Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Numery ramy skuter

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Numery ramy skuter
#1
 tomcio83 
Panowie mam mały problem może jest tu ktoś kto się zna na tym. W 2007 roku kupiłem sobie skuterka 50ccm. Wtedy nie trzeba było przeglądu robić i w dowodzie jest wpis bezterminowo. Nadmienię ,że zakupiony w salonie polskim. W życiu bym się nie spodziewał takiej usterki ale jest. W dowodzie mm inny numer ramy niż w skuterze  Crying .Da się to jakoś odkręcić aby było "legal" .Salonu już nie ma ale stawiam  Beer ,że nawet po taki  czasie jak bym się zjawił to koleś by patrzył na mnie jak na debila i pewnie by pomyślał --->> hmmmm zajebał a teraz chce coś modzić. Sam bym tak pomyślał  Very happy . Może masie jakieś  sugestie ,a może ktoś to już przechodził.
 Odpowiedz
#2
 damiano.o 
a dokumenty zakupowe, rachunek, faktura, umowa, coś w nich jest co opisuje Twój motorek poza numerem ramy?

Tapnięte z SG NOTE 8
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#3
 tomcio83 
Marka skutera. W dokumentach i na fakturze jest ten sam numer a na ramie inny.
 Odpowiedz
#4
 damiano.o 
W wydziale komunikacji można wystąpić o nadanie nowego nr VIN, jeżeli auto np. miało inne numery a prowadzone czynności wyjaśniające dowiodły, że auto nie jest już przedmiotem przestępstwa i posiada się na to stosowne dokumenty. Więc może w tym przypadku można zrobić podobnie? Posiadasz dowód zakupu. Może trzeba by zdobyć jakiś dokument potwierdzający, że motor nie jest poszukiwany lub ukradziony? I wtedy wystąpić do WKom. o zmianę nr w dowodzie? Popytaj w urzędzie

Tapnięte z SG NOTE 8
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
#5
 tomcio83 
poszukiwany lub kradziony zdobyć potwierdzenie. Tu się zaczyna problem bo jak salon źle wydał papiery czy też skuter i nie daj boże zgłosili kradzież to zostaję z automatu udupiony jak się tylko na komendzie pojawię z takim zapytaniem.
 Odpowiedz
#6
 psuwacz 
Jeżeli wszystko w dobrej wierze robiłeś to nie masz się czym martwić absolutnie. Kupiony w salonie, papiery wszystko jest, więc tak naprawdę ich problem.
 Odpowiedz
#7
 tomcio83 
No tak tylko najgorsze w tym wszystkim jest to ,że na skuter ten co mam nie mam nawet papierka.Czyli reasumując coś w stylu : mam pamiery na swojego FF'a w kieszenie a jeżdżę FF'em nie wiadomo czyim . Bo nawet w rachunkach mam te numery co w dowodzie faktury paragony umowy itp. a skuter mam całkiem inny no pomijając pojemność i markę/model.
 Odpowiedz
#8
 obwd-crash 
(03.05.2018, 19:33)tomcio83 napisał(a): Panowie mam mały problem może jest tu ktoś kto się zna na tym. W 2007 roku kupiłem sobie skuterka 50ccm. Wtedy nie trzeba było przeglądu robić i w dowodzie jest wpis bezterminowo. Nadmienię ,że zakupiony w salonie polskim. W życiu bym się nie spodziewał takiej usterki ale jest. W dowodzie mm inny numer ramy niż w skuterze  Crying .Da się to jakoś odkręcić aby było "legal" .Salonu już nie ma ale stawiam  Beer ,że nawet po taki  czasie jak bym się zjawił to koleś by patrzył na mnie jak na debila i pewnie by pomyślał --->> hmmmm zajebał a teraz chce coś modzić. Sam bym tak pomyślał  Very happy . Może masie jakieś  sugestie ,a może ktoś to już przechodził.

Ile warty taki skuterek teraz ?
Warto za jego obecną wartość robić sobie problemy i się zamartwiać ?
Moim zdaniem zezłomować i zapomnieć no i na koniec zapić - czyli 3 x Z !!!
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 370 500 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
#9
 piotrasta 
Jak można nie sprawdzić takich rzeczy w momencie zakupu? (nie jest to prowokacja?)
Jaka jest realna wartość skutera? Może taniej będzie zezłomować go i kupić inny?
Wpisałeś vin z ramy w google?
Przejdź się do wydziału komunikacji i pogadaj z nimi co i jak może jest jakiś sposób na to? (choć skąd urzędnik ma mieć 100% gwarancję że nie ukradłeś go?)
 Odpowiedz
#10
 LAZY. 
Skoro ty masz niewłaściwe dokumenty do twojego skutera to jest wielce prawdopodobne że inna osoba ma podobny problem.

Spisz numery ramy i w urzędzie niech sprawdzą kto i czy ma zarejestrowany pojazd na takie numery.
Może okazać się że w tym salonie skapowali się że doszło do pomyłki i tego drugiego skutera nigdy nie sprzedali ze względu na brak papierów. Możliwe też że sprzedali i jest na kogoś zarejestrowany.
 W pewnych przypadkach jest możliwość nabicia nowych numerów na ramę, a papiery przecież masz.
Beer Star Diagnosis ??? Beer 
                6.0.2.4.6.2.0.1.5
Mój smart/ galeria FB
 Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościMenu