smartklub.pl
Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Zakup kontrolowany (http://smartklub.pl/f-zakup-kontrolowany--83)
+--- Wątek: Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch (/t-prosze-o-opinie-smart-for-two-700-passion-softouch--10283)



Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch - adam4403 - 26.04.2013

Witam.

Jak w temacie.Poniewaz mieszkam w okolicy,zainteresowalem sie takim Smartem.
http://www.luxauto.lu/fr/occasion/smart-for-two-700-passion-softouch.html?id=555566&rq=136632470&page=2

Na sobote jestem umowiony z wlascicielem na ewentualny zakup.

Prosze o rade czy warto go brac?Jakie moze miec niedomagania?Na co zwrocic uwage?

Dziekuje.


RE: Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch - obwd-crash - 26.04.2013

Pytanie czy auto sprowadzasz do Polski czy zostaje na "zachodzie europy" ?
Wg podanego przebiegu pewnie niedługo remont silnika, czyli musisz doliczyć w niedalekiej perspektywie jego koszt, w kraju około 4000 złotych ile na "zachodzie europy" nie wiem.
Otwiera się tylko jedno (z 4) zdjęcie, a z niego widać, że auto nie ma zegarka i obrotomierza.
Moim zdaniem to nie jest Passion tylko Pure, ale niech wypowiedzą się bardziej obeznani.
Koła stalowe z nieoryginalnymi kołpakami.
Ja osobiście nie dałbym takich pieniędzy za to auto, ale może takie są realia tamtejszego rynku ?


RE: Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch - adam4403 - 26.04.2013

Auto zostaje w Luksemburgu.Dlatego decyduje sie na zakup tutaj bo przerejestrowanie auta z zewnatrz to prawdziwa gechenna.Raz to robilem ze swoim autem z Polski i nie chce wiecej.Wymyslaja mase problemow.Co do zdjec,to jest tylko jedno.Wydaje mi sie natomiast ze zegara i obrotomierza nie ma.Auto stoi chyba na zimowych kolach.Facet zaznacza ze ma komplet letnich na aluminiowych felgach w cenie.troche martwi mnie ta informacja o remoncie silnikaSadCzy to regula przy takim przebiegu w benzynie?
W zasiegu mojego budzetu przeznaczonego na zakup Smarta jest jeszcze taki.

http://www.luxauto.lu/fr/occasion/smart-for-two-600-softouch.html?id=560214&rq=139038856&page=2





Jak myslisz?


RE: Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch - obwd-crash - 26.04.2013

Mam diesla, ze względu na przebieg roczny ponad 30 tys. km i ewentualny koszt remontu silnika - różnica w cenie zakupu była znikoma w stosunku do kosztów ewentualnego remontu silnika benzynowego. Diesel pali znacznie mniej a moc ma zbliżoną - obecnie zamiast 41KM mam prawie 60KM, dynamiką chyba też nie ustępuje benzynie
Z tego co napisane jest na forum to chyba wszyscy opisywali remont silnika
benzynowego w okolicach 100 tys. km

Co do tego drugiego auta, jest to wersja przedliftowa do której ciężko znaleźć panele, a zwłaszcza w niejednolitej barwie (aqua green jak ten na zdjęciach, czy też aqua orange, etc.). Ten egzemplarz też nie ma zegarka jak i obrotomierza, brak mu tez klimy - bywa przydatna pewnie bardziej tam niż w Polsce. Nie jest napisane jaka to wersja wyposażenia czyli czego należałoby się spodziewać w wyposażeniu. Zderzak tylny i błotniki tylne są w innym kolorze jak reszta paneli - pewnie auto zaliczyło jakiś "dzwonek". "Dzwonek" od tyłu auta może (lecz nie musi - zależy jak silne było uderzenie) mieć reperkusje dla turbiny po jakimś czasie.
Co do tego auta cena też nie powala - ale może tylko w takiej tam są dostępne te auta.


RE: Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch - adam4403 - 26.04.2013

Wielkie dzieki.Twoje informacje chyba ostudzily moj zapal.Chyba poszukam w takim razie czegos innego.
Jeszcze raz dziekuje .Pozdrawiam z deszczowego Luksemburga.Wink


RE: Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch - obwd-crash - 26.04.2013

Pośpiech jest złym doradcą. Wskazany jest podobno wyłącznie przy łapaniu pcheł.
Oczy kuszą a dusza powinna studzić zapał.
Najlepiej mieć obok siebie kogoś kto nie jest zainteresowany zakupem i ma chłodny/oziębły stosunek do transakcji.
Nie rezygnuj tak szybko, ja swego auta szukałem blisko 1,5 roku. Nie wiem jak bardzo Ty jesteś "przymuszony" do zakupu samochodu.


RE: Prosze o opinie-Smart For Two 700 Passion Softouch - Python013 - 30.04.2013

Kurcze ten przedliftowy smarciak ma trochę zapiętą cenusię. Suprised
To ja za swojego dałem w kraju 6100PLN w 2011r. od kobity, która na szybko sprzedawała by jakieś kombi kupić do wożenia towaru (prowadziła jakiś ciucholand).
Jeśli dobrze zauważyłem to ma zaślepki zamiast przeciwmgłowych, te czarne błotniki i zderzak też mi jakoś do niego nie pasują... Mad
Szczerze mówiąc to kilka dni temu znajomy był u naszych zachodnich sąsiadów na zakupach (po Touarega dla siebie) i wychaczył przy okazji od jakiejś panny zadbanego smarcika po lifcie z klimą, dwoma zegarkami, szklanym dachem i kilkoma innymi dodatkami za 1000 (jeszcze pytała czy cena nie jest za wysoka Laughing). Nie pytałem tylko czy klepaczkę ma z tyłu albo bezołowiową.


Menu