smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



Co mnie dziś wkurzyło....?? - Siekierka - 28.06.2014

W sumie wprawę już ma, więc masz rację Smile Nie ma sensu dłużej rozkminiać Smile Dzięki Smile


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - ŁYSY13 - 28.06.2014

Czego beczy coś się znajdzie za jakiś czas .. Smile

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Jak prawdziwy byś posiała to brałaś albo piłaś .A taki to się znajdzie

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Co mnie dziś wkurzyło....?? - Siekierka - 28.06.2014

Jak się znajdzie to się kupi i trafi do "co mi poprawiło humor" Very happy


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - mozdzerka - 28.06.2014

Najważniejsze i tak czy zgubiono breloczek z kluczykiem czy bezSmile


Co mnie dziś wkurzyło....?? - Siekierka - 28.06.2014

Na szczęście sam


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - ŁYSY13 - 30.06.2014

To jest tragedia jaka praca taka praca . Koszmar ratownictwa drogowego .
Oby nikt tak nigdy nie trafił ................

UWAGA - drastyczne!Crying

http://truba.com/video/297253/


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - kasiunqa - 05.07.2014

Cabrio odmówiło posłuszeństwa, nie chce jeździć do tyłu Sad


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Kanapa - 05.07.2014

Chce do doktora - mówiłem.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Kanapa - 06.07.2014

O żesz ty - oby nie spełniło sięSuprised.



W Niemczech płatne będą wszystkie drogi. Dla wszystkich

Za 10 euro na stacji benzynowej w Olszynie kupisz zieloną winietkę. Dzięki niej będziesz mógł jeździć po Niemczech przez 10 dni. Tak za dwa lata będzie się płacić za korzystanie z dróg u naszych zachodnich sąsiadów.
Niemiecki minister infrastruktury Alexander Dobrindt szczegóły planu wprowadzenia na drogach RFN myta ma ogłosić jutro, ale jak to zwykle bywa, wcześniej poznali je dziennikarze. Z tego, co podał tabloid "Bild" i tygodnik "Der Spiegel", wynika, że płacić trzeba będzie nie tylko za jazdę autostradami, jak wcześniej zapowiadano, ale za korzystanie ze wszystkich dróg. Chodziło o to, by wyeliminować przypadki, że kierowcy - by nie płacić - będą stronić od niemieckich autobahn i tym samym zapychać drogi krajowe.

Za nowy, czyli ekologiczny samochód trzeba będzie zapłacić 2 euro za każdy 100 cm sześc. pojemności silnika. W przypadku starszych aut z silnikiem Diesla cena ta wzrośnie do 9 euro. Oznacza to że np. właściciel wyprodukowanego w zeszłym roku volkswagena polo 1.2 (prawie 1,2 tys. cm sześc.) będzie musiał zapłacić 24 euro. Czerwona winietę, po pokazaniu dowodu rejestracyjnego, kupi w warsztacie samochodowym.


Turyści, którzy do Niemiec wpadną na parę dni, nie będą musieli fatygować się z dokumentami auta do warsztatów. Na stacjach benzynowych będzie można kupić zielone winiety na 10 dni (cena 10 euro) lub dwa razy droższe na dwa miesiące.

W ten sposób co roku do niemieckiego budżetu ma wpływać 800 mln euro. Pieniądze są Niemcom pilnie potrzebne, bo ich drogi są w coraz gorszym stanie technicznym. Dziury w jezdni to norma, a 15 proc. mostów nadaje się do wyburzenia. To efekt tego, że za większość niemieckich dróg odpowiadają niedofinansowane gminy. Wiadomo jednak, że dzięki pieniądzom z winiet wszystkich problemów nie uda się rozwiązać. Eksperci szacują, że by doprowadzić niemiecką infrastrukturę do porządku potrzeba miliardów, a nie milionów.

Pomysł na wprowadzenie myta w Niemczech mocno ewoluował. W zeszłym roku, tuż przed wyborami do Bundestagu, zgłosił go chadecki premier Bawarii Horst Seehofer. Chciał jednak nałożyć je na obcokrajowców, którzy jego zdaniem rozjeżdżają niemieckie drogi za darmo, a Niemcom każą płacić za jazdę po swoich autostradach. Hasło zaprowadzenia "drogowej sprawiedliwości" bardzo się Niemcom spodobało, ale w Brukseli wywołało alarm. Bo wprowadzenie opłat tylko dla obcych byłoby niedopuszczalną w Unii Europejskiej dyskryminacją.

Chadecy zaczęli wiec główkować i wymyślili, że myto wprowadzą dla wszystkich, ale właścicielom zarejestrowanych w Niemczech samochodów obniżą podatek drogowy (płaci go się osobno), tak by wyszli na zero. Wówczas, zdaniem ministra Dobrindta, o dyskryminacji obcych nie będzie mowy, bo myto zapłacą wszyscy.

Z informacji w niemieckich mediach wynika, że Bruksela i tak jest sceptyczna. Komisja Europejska z oceną poczeka jednak, aż Niemcy oficjalnie pokażą projekt ustawy. Austria i Holandia grożą natomiast, że zaskarżą Berlin do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,16278596,W_Niemczech_platne_beda_wszystkie_drogi__Dla_wszystkich.html#CukGW#ixzz36imLX3rY


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Yankees - 06.07.2014

Nie ma tragedyji Smile Jak by takie kwoty wchodzily w gre w kazdym kraju w ktorym za autostrady trza placic to bylo by mniodzio.
Przykladowo teraz na wyjazd na smart times szykuje sie na co najmniej 250 jurasow na same autostrady Sad


Menu