smartklub.pl
Smart Times 2007 - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Smart Times 2007 (/t-smart-times-2007--1202)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Re: Smart Times 2007 - Gość - 28.08.2007

O jesteś to faktycznie katastrofa fotograficzna Smile, w linku umieściłem około połowy zdjęć, ale wybierałem raczej te najlepsze i najciekawsze, jeśli ktoś chce mogę wysłać np płytkę ze zdjęciami w wysokiej rozdzielczości. Jeżeli chodzi o chip tuning to na autostradzie zauważyłem wzrost spalania o jakieś 0,2 l/100 km ale może to też dlatego że czasem cięliśmy 180/h jak była dobra autostrada Smile (pewnie mógłby więcej ale jak samochód jest tak doładowany no to ciężko osiągnąć maksymalną prędkość). Silnik nie zauważyłem żeby się jakoś bardziej grzał, na pewno trzeba mieć to na uwadze żeby nie trzymać go na maxymalnym doładowaniu przez dłuży okres czasu i tak to wszystko powinno być w porządku. Co do tego czy widzę różnice, to w mieście teraz na pewno widze różnice w przyspeszeniu, silnik jest bardziej dynamiczny. Tak jak mówiłem jest to wzrost jakieś 20-30% i taką różnicę da się odczuć. Pozdrawiam i do usłyszenia


Re: Smart Times 2007 - Gość - 28.08.2007

A teraz HIT wyjazdu ... Ci co nie byli z nami na lodowcu nie wiedzą Smile. Wszyscy wjemy jak wygląda wyjazd na Glockner .... jest tam taki odcinek że po mozolnej wpinaczce serpentynami, mniej więcej 20 km do sczytu trasa nagle gwałtownie opada w dół ... skrzynie się grzeją, hamulce pracuja, przeciążenia na zkretach i zatkane uszy ... jedziemy jako drudzy w parunastoosobowym konwoju .... Viola wisi przez okno i robi zdjęcia telefonem, naglę czuję jak mi drętwieje hamulec pod nogą i robi sie twardy :0, patrzę na deskę rozdzielczą i ... wszystko zgasło, czajnik się wyłączył i staliśmy się bezwaładną masą nabierającą prędkości,siedzimy już a zderzaku jącego przed nami włocha który nie ma pojęcia co się dzieje :-*, mokre plecy i pot na czole .... myślę sobie " ... no to dzwon w makarona" wszystko trawa jakieś 4-8 sekund i ok 70 km/h na liczniku ... próbuję deliktnieręcznym i nagle zza zakrętu po lewej stronie wyłania się parking z szutrem .. duży, mijam już na milimetry "makarona" i jak Flingston na ręcznym i piętami zatrzymuję się a za mną z śmiechem zcały konwój uśmiechniety i machający .... nie miei pojęcia co się dzieje i mysleli że robię przerwę ... wypadamy z czajnika,ja zlany potem, drżącą ręka papieros .... i ulga. Piotrek coś zauważył i podbiega co się stało ... myślałem, że przegrzala sie skrzynia i komputer wyłączył wszystko ... no byłby wypadek roku z udziałem smarta z Polski. Rozdy dygotany zapalam ponownie czajnik i wszystko działa jak zwykle. Co jest kurde, opowiadam Piotrkowi i Aldonie co się stało i uśmiechy znikają im z twarzy ... parę sekund horroru . I nagle Violenka, niewinnie mrugając rzęsami mówi ... wiesz Tomku, .... jak robiłam zdjęcia to chyba zachaczyłam nogą o kluczyk i wyłączyłam zapłon .... nie do wiary!!!!!!!!!!!!!!! .... nie na parkingu pod M1, nie w Katowicach, nie na trasie do pracy, domu i gdzie bądź ... tylko na trasie na lodowiec i to w dół !!!!!!!!!!!!!!! SmileSmileSmile ... Dzień świra ..... SmileSmileSmile ..... życie zaskakuje ale bez przesady SmileSmileSmile.... chciałem się wystrzelić w kosmos ale otwarły mi się wszystkie czakramy, zwaliła kriszna i .... zabałaganilo feng shui SmileSmileSmileSmile ... stałem jak kłoda z rozdziawioną gębą a Piotruś z Aldonką za smiechu mało nie popękali ...... ze smiechu SmileSmileSmileSmile ... juupiiiii ka jejjjjjjjjj .... wiedziałem że Viola ma fantazję ale że az taką ....... SmileSmileSmileSmile. !!!!!!!!!!!


