smartklub.pl
Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Zloty i spoty (http://smartklub.pl/f-zloty-i-spoty--61)
+--- Wątek: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia (/t-smart-times-2014-cascais-portugalia--10829)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - basteks - 13.03.2014

W sierpniu ubiegłego roku pisałem, że oferta Portugalii to wielka ściema. Pamiętacie ?
Obiecywali pobyt 7 dni wraz z transportem smarta poniżej 300 Euro.
Niestety tylko w folderze reklamowym.

Ja mam rezerwację z przelotem coś za około 1700 - 1800 od osoby i niestety jest już tylko drożej.
Jeśli chodzi o pomoc MB Polska w transporcie, to bym na to nie liczył.
Uważam tak jak Roogaś, że lepiej by było wspierać imprezy krajowe. Laweta za ponad 30000zł mija się z celem jak dodacie przeloty i pobyt wyjdzie po ponad 5000,00 na osobę.
Wiesiu bardzo optymistycznie policzyłeś koszty. Mi dla diesla wychodzi paliwo minimum -1800-2000zł - a jeszcze autostrady noclegi po drodze i na miejscu.


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - obwd-crash - 13.03.2014

Jazda rekreacyjna do 90÷100km/h, średnie spalanie 3,5l/100km.
Nie liczyłem płatnych odcinków autostrad, bo to zabija całą przyjemność obliczenia.
Ale gdzieś w jakimś poście podałem jakie należy dodać koszty autostrad we Francji, czyli chyba po ponad 100€ w jedną stronę, a do tego jeszcze w Hiszpanii i Portugalii też są płatne. Ja w planach przejazdu mam ominięcie płatnych odcinków. Różnica ok. 3 godzin jazdy dziennie dla jazdy rekreacyjnej
Hotele w drodze tam i powrót po 50€ za nocleg dla 2 osób ze śniadaniem (jeden tam, jeden powrót). Dodatkowo odwiedziny rodziny w Niemczech, z noclegiem w drodze tam jak i powrót.
Hotel na miejscu na 5 nocy dla 2 osób ze śniadaniem 250€.
Czyli wychodzi dla 2 osób około 3200zł lub 3500÷3700zł jeżeli będzie wstępnie planowany, lecz obecnie jeszcze nie potwierdzony postój 2-3 dni w okolicach Strasburga.
Dodatkowych wydatków na miejscu, związanych z pobytem nie liczę, bo to czeka każdego.


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - merit - 13.03.2014

OPEN YOUR MIND

To zamiast komentarza do ostatnich postów.
Panowie, szkoda czasu na uzasadnianie, dlaczego NIE.

Wolałbym przeczytać, że MBPL i SKP naciskały na organizatotów i się udało ;-P


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - RobsonWawa - 13.03.2014

Merit- szkoda czasu i energii. Moim zdaniem temat wyjazdu jest już pozamiatany.
Kto miał jechać ten już się zorganizował, a takich co się wahają i czekają na sponsorowaną lawetę są jednostki. Jestem pewien , że nawet gdyby lawet była w 100 % zasponsorowana przez MB to te 10 smartów się już nie zbierze. Wbrew pozorom to kosztowna wycieczka w której tylko sam przelot plus hotel stanowi wysoki koszt.
Wiele osób ocenia że za te pieniądze są w stanie otrzymać więcej w ofertach wakacyjnych
nie związanych z ST.
Należy patrzeć na sprawę nie tylko emocjonalnie ale i realnie.
Z deklaracji o jakich czytałem i słyszałem prawdopodobnie na ST będzie około 10 osób z Klubu w tym tylko 2- góra 3 smarty
Pozdrawiam


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - Gantz - 13.03.2014

Oj widzę, że temat mocno wałkowany to i ja się wypowiem Smile
Mariusz - super pomysł z tym, że zgarniasz pracowników na ST14! Sam byłeś i widziałeś jak jest. To bardzo dobra integracyjno-motywacyjna sprawa. Mam nadzieję, że przed rozpoczęciem sprzedaży nowych modeli uda się pokazać handlowcom, że to produkt w którym można się trochę zatracić i uwierzyć w sukces bo bez tego nie da się nawet cebuli sprzedawać. Mam nadzieję, że nasi handlowcy zobaczą, że sprzedawać smarta to nie żaden wstyd i że prócz kasy można tez mieć z tego fun! Wierzę w to bardzo i będę Ci kibicował!
Jestem też zdania, że szkoda wydawać kasę MBP na lawetę bo faktycznie potrzeby lokalne są ważniejsze. Będzie tak kilku klubowiczów będą handlowcy i już.
Jeśli chodzi o sam wyjazd to fakt jest drogi! Można do tego podejść na dwojaki sposób:
- jadę bo jestem na każdym ST i pieniądze nie mają większego znaczenia i nie przeliczam tego wyjazdu na to ile tygodni mam za to w Egipcie bo to podobne rozterki jak przy zakupie smarta bo przecież za niego mogę kupić Pandę!
- jadę bo przecież nie wpadłbym na pomysł spędzenia 10 dni w Portugali i nie zobaczył tego kawałka Europy. Jak tam dojechać to już kwestia wyboru. Ja osobiście wolałbym pojechać na 3 tyg dużym autem i pozwiedzać kilka ciekawych rzeczy po drodze ale nie mam obecnie takich możliwości więc lecę samolotem! Chcę być na ST bo to wyjątkowa impreza i koniec.
Do zobaczenia na smart times 2014


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - merit - 13.03.2014

Ceny na dziś:
- samolot do Lizbony i z powrotem (16-20.07.): 960 PLN
- hotel w Lizbonie ze sniadaniem: 140 euro za cztery noce (opinie 8,0 na booking.com)
- samochód peugeot 107 lub podobny (może smart F2 Smile): 130 euro z 4 doby
- trasa Lizbona - Cascais x4 = 240 km/100 * 5,0l * 1,5 euro = 18 euro
razem: 2150 PLN (bez piwa)


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - circoloco - 14.03.2014

W ST w niedziele dopinają listy kto zapisał się lawetę. Ja jadę z Wiednia i potem samolot do Lisbony.

Kto w ogóle się wybiera na ST ?


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - obwd-crash - 14.03.2014

1. obwd-crash + pasażer (???) - przejazd na kołach
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8 .
9.
10.


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - rogas - 14.03.2014

(14.03.2014, 11:48)circoloco napisał(a): W ST w niedziele dopinają listy kto zapisał się lawetę. Ja jadę z Wiednia i potem samolot do Lisbony.

Kto w ogóle się wybiera na ST ?

Jaki podają ostateczny koszt lawety oraz podaj jaką cenę masz za przelot ??


RE: Smart Times 2014 - Cascais Portugalia - RobsonWawa - 14.03.2014

1. obwd-crash + pasażer (???) - przejazd na kołach
2.RobsonWawa ???miałem nie jechać ale jednak w planach przejazd na kołach.
3.
4.
5.
6.
7.
8 .
9.
10.


Menu