smartklub.pl
[Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Zakup kontrolowany (http://smartklub.pl/f-zakup-kontrolowany--83)
+--- Wątek: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 (/t-ocena-smart-fortwo-0-8-cdi-krakow-skalarek777--10149)



[Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - skalarek777 - 04.04.2013

Witam wszystkich - jestem pierwszy raz na forum - wiec za błędy techniczne z góry przepraszam Smile

Tak wiec od jakiegos czasu szukam smarika dla mojej żonki - no i znalazlem oferte:

http://otomoto.pl/smart-fortwo-0-8-cdi-diesel-zadbany-C27937289.html

proszę o opinie i ewentualne uwagi doświadczonych forumowiczówSmile

Jestem z właścicielem umówiony na oglądniecie pojazdu , co o tym myslicie - z Opola mam troche drogi - warto ?


RE: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - All-capone - 04.04.2013

smarcik wygląda na zadbany , cena jest bardzo dobra , głownym powodem niskiej ceny to brak klimy ale jesli ktoś by sie uparł to koszt założenia ok 1500zł .
Jeśli nowy kosztuje 50 kilka tys to za 7 nie ma co sie spodziewac nowego , kade uzywane auto ma prawo sie psuć i trzeba to wliczyć w budżet , nie sposób cokolwiek powiedziec o tym smarcie bo nie wiadomo czy przebieg jest prawdziwy i nie wiemy co było w nim wymieniane .
Bez oględzin w warsztacie który ma doświadczenie w smartach jakakolwiek ocena tego auta inna niz ze ładnie wygląda jest bez sensu i nic dobrego nie wniesie.

w Krakowie sa dwa warsztaty pretendujące do specjalizujących sie w serwisie smartów , jeden z nich mieście sie na ul.Zwycięstwa 31 , Grzegorz Wnek , wyszukaj na googlach , i popros o ekspertyze to dowiesz sie cos sensownego.


RE: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - skalarek777 - 04.04.2013

A czy ktoś zna może warsztaty w których można sprawdzić smarta w Opolu lub okolicach Opola ?


RE: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - krzyss - 04.04.2013

(04.04.2013, 12:22)All-capone napisał(a): smarcik wygląda na zadbany , cena jest bardzo dobra , głownym powodem niskiej ceny to brak klimy ale jesli ktoś by sie uparł to koszt założenia ok 1500zł .
Jeśli nowy kosztuje 50 kilka tys to za 7 nie ma co sie spodziewac nowego , kade uzywane auto ma prawo sie psuć i trzeba to wliczyć w budżet , nie sposób cokolwiek powiedziec o tym smarcie bo nie wiadomo czy przebieg jest prawdziwy i nie wiemy co było w nim wymieniane .
Bez oględzin w warsztacie który ma doświadczenie w smartach jakakolwiek ocena tego auta inna niz ze ładnie wygląda jest bez sensu i nic dobrego nie wniesie.

w Krakowie sa dwa warsztaty pretendujące do specjalizujących sie w serwisie smartów , jeden z nich mieście sie na ul.Zwycięstwa 31 , Grzegorz Wnek , wyszukaj na googlach , i popros o ekspertyze to dowiesz sie cos sensownego.


All a mozesz potwierdzic ze cofniecie licznika to trudna sprawa w smarcie ?

A jesli tak, to czytalem ze mozna wymienic licznik i wtedy przebieg jest z tego nowego licznika ?


RE: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - All-capone - 04.04.2013

cofniecie licznika nie jest niewykonalne , sama korekta przebiegu licznika to pikus ale przebieg jest zapisany jeszcze w komputzerze BSI lub SAM , i to juz więcej roboty ,przy czym smarty po 2003 i roadster to pól godziny a starsze smarty to więcej pracy i uwagi by podczas takiej akcji nie uwalic procesora , czesto mam z tym do czynienia podczas wymiany uszkodzonego BSI lub licznika musze odtworzyc parametry włącznie z przebiegiem.
Ingerencji w przebieg nie da sie wykryc star diiagnozą ,jedynie optycznie jak ktoswie jakie to punkty na płytce czy nie ma sladów lutowania .

Trudiej od przebiegu jest zamaskowacinne rzeczy swiadczaceo jego duzym stanie jak kierownica ,pedał hamulca , wygryziony fotel , rolujący sie pas kierowcy i ogólny stan .
Kupiłem kiedyssmarta cdi z Austrii który miał na szafie 230 tys a wygladał lepiej niznie jeden jezdzący w PL o przebiegu 100 tysk ale miał tempomat i po tym widac było ze latał w trasach , może ktosmiał z 50 km do roboty i dlatego nawalił przebiegu , auto zachowywało sie idealnie


RE: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - skalarek777 - 05.04.2013

dzieki za porade - wygooglowalem i ten Grzegorz Wnek - to super gosc - umowilem sie na przyszly tydzien do niego na diagnoze smarcika i powie mi co i jak z nim jestSmile a w okolicach opola czy ktos zna jakies zaklady zajmujace sie smartami - to takie pytanie jakbym kupil to gdzie naprawiac ?


RE: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - Fireman - 05.04.2013

Może serwisować, jak chcesz od razu naprawiać to po co wydajesz na ogledziny u mechanika, samochód ma jeździc a nie stać w warsztacie.


RE: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - skalarek777 - 05.04.2013

Na oględziny wydaje bo chce sprawdzić przed kupnem co bioręSmile a wiadomo ze nic nie trwa wiecznie i każde auto prędzej czy pózniej trzeba gdzieś naprawiać , serwisowac Wink no i dlatego zapytałem bo z Opola jestem i rozgladajac sie za smarcikiem w perspektywie czasowej o gdzieś trzeba będzie sie udać . Fajnie by było mieć np takiego spoko gościa jak ten z Krakowa co doradzi i pomoże w potrzebie


RE: [Ocena] Smart Fortwo 0,8 cdi -Kraków skalarek777 - Kanapa - 05.04.2013

Przypominam że mamy dział z mapką adresów serwisów Smarta.
http://smartklub.pl/t-moto-grzegorz-wnek-ul-zwyciestwa-31-krakow-opinie
Prośba o wpisywanie nowych punktów i recenzowanie co i jak.


Menu