Re: Smart Times 2007 - Gość - 28.08.2007

A ja dodam, że chyba kogoś polubili austriacy... Smile
[Obrazek: 02_samstag-dscn0631.jpg]
Fotki będą, ale najpierw podładuję aparat Smile
No tak... nie naładuję, bo ładowarka w smarcie... Smile
Tomek, fajnie że polubiłeś nasz wydech Very happy
Dziękujemy wszystkim, którzy tam byli za fajną zabawę Very happy
EDIT:
No to tomku miałeś przygodę ...tylko, jak on ci si ę dał zgasić na biegu? nasz nie daje przekręcić kluczuka, jak bieg włączony :?
A Viola pewnie chciała tylko sprawdzić, jak sobie poradzisz w takiej sytuacji Smile

Paweł

PS mirek, może napisałbyś coś od siebie, jak siedzisz w pracy, coo?? Laughing


Re: Smart Times 2007 - Gość - 28.08.2007

Młody człowieku w pracy się nie siedzi tylko orze.

Edit:
Lol, I feel Owned... :/


Re: Smart Times 2007 - Gość - 28.08.2007

Też tego nie rozumiem Smile ... podobno każda strzelba raz do roku sama strzela Smile ... uffff Smile. Ciekawe czy pojawią się zdjęcia z pory nocnej SmileSmile na lotnisku SmileSmileSmileSmileSmileSmile ..... tjaVery happy. Podobno robili zdjęciaVery happy.


Re: Smart Times 2007 - Gość - 28.08.2007

Chyba wiem jak to Viola zrobiła .... klęcząc bokiem do kierunku jazdy na siedzeniu i wisząc przez okno zrzuciła stopą na neutral i dalej po kluczyku off .... jechlismy z góry więc silnik po prostu zamilkł SmileSmileSmileSmile .... ot przyczyna.No zdolna dziewczynka .... a pomyśleć że jechała w eliminacjach do Camel Trophy SmileSmileSmileSmile ...


Re: Smart Times 2007 - waflo - 28.08.2007

Chlopaki fajnie sie czyta te wasze opowiesci. Za rok na pewno wybiore sie z wami...a moze wczesniej bedzie jakas inna okazja na spotkanie.

Lolek, a co za awaria Cie dopadla na wyjezdzie ?

Czy ktorys z was skorzystal ze sposobnosci przejechania sie z kierowca rajdowym po torze ? Figurowalo to jako pozycja na planie imprezy...

p.s. na biegu zaplon mozna zgasic, tylko kluczyka nie da rady wyciagnac...


Re: Smart Times 2007 - Lolek - 28.08.2007

W połowie objazdu jeziora smart zasygnalizował przegrzanie i zorientowałem się że układ chłodzenia jest zapowietrzony, przeraziło mnie to, bo do domu było 1100 km. Ale po dolaniu wody i kilku minutach postoju wszystko wróciło do normy, tyle że trochę straciłem do niego zaufanie i nie pojechałem na ten lodowiec. Na jazdę sportową nikt z naszych się nie zdecydował bo to było 30 do 40 sekund za 4 euro i do tego dwie minuty szykowania, zapinania itp. itd. Obliczyłem paliwo i wyszło mi dokładnie 3,73 l/100km. Natomiast braliśmy smarty do jazdy testowej, nic nie kosztowało, a mozna było sprawdzić np nowego smarta z turbo lub cdi. Smile


Re: Smart Times 2007 - waflo - 28.08.2007

OK, wiec czym sie tam przejechales ? Jak wrazenia ?

p.s. wypadalo by sie zastanowic skad wzia sie ubytek plynu w szczelnym ukladzie chlodzenia. Wiele czytalismy o niezawodnosci CDI ale jesli pompa wodna jest taka sama jak w benzynowce to miej na uwadze, ze moja wysypala sie w drobny mak przy przebiegu 86tys km...na koncowce zywota zaczela puszczac plyn na lozysku. Podejrzewam, ze u Ciebie moze byc to samo...


Re: Smart Times 2007 - Lolek - 28.08.2007

Ja jestem wierny swojemu ale inni brali i byli pod wrażeniem. Ja myślę że to nie ubytek płynu ale długi podjazd spowodował przemieszczenie się bombla powietrza i kłopoty, w powrotnej drodze przez 1200 km cały czas sprawdzałem układ i było ok. Test polega na włączaniu ogrzewania, jeśli jest, to układ jest "w pożo", jeśli brak to jest zapowietrzony. Smile


Menu