smartklub.pl
Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) (/t-prawdy-i-mity-o-autach-innych-niz-smart--5141)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - PKO - 17.11.2012

Piotrek Razz kiedyś VW nie był złym samochodem ale poszedł drogą mercedesa z lat 98-06 czyli w chińszczyznę Hammer to o awaryjności Razz Co do jakości wykonania , prowadzenia , oraz tego czegoś jest coraz gorzej Very happy Są to auta bez finezji i polotu , ich nowe samochody wcale nie sa nowe tylko tkzw lifting , wszystkie modele generalnie różnią się tylko wielkością , więc ... Laughing a renaultem byłem miło zaskoczony czego nie mogę powiedzieć o mercedesie który zastąpił renówkę , trzeba być obiektywny ... Very happy


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - Kovval - 17.11.2012

PKO, bez przesady nie ma co porównywać jakości wykonania czy prowadzenia modeli vw do fiata. Tak jak napisał Szupryk w fiacie plastiki grają lepiej, niż dobrej klasy sprzęt audioVery happy.
Może od platformy MQB coś ruszy w vw że zmienisz zdanieConfused
A to że wszystkie modele vw róznią się tylko wielkością nie ma o czym gadać ,
bo i audi, bmw czy teraz renault też ciężko od siebie odróżnić.


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - Nestor - 17.11.2012

Faktem jest, że vw i fiat wypada w naszych opiniach jakoś blado, choć można podzielić na zwolenników jednej jak i drugiej grupy.

a co powiecie o japońcach? i "europejskich" japońcach? Jakie doświadczenia, wrażenia, opinie?

Bo moje zdanie....


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - Szupryk - 17.11.2012

(17.11.2012, 19:52)PKO napisał(a): Piotrek Razz kiedyś VW nie był złym samochodem ale poszedł drogą mercedesa z lat 98-06 czyli w chińszczyznę Hammer to o awaryjności Razz Co do jakości wykonania , prowadzenia , oraz tego czegoś jest coraz gorzej Very happy Są to auta bez finezji i polotu , ich nowe samochody wcale nie sa nowe tylko tkzw lifting , wszystkie modele generalnie różnią się tylko wielkością , więc ... Laughing a renaultem byłem miło zaskoczony czego nie mogę powiedzieć o mercedesie który zastąpił renówkę , trzeba być obiektywny ... Very happy

Tak ? Weź golfa teraz już VII generacji. Nowa płyta podłogowa, jeden nowy silnik, inne wnetrze itp - mam dalej wymieniać ? Wink

Komfort jazdy Audi, czy Vw jest na pewno większy niż w Clio Storia i Smarcie Evil or very mad

Już nic nie pisze więcej na temat Vw - za 3 lata Ty to bedziesz robił. Zachwalał jak teraz Renault, bo jak widać u Ciebie od miłości do nienawiści krótka droga Mad


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - PKO - 18.11.2012

(17.11.2012, 22:58)Szupryk napisał(a):
(17.11.2012, 19:52)PKO napisał(a): Piotrek Razz kiedyś VW nie był złym samochodem ale poszedł drogą mercedesa z lat 98-06 czyli w chińszczyznę Hammer to o awaryjności Razz Co do jakości wykonania , prowadzenia , oraz tego czegoś jest coraz gorzej Very happy Są to auta bez finezji i polotu , ich nowe samochody wcale nie sa nowe tylko tkzw lifting , wszystkie modele generalnie różnią się tylko wielkością , więc ... Laughing a renaultem byłem miło zaskoczony czego nie mogę powiedzieć o mercedesie który zastąpił renówkę , trzeba być obiektywny ... Very happy

Tak ? Weź golfa teraz już VII generacji. Nowa płyta podłogowa, jeden nowy silnik, inne wnetrze itp - mam dalej wymieniać ? Wink

Komfort jazdy Audi, czy Vw jest na pewno większy niż w Clio Storia i Smarcie Evil or very mad

Już nic nie pisze więcej na temat Vw - za 3 lata Ty to bedziesz robił. Zachwalał jak teraz Renault, bo jak widać u Ciebie od miłości do nienawiści krótka droga Mad





W miesięczniku Top Gear nr 13/2012 (numer bieżący) jest dużo artykułów i porównań aut z całej grupy VAG a jedno przytoczę Vw Bentley Continental GT z nowym silnikiem 6.0 W12 opisują bo to nowy model i porównują do MB CL65 AMG , jedynym punktem na plus w Continentalu to napęd x4 (bezpieczeństwo) ale frajda z jazdy to punkt dla MBRazz

Nie kocham renówki ale nie porównuj komfortu renówki z Vw bo to chyba nie jest najbardziej trafne Laughing Smart to nr 1 (miłość trwa już kilka lat) a cała reszta to wozidełka Hammer

P.S. Ja się dopiero rozkręcam Laughing będę coraz bardziej jadowity (czekam na tel)

pzdr
PKO


Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - Kanapa - 18.11.2012

Szupryk
Z VW to coś nie halo ostatnio. Zrobili się za duzi. Kilkanaście kupionych golfów w ciagu dwóch lat i prawie w każdym źle ustawiona geometria. W moim do dzisiaj nie są w stanie ustawić prawidłowo. O padających głowicach i turbinach to możemy prace naukowe publikować.
Przykładem arogancji pracowników może być fakt odwołania wycieczek po fabryce w Wolfsburgu w trakcie zwiedzania kompleksu Autostadt.
Nieoficjalnie nie pasowało to pracownikom - stresowali się.
Smile)


Sent from my iPhone using Tapatalk


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - obwd-crash - 18.11.2012

Tak OT, kiedyś gdy przyjmowano Nas /ekspertów LK KWP/ w Stomil Olsztyn, gdy dowiedzieli się że dzień wcześniej byliśmy w Stomil Dębica odwołano zwiedzanie zakładu - działów produkcji i testów, wycieczka zakończyła się w sali konferencyjnej rozdaniem koszulek i czapeczek jakie otrzymują wulkanizatorzy.

Może obawiali się szpiegostwa gospodarczego ... albo, że wytkniemy im błędy jakie stwierdzaliśmy przy powypadkowych badaniach ogumienia.


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - grandstyl - 21.11.2012

Miałem kiedyś Renault Mastera 2.5 D
po 700k km pomyślałem o panewach i wale i okazało się ,że nic zero owalu na wale.
przy przebiegu milion czterysta km padł wał . Został gdzieś na autostradzie pod brenero.
Wyjątkowo twarda sztuka

co sądzicie o citroenie XM
miałem taki model wiele lat i było to przyjemne doznanie


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - PKO - 22.11.2012

Wczoraj jeździłem nowym Clio 0.9 tci (silnik jest trzycylindrowy, pewnie wyląduje w nowym smarcie) , jestem pod wrażeniem , pięknie wygląda , bardzo dobrze jeździ , super środek. Jak dla mnie wypasik (po za silnikiem wolałbym mocniejszy Very happy) Beer


RE: Prawdy i mity o autach innych niż Smart:-) - Fireman - 22.11.2012

Też ogladałem nowe Clio fajny środek, nie jeździłem nim jeszcze ale słyszałem pozytywne opnie o prowadzeniu sie tych autek, jak bedę zmienial żony auto to będę brał pod uwagę i Clio.


Menu