Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

#1
 Napisane przez Kanapa 

Od soboty 800 zł za parkowanie "na kopercie". Inne mandaty też w górę
800 zł - tyle od soboty trzeba będzie zapłacić za parkowanie, bez koniecznych uprawnień, w miejscu dla niepełnosprawnych. Więcej zapłacą też ci kierowcy, którzy zignorują ograniczenia wjazdu pojazdów o określonej masie.

Rozporządzenie ws. wysokości grzywien za wybrane rodzaje wykroczeń, które weszło w sobotę w życie, ma dostosować przepisy dotyczące mandatów do zmian w prawie, które nastąpiły w 2014 r. Zwiększa też wysokość mandatów za część wykroczeń popełnianych przez kierowców.

Najważniejsze zmiany dotyczą kwestii związanych z parkowaniem w miejscach z zakazem lub w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Przykładowo kierowca, który zaparkuje na "kopercie" dla osób niepełnosprawnych i będzie się przy tym bezprawnie posługiwać kartą parkingową wystawioną dla osoby niepełnosprawnej, może dostać mandat w wysokości do 1000 zł. Za samo posługiwanie się w nieuprawniony sposób taką kartą grozi 300 zł mandatu, za parkowanie na "kopercie" lub miejscu zastrzeżonym - 800 zł.

Wzrasta też wysokość mandatów dla kierowców m.in. ciężarówek, którzy albo wjadą na ulicę z zakazem wjazdu dla ciężarówek lub złamią zakaz dotyczący wjazdu pojazdów o masie większej niż określona w zakazie. Dotąd można było za to wykroczenie dostać mandat w wysokości 350 zł, teraz będzie to 500 zł.


Motocyklista szalał na "zakopiance". Dostał 16 mandatów
Ustalona została również wysokość mandatów za brak "odblasków" - do 100 zł. Chodzi o obowiązek używania takich elementów, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym (chyba że jest to chodnik lub droga przeznaczona wyłącznie dla pieszych - PAP). Obowiązek taki wprowadziła pod koniec sierpnia nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Od soboty 100 zł za brak kasku ochronnego zapłacić będą musieli nie tylko motocykliści i motorowerzyści, ale też kierowcy czterokołowców, czyli m.in. quadów. Stuzłotowy mandat będą mogli też dostać za przewożenie pasażera bez kasku.

Taka sama kara grozi rodzicom, którzy bez uprawnień, będą przewozić dzieci coraz popularniejszym wózkiem rowerowym.

Uregulowane zostały też kwestie dotyczące mandatów dla nietrzeźwych rowerzystów. Wynika to ze zmiany w przepisach z października 2013 r., zgodnie z którymi "kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu" nie jest przestępstwem, a wykroczeniem.

Zgodnie z obowiązującym od soboty rozporządzeniem, nietrzeźwy rowerzysta będzie mógł zostać ukarany mandatem w wysokości 500 zł; natomiast za stan po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozić będzie od 300 do 500 zł mandatu. Podobne kary mają być stosowane w przypadku osób pod wpływem "środków działających podobnie do alkoholu".
Forfour 2005r [Obrazek: 585647.png] i 451 LET,  ex 450 0,6/454 1,5

Ktoś musi tu być marudą  Rolleyes więc obowiązuje http://smartklub.pl/t-regulamin-portalu-...4#pid58904
 Odpowiedz

Komentarze

#2
 karero 
no to nieźle trzeba będzie oddać państwu. lepiej uważać, bo można popaść w długi te te kary spłacać za zaciągnięty kredycik.
 Odpowiedz
#3
 Mahabharata 
Dobrze że mając smarta nie ma problemu z parkowaniemSmile
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
 Odpowiedz
#4
 DaSza 
Młodzi kierowcy Brabusami nie poszalejąWink

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci...Id,2171391
"Cytrynka" FT 2011, 1.0 był mhd jest Brabus Laughing
 Odpowiedz
#5
 bodek1 
(01.04.2016, 13:30)DaSza napisał(a): Młodzi kierowcy Brabusami nie poszalejąWink

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci...Id,2171391

1 kwietnia można wszystko napisać   Laughing Very happy
 Odpowiedz
#6
 DaSza 
Ale to taki realistyczny żarcik Evil or very mad
 Odpowiedz
#7
 mozdzerka 
Parkowanie na kopertach jestem za, nawet niech 2000 zł kary będą...to co się dzieje pod moim biurem to masakra, same wypasione BMWchy i merce wielkości czołgów na miejscach dla inwalidów, nikt się nie przejmuje bo pańcia idzie na szoping i ma mieć luz na parkingu...(((
 Odpowiedz
#8
 ŁYSY13 
Tak nawet 5000

Łysy13 emeryt
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
#9
 jungli 
Ja bym karnego k... naklejalaSmile

pozdrawiamy!
 Odpowiedz
#10
 emes125 
A ja bym najpierw się zastanowił, czy chciałbym, by np. moje dziecko widziało, jak naklejam komuś członka na szybę.
A później bym się zastanowił, czy przypadkiem umieszczanie wulgarnych napisów/obrazów w przestrzeni publicznej nie jest karalne.

A jakby to było za mało, to bym się zastanowił, czy na pewno osoba nie miała jakiegoś powodu by tam stanąć. Mam znajomą, która jest przed trzydziestką, jest bardzo atrakcyjną dziewczyną, ale poruszanie się jej sprawia okropny ból. Gdy zaparkuje swoje auto warte "dziesiąt" tysięcy, czasem słyszy głupie uwagi. A niedawno usłyszała od lekarza, że z powodu tego nowotworu w kręgosłupie może już nie spłacać dalej kredytu.
 OdpowiedzMenu