smartklub.pl
[451] Skrzynia biegów - nie działa wsteczny / sprzęgło - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: [451] Skrzynia biegów - nie działa wsteczny / sprzęgło (/t-451-skrzynia-biegow-nie-dziala-wsteczny-sprzeglo--10566)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: problem z automatyczna skrzynią biegów - antonib - 01.07.2013

Nie neguję tego co napisałeś, bo moja wiedza o Smarcie jest bliska zeru, ale mój nie był przegrzany.
pzd


RE: problem z automatyczna skrzynią biegów - Kanapa - 01.07.2013

Po pierwsze i najważniejsze - podłącz pod komputer i każ wyregulować cały układ sprzęgła.
Krótki test powinien powiedzieć coś na dzień dobry.
SC jest chyba nadal w Rzeszowie.


RE: problem z automatyczna skrzynią biegów - antonib - 01.07.2013

Dzięki za odpowiedź.
W Rzeszówku są dwa ASO Mercedesa, ale żaden nie ma autoryzacji Smarta. Ale mam mechanika, który może podpiąć komputer i sprawdzić.
Pzd


[451] Skrzynia biegów - nie działa wsteczny. - Boss - 10.11.2013

Witam,
pojawił się w naszym Smarcie (2007) problem ze skrzynią biegów.
Od pewnego czasu występują bardzo duże trudności z włączeniem wstecznego biegu. Samochód bardzo długo reaguje na ustawienie dźwigni, przy czym nie zawsze reaguje skutecznie, tzn włącza bieg. Czasami oczekuje się na próżno. Dzieje się tak przy silniku zimnym, czasami przy rozgrzanym.
Problem pojawił się po raz pierwszy przed ponad rokiem czasu i stopniowo narasta. W tym roku, w kwietniu podczas przeglądu corocznego w centrum Smarta w Warszawie, problem zgłoszono, ale okazało się, że wszystko ze skrzynią jest ok.
Niestety, od tego czasu problem narasta jeszcze bardziej. Do tego stopnia, że w ostatni piątek nie udało się samochodu zaparkować tak jak zwykle pod wiatą. Następnego dnia problem, co prawda, ustąpił ale nie wiemy na jak długo.

Może ktoś się orientuje, jaka może być tego przyczyna i co można zrobić.
Mieszkamy daleko od centrum Smarta i ewentualna diagnostyka tam byłaby dla nas obecnie dość trudna.

I jeszcze jedno pytanie:
Czy w Łomiankach także jest autoryzowany serwis Smarta?

Za wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki.
Boss


RE: Skrzynia biegów - RobsonWawa - 10.11.2013

Mogą być 2 powody . Przebieg 60-70 tysi ni dopilnowany poziom oleju w skrzyni oznacza przegrzanie płytki sterowania. 2 to może być kończące się sprzęgło.


RE: Skrzynia biegów - Boss - 10.11.2013

Dzięki za sugestie.
Co do poziomu oleju w skrzyni to chyba nie jest to. Samochód jest bowiem corocznie przeglądany i serwisowany, przez ostatnie 4 lata w Warszawie na Daimlera. Sądzę więc, że poziom oleju w skrzyni powinien być sprawdzany. Poza tym, samochód ma przejechane niewiele ponad 38 tysięcy km (jeździ moja żona, przeważnie tylko do pracy).


RE: [451] Skrzynia biegów - niedziałający wsteczny. - rogas - 10.11.2013

Z twojego wpisu wynika, że auto jest z 2007 roku w tym roczniku występował problem ze sprzęgłem taka bolączką modeli z pierwszego roku produkcji nie chcę się wypowiadać który element był za to odpowiedzialny ale twój problem spokojnie rozwiąże Marek który przerabiał takie problemy i na pewno nie powie jak sc na daimlera że skrzynia chodzi poprawnie skoro masz aż takie problemy i zastrzeżenia.

(10.11.2013, 19:28)Boss napisał(a): I jeszcze jedno pytanie:
Czy w Łomiankach także jest autoryzowany serwis Smarta?

Za wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki.
Boss

Tak serwis jest autoryzowany i polecany przez klubowiczów.
p.s. pamiętajcie jeden post jeden problem Smile


RE: [451] Skrzynia biegów - nie działa wsteczny. - ŁYSY13 - 10.11.2013

A ja stawiam na strojenie i ustawienie aktywatora


RE: Skrzynia biegów - nie działa wsteczny. - Lolek - 11.11.2013

Łysy ma rację, wystarczy poluzować aktuator, docisnąć go ręką do skb - bez luzu, i dokręcić, powinno go wyleczyć. Wymiana oleju nie zaszkodzi, 1,5 l Dextronu III i klucze ampulowe, niezbędny też będzie lejek z 30 cm rurką igielitową. L


RE: Skrzynia biegów - nie działa wsteczny. - Gizbern - 11.11.2013

Lolek w tym modelu tak się nie robi, jest tam samoregulator.


Menu