smartklub.pl
[452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 452 - smart roadster (coupé) (http://smartklub.pl/f-model-452-smart-roadster-coup%C3%A9--68)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--95)
+---- Wątek: [452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ (/t-452-nowa-mapa-silnika-82-km-100-km--5005)

Strony: 1 2 3 4 5


[452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - Kanapa - 01.04.2023

Smartgarage ale za małe pieniądze jak piszesz to bym uważał.
Jest sporo map ale większość zabija sprzęgła z wysprzeglikiem a to droga zabawa.


RE: [452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - psuwacz - 02.04.2023

Tak... Brzmi to jak recepta na "spontaneous engine dissasembly". O ile dobrze pamiętam, owszem, silnik 61 kW miał już te "drugie w kolejce" wtryski i wałki o właściwej geometrii do tych kilowatów.
Niemniej nawet Filip nie ma u siebie hamowni, a wrzucenie 1/3 mocy w górę jest bardzo ryzykownym eksperymentem. Gotowych map powyżej 74 kW nie ma raczej w obiegu, więc wówczas pozostaje hamownia i zaprogramowanie całej mapy zapłonowej na miarę i od zera. Nawet jeśli gdzieś wyskoczy klon takiej mapy, to też warto mieć z tyłu głowy, że pochodzi z pojazdu w którym był dokonany szereg modyfikacji.
Nie wspominając oczywiście o tym, jak ważny jest stan słupka i akcesoriów, szczególnie układu dolotowego i indukcji.Oczywiście już nawet Brabus na mapie 74kW miał te granatowe wtryski o najwyższym przepływie (o ile dobrze pamiętam w 700 były kolejno błękitne - pomarańczowe - granatowe)
Może ograniczony jestem, ale nigdzie tu nie widzę "tanio" - chyba że na chwilę - i na pewno nie w jedną wizytę.


RE: [452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - Slawomirborowski - 12.06.2023

(02.04.2023, 10:41)psuwacz napisał(a): Tak... Brzmi to jak recepta na "spontaneous engine dissasembly". O ile dobrze pamiętam, owszem, silnik 61 kW miał już te "drugie w kolejce" wtryski i wałki o właściwej geometrii do tych kilowatów.
Niemniej nawet Filip nie ma u siebie hamowni, a wrzucenie 1/3 mocy w górę jest bardzo ryzykownym eksperymentem. Gotowych map powyżej 74 kW nie ma raczej w obiegu, więc wówczas pozostaje hamownia i zaprogramowanie całej mapy zapłonowej na miarę i od zera. Nawet jeśli gdzieś wyskoczy klon takiej mapy, to też warto mieć z tyłu głowy, że pochodzi z pojazdu w którym był dokonany szereg modyfikacji.
Nie wspominając oczywiście o tym, jak ważny jest stan słupka i akcesoriów, szczególnie układu dolotowego i indukcji.Oczywiście już nawet Brabus na mapie 74kW miał te granatowe wtryski o najwyższym przepływie (o ile dobrze pamiętam w 700 były kolejno błękitne - pomarańczowe - granatowe)
Może ograniczony jestem, ale nigdzie tu nie widzę "tanio" - chyba że na chwilę - i na pewno nie w jedną wizytę.
Mnie interesuje taka bezpieczna mapa 101 np. Z brabusa mam pomarańczowe wtryski przebieg 156 tys posiadam mb star mógłbym przy odpowiedniej pomocy wgrać sofy do swojej maszynki.czytalem na forum że na zlotach dobroczyńcy wgrywają ludziom mapki na których autka lepiej się zbierają o coś takiego mi chodzi


RE: [452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - ocholoco - 12.06.2023

Też bym szukał czegoś takiego, sama mapka od brabusa wystarczy


[452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - psuwacz - 12.06.2023

Mapa na 76kW gotowa ma tylko ten mankament, że wg mnie jest białym krukiem.
"30kW do Diesla mają w każdej gminie", do 451 cała gama klonów, ale nie mówię nie, może Gizbern albo Filiproll mają...

Wysłane z mojego S62 Pro przy użyciu Tapatalka


[452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - Kanapa - 12.06.2023

Jeżeli nie masz kogoś naprawdę wiarygodnego to odpuść sobie wgrywanie mapy na szybkiego. Zwłaszcza mapy za „małe” pieniądze.
Właściciele roadsterów na tym forum kupowali różne softy włącznie z „szytymi” na miarę przez polskich tunerów i doświadczenia były ciekawe.
Poczytaj w dziale 452 historyczne wpisy.


RE: [452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - ocholoco - 13.06.2023

Spokojnie, zrobię klona ECU żeby sobie eksperymentować


RE: [452] nowa mapa silnika 82 KM -> 100 KM+ - raffa - 21.09.2023

Poczytaj sobie o wersji SB2. To silnik 82 KM z fabryczną mapą na 90 KM. Zrobili to w fabryce, więc zakładam, że wiedzieli, co robią, żeby nie żyłować silnika na tyle, żeby trochę podziałał. Wiem, że to raptem 10% więcej, ale wg mnie przy standardowym silniku nie warto aż tak ryzykować.


Menu