbę bez rozpatrywania stanowiska podejrzanego – zawsze składaj sprzeciw zgodnie z przepisami. Odbędzie "normalna" rozpraw i wyrok nakazowy zostanie uchylony a jeśli nie to będziesz miał okazję wyłożyć swoje racje/argumenty.

8. W przypadku stawania przed sądem (wyznaczenia rozprawy) przygotuj się pamiętając, że mimo wszystko to drobna sprawa, gdy przegrasz to zapłacił grzywnę/mandat (bez punktów), bo sprawy wykończeniowe nie grożą wpisaniem do rejestru skazanych (karanym jest nazywany tylko ukarany za przestępstwo a nie za wykroczenie), natomiast gdy wygrasz (a masz na to duże szanse) nie płacisz nic i masz satysfakcję, że miałeś rację - bezcenne...

9. W przypadku wątpliwości lub pytań zajrzyj do naszych darmowych porad na niniejszym blogu http://anuluj-mandat.pl/blog lub http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/ - to kopalnia wiedzy.

10. Pamiętaj że czas działa na Twoją korzyść! 12 miesięcy (365) dni o daty zrobienia zdjęcia i SM, SG i GITD mogą Ci co najwyżej kartkę świąteczną przysłać! Skoro masz do czynienia z jawnym bezprawiem SM, SG i GITD to nie dopominaj się odpowiedzi, nie przypominaj o sobie po złożeniu wniosku o umorzenie,nigdy nie koresponduj za pomocą poczty e-mail, nie reaguj na telefony, rozmowy osobiste nagrywaj na komórkę, nie daj sobie wcisnąć żadnego dokumentu do łapy, ani wymusić na sobie złożenia podpisu a już szczególnie na mandacie kredytowym. Zgodnie z prawem muszą umorzyć postępowanie mandatowe - co Cię obchodzi jak i kiedy to zrobią? Niech będzie przedawnienie...to nie Twój problemSmile
Nerwowa "praca" wymusza znalezienie uspokajającego hobby...
 Odpowiedz
#12
 Sappheiros 
No i niestety, mnie teraz też to dotknęło. Dostałem przed miesiącem zdjęcie z fotoradaru jakiejś straży gminnej z września, od d... strony, nie widać nawet ile osób mogło jechać, a co dopiero kto prowadził. Domyślam się, że to byłem ja, choć pewności nie mam. Miejsce fotki od mojego miejsca zamieszkania dzieli ponad 200 km, a aby było śmieszniej przyszło na adres zameldowania, kolejne 200 km dalej Smile Miałem już zapłacić (to tylko 200 zł) ale... ze łba wyszło. No i właśnie dzwoni do mnie osoba wynajmująca ode mnie mieszkanie w którym mam meldunek, że mam do odebrania pismo sądowe. Odbiorę w poniedziałek i sam jestem ciekaw co tam naskrobali. Mam nadzieję, że to tylko sądowe wezwanie do zapłaty i skończy się dodatkowym "bonusem" za zwłokę, bo jechać gdziekolwiek nie uśmiecha mi się (koszt dojazdu pewnie będzie stanowił połowę przegapionego mandatu).
 Odpowiedz
#13
 Qubek 
Obejrzyj sobie na youtubie Emila- pogromcę fotoradarów. Często te mandaty są nieucczciwie wystawiane, przepisowym kierowcom.
http://youtu.be/VbLQk-qs1yU


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 Odpowiedz
#14
 smietek 
Straże różnego rodzaju wystawiają mandaty często przekłamując przekroczenie prędkości. Dostałem 2 razy list od SG, gdzie kazali wskazać kierującego. Nigdy nie odpowiadajcie na ich formularzach. Ja wysłałem im maila i po paru tygodniach dostałem wezwanie do stawienia się gdzieś na północy Polski. Więc po raz kolejny wysłałem maila z informacją dlaczego nie odpowiedzieli na moje wcześniejsze wyjaśnienia. Znów brak odpowiedzi. Zadzwoniłem do nich informując że nagrywam rozmowę, Pani ze SG oskarżyła mnie o nie podanie sprawcy wykroczenia. Powiedziałem jej że wszystko wyjaśniłem w mailu i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Okazuje się że SG nie może sprawy wyjaśniać mailem i znów zażądali odpowiedzi na ich formularzach. Poinformowałem Panią że nie mam takiego obowiązku i że czekam na odpowiedz w sprawie moich mailowych wyjaśnień...no i co dalej? ...sprawa się przedawniła Wink przy okazji jestem pewien że nie przekroczyłem wtedy prędkości chyba że m9j licznik jest wadliwy...2 wezwania różnymi pojazdami i za każdym razem ponoć jechałem 75 km/h. Mój znajomy też dostał zdjęcie z 75 przy ograniczeniu do 50. Przypadek ?
pozdrawiajmy się na drodze...to nic nie kosztuje
 Odpowiedz
#15
 sydmund 
Jakby ktoś nie wiedział jeszcze, to od - chyba - grudnia. Sąd najwyższy jednak dał możliwość ściągania tożsamości prowadzącego dla straży miejskiej/gminnej. Wszystkie pisma w stylu anulujmandat.pl powoływały się na wyrok z SN z grudnia 2013, gdzie stwierdza, że SM/SG nie ma takich praw (sprzeczne z konstytucją). Straże przekazywały wtedy sprawę legitymizacja do Policji, a tam w 80% przypadków kwestia się przedawniała, bo nie było ludzi do takich drobizn.

Oczywiście, można się kłócić, gdy są jakieś obiekcje do wystawionego mandatu, ale powoływanie się na bezprawie strażników straciło na mocy kilka miesięcy temu i te łapiduchy mają już narzędzia, by skuteczniej ściągać kasę dla swoich urzędasów. Mi został jeszcze jeden do zapłacenia :/

Pozdrawiam.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dzisiejszy wypadek z udziałem SMART-a promyk 12 3.623 30.10.2014, 17:39
Ostatni post: kasiunqa
  Wypadek smarta-Wrocław KamiloVsky 28 8.896 07.04.2012, 20:51
Ostatni post: prost13
  WARSZAWA 14.05.2011 wypadek 38 osoby ranne kierowca stan krytyczny ŁYSY13 2 2.342 15.05.2011, 10:00
Ostatni post: Biolog
  Wypadek- Przypadek - Ktoś z naszych? Szupryk 13 4.276 07.01.2009, 11:49
Ostatni post: PKOUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościMenu