smartklub.pl
Raporty spalania naszych Smartów - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--108)
+---- Wątek: Raporty spalania naszych Smartów (/t-raporty-spalania-naszych-smartow--4990)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - MariuszB - 17.03.2010

Cytat:lion_rapid pisał(a)):
Golf IV TDI 90&110KM (na pompie)
Skoda Octavia z tym samym silnikiem
Późniejsze wersje z TDI na pompowtryskach były już mniej oszczędne
Nie zgodzę się. Z czystej ciekawości porównuje często spalanie 42 CDI z Golfem TDI , właśnie na PD. Ten drugi przy spokojnej jeździe w trasie potrafi zejść nawet do 4.5 a najczęściej spala 5l.
Przy podobnych prędkościach w trasie, rzędu ~120 km/h Smart CDI spala ok. 0.5 l/100 km mniej od TDI. Porównując masę własną, osiągi czy ilość miejsc siedzących ForTwo przestaje być autem extremalnie ekonomicznym :-? Albo to TDI'ki palą tak mało Wink
A


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - PKO - 17.03.2010

mysle ze trzeba by bylo sprostowac ze predkosc ekonomiczna dla smarta to do 90km/h dla silnikow tdi to 120km/h i tak powino wygladac porownanie jazdy ekonomicznej Hammer
a nie widzialem zeby ktos pisal o maksymalnym spalaniu tdi ja moge tylko powiedziec ze mi udalo sie uzyskac na autobanie ok 11 litrow ropy audi a4 1.9 tdi kombi 90ps :-? Laughing


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - Roman - 17.03.2010

Cytat:MariuszB pisał(a)):
Nie zgodzę się. Z czystej ciekawości porównuje często spalanie 42 CDI z Golfem TDI , właśnie na PD. Ten drugi przy spokojnej jeździe w trasie potrafi zejść nawet do 4.5 a najczęściej spala 5l.
Przy podobnych prędkościach w trasie, rzędu ~120 km/h Smart CDI spala ok. 0.5 l/100 km mniej od TDI. Porównując masę własną, osiągi czy ilość miejsc siedzących ForTwo przestaje być autem extremalnie ekonomicznym :-? Albo to TDI'ki palą tak mało Wink
A
te na pompie potrafią poniżej 4l zejść Wink zwykle palą 0,5l mniej niż PD
ale wróćmy do paliwożernego Smarta CDI :]


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - Devil - 17.03.2010

Duży wpływ na spalanie (diesel,benzyna) ma technika jazdy (sposób),panujące warunki atmosferyczne,ciśnienie w ogumieniu,nawierzchnia,stan techniczny pojazdu,paliwo,etc...
Nie wiem co masz na myśli i w jakim celu tak roztrząsasz temat.
Jeśli chcesz usłyszeć,że smart nie należy do pojazdów ekonomicznych,owszem tak jest.
Smart nie jest pojazdem ekonomicznym biorąc pod uwagę jego masę,komfort i ładowność.


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - MariuszB - 17.03.2010

Cytat:lion_rapid pisał(a)):

te na pompie potrafią poniżej 4l zejść Wink zwykle palą 0,5l mniej niż PD
ale wróćmy do paliwożernego Smarta CDI :]
Ja pisałem o normalnej jeździe a nie o "rajdach o kropelce" Wink . PD palą tyle samo/podobnie co VP... czyli mało Smile. Różnica jest tylko taka, że PD uzyskują lepszy parametr mom/obr.
Wracając do tematu przewodniego- CDI 800 pali mało ale przy faktycznie małych prędkościach rzędu 90 km/h w trasie. Przy prędkościach rzędu 120- 140 km/h spalanie jest na poziomie 5> l/100. Dużo też zależy od tego czy jedziemy z wiatrem czy pod wiatr Smile.
Z drugiej strony nie ma się co oszukiwać- Smarta nie kupujemy tylko ze względu na niskie spalanie... a już napewno nie wersji z silnikiem benzynowym Wink
Zresztą nie ma co marudzić... ile musiałby palić Smart żeby było mało? 2.5 l/100? Hammer Może hybryda Smile


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - Roman - 17.03.2010

po prostu chciałem się dowiedzieć czy to z moim jest coś nie tak, czy wszystkie tyle palą. Widać wszystkie.


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - Szupryk - 17.03.2010

Ten typ tak ma. Ciesz się, że nie masz benzyny Smile


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - Devil - 17.03.2010

Cytat:lion_rapid pisał(a)):
po prostu chciałem się dowiedzieć czy to z moim jest coś nie tak, czy wszystkie tyle palą. Widać wszystkie.
Nie wiem jak palą wszystkie.Mój nie należy do żłopusi,jak widzisz.


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - KamiloVsky - 17.03.2010

dziś usiadłem do liczydel i wyszło mi 4,1 l/100 km aż się zdziwiłem bo te wasze jakoś tak sporo piją mówiliście. Ale autko było jezdzone w granicach 90-120km/h


Odpowiedź: Raporty spalania naszych Smartów - Szupryk - 17.03.2010

To uwierz mi, że się pomyliłeś w obliczeniach Hammer
Bo Twój Smart to benzyna ?
Ja przy docieraniu silnika, zero butowania, elastyczna jazda, nie działająca do końca turbina (o.3 bara), zszedłem do 5.5 litra Rolleyes


Menu