Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Nieszczelna klima

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Nieszczelna klima
#1
 vonGrzegorz 
Witam nabiłem rok temu klimę auto więcej przestało niż przejeździło (1500km w rok) wentylator startuje słychać że jest mało czynnika i auto w ogóle już nie chłodzi. Jest jakiś domowy sposób na znalezienie nieszczelności i gdzie zacząć szukać?
 Odpowiedz
#2
 Arczi100 
Jedyny domowy sposób jaki znam to udać się do wróżki. A zaczął bym od skraplacza
(24.07.2018, 15:36)vonGrzegorz napisał(a): Witam nabiłem rok temu klimę auto więcej przestało niż przejeździło (1500km w rok) wentylator startuje słychać że jest mało czynnika i auto w ogóle już nie chłodzi. Jest jakiś domowy sposób na znalezienie nieszczelności i gdzie zacząć szukać?
 Odpowiedz
#3
 IRIAD 
szukaj wycieku oleju na skraplaczu, na 90% skraplacz
 Odpowiedz
#4
 Witek 
Sprawdzenie szczelności to koszt około 100 - 150zł , ewentualne uzupełnienie czynnika to około 30zł za 100 ml a do Smarta 450 CDI wchodzi przeszł 600 ml, no i jeszcze trzeba znaleźć serwis, który nic nie popsuje. Ja osobiście odradzam wszystkim serwis W Gdyni na Żwirowej 48 - masakra Zgłębiłem trochę temat, bo też mam ten problem.
 Odpowiedz
#5
 kacper.diablo 
Jedyny sposób to fachowiec, on nabije azotem i będzie szukał pryskając wodą z płynem, ewentualnie jak nie znajdzie tak to nabije czynnik z barwnikiem i wtedy będzie widać pod lampką UV ja miałem nieszczelność na uszczelce między przewodem a skraplaczem i na tyle nie dużą że dopiero po nabiciu czynnika było widać.
 Odpowiedz
#6
 Gapa. 
Te 30 zl za czynnik to chyba 2013 roku cena
ceny od zeszłego roku poszły o 400% jak nie więcej bo wszyscy nabijali klimę i nie sprawdzali szczelności czynnik poszedł w atmosferę i znowu nabicie
Podobno poszło tyle czynnika co w Niemczech
 Odpowiedz
#7
 psuwacz 
No i teraz jest jeszcze wymiana na nowy czynnik, bo pierwszy (freon) robił dziury w atmosferze, a ten ostatnio (tetrafluoroetan) bardzo pomagał w efekcie cieplarnianym, więc wchodzi teraz ten jakiś tam 1234 plus literki.
 Odpowiedz
#8
 obwd-crash 
Podobno bezboleśnie można uzupełniać jak i wymienić freon izobutanem jakim napełniane są lodówki; Koszt gazu wręcz śmieszny patrząc na obecne ceny freonu Wink
https://www.google.pl/search?q=zestaw+do...e&ie=UTF-8
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 367 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościMenu