smartklub.pl
[454] [454] Problem ze skrzynią automatyczną - softouch - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: [454] [454] Problem ze skrzynią automatyczną - softouch (/t-454-454-problem-ze-skrzynia-automatyczna-softouch--10941)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Problem ze skrzynią automatyczną 1.3 - mihailov - 23.02.2014

Witam,

A ja mam problem ze skrzynią softtouch w 1.5 DCI. Problem pojawia się w momencie, gdy samochód długo stoi - np przez noc, wtedy po odpaleniu nie działa pełzanie i samochód rusza (z drobnym szarpnięciem) dopiero jak dam mu jakieś 2000 obrotów. Gdy samochodem pojeżdżę trochę, zgaszę i odpalę go ponownie jest wszystko ok. Smart nie ma problemu ze zmianą biegów gdy już zaskoczy. Spotkaliście się z takim problemem?

Moje hipotezy są dwie:
- rozregulowany aktuator (do zrobienia przez kompa)
- do wymiany olej w skrzyni

Która opcja wg Was jest bardziej prawdopodobna?


RE: Problem ze skrzynią automatyczną - siara_1984 - 01.04.2014

Napisz co to za skrzynia bo jakoś po nazwie nie kojarzę , na jakiej zasadzie ona działa?


RE: Problem ze skrzynią automatyczną - ŁYSY13 - 01.04.2014

Zacznij od aktuatora . Po tym zabiegu regulacji zostanie samo sprzęgło .


RE: Problem ze skrzynią automatyczną - siara_1984 - 02.04.2014

Jeżeli to jest skrzynia taka sama jak u mnie to taka jak kolega mówi rozbierz akumutator jak chcesz mogę ci wysłać fotki jak ja go rozbierałem. Jeżeli będzie wszystko ok to podpięcie pod komputer z programem mercedesa. Jeżeli to byłaby tarcza to problemy miał byś cały czas ze ślizganiem lub dochodziły by jakieś hałasy z łożyska na docisku.


RE: Problem ze skrzynią automatyczną - raclet - 05.01.2015

I czym to się skończyło. Mam podobny a w zasadzie taki sam problem. Przy 2000 obr/min Za sprzęgła. Przy tym zapalił się błąd siłownia sprzęgła.


RE: Problem ze skrzynią automatyczną - Kanapa - 06.01.2015

Jakiś wysyp tych awarii w automatach.
Taki jeden kolega rozebrał skrzynię i będzie sprawdzał co jest.
Wstępnie sama tarcza sprzęgła jest OK, przypalone koło zamachowe i coś tam jeszcze.


RE: Problem ze skrzynią automatyczną - raclet - 12.01.2015

Ja już mam problemy z automatem chyba za sobą. Przyczyną był zacinający się aktuator. Wymieniony na nowy w Autoidea. I tu muszę dać szacun dla serwisu. Pozwolili mi kupić zamiennik za 1/2 ceny, sama wymiana i ustawienie 280zł. Nie spodziewałem się takich niskich kosztów w serwisie Mercedesa w dodatku w tej cenie umyli mi samochód i posprzątali w środku. Nim trafiłem do Autoidea, lokalny mechanik wymienił mi sprzęgło dwumasę koszty powyżej 3000zł, potem jak problem się powtarzał poddał regulacji skasował mnie za to 300zł i problem dalej. Cieszę się że brakło mi nerwów i skończyłem w ASO. Nie mam pojęcia czy faktycznie dwumase i sprzęgło trzeba było mieniać bo starego nigdy nie zobaczyłem. Ważne że smarcik pięknie zmienia biegi i jestem mega zadowolony. Więc polecam załatwiać problemy ze skrzynią naprawdę u ludzi co mają w tym doświadczenie gdyż z pozoru oszczędności wychodzą bokiem.


Problem ze skrzynią automatyczną - Kanapa - 12.01.2015

Gdzie kupowałeś zamiennik? To był Sachs?


RE: [454] Problem ze skrzynią automatyczną - softouch - Guniu - 12.01.2015

dzisiaj widziałem ładnego z zewnątrz 450 poliftowegoz silnikiem 700. pogadałem z majstrami bo to zakład przy byłych warsztatach wojskowych, właściciel przeklinał go strasznie, podobno po włożeniu kluczyka automat nie reaguję i w aso smarta-mercedesa w niemczech bo tam się zepsuł chcieli policzyć 2800 Euro za naprawę akutatora i cos tam jeszcze.. facet ma swoją lawetę i przyciągnął go tutaj i stoi już długo.. mówiłem by na smart forum sie zapisał, może mu to coś pomoże Smile


RE: [454] Problem ze skrzynią automatyczną - softouch - raclet - 13.01.2015

(12.01.2015, 16:15)Kanapa napisał(a): Gdzie kupowałeś zamiennik? To był Sachs?

Zamiennik Sachsa kupiłem na allegro. Wystarczy wpisać wysprzęglik siłownik forfour. Jest dwóch gości co mają w cenie 1200zł od ręki. Jak ktoś chce to dam link do aukcji na priv. Nowy aktuator oferowany z ASO z niemiec 2500zł. Co do problemów ze skrzynią to w Polsce maksymalnie pełna naprawa nie powinna przekroczyć 3300 sprzęgło dwumasa + aktuator 1200+ ewentualnie uszkodzony sterownik (używany) 400zł i 300zł regulacja nauczeniem aktuatora. Czyli jakieś 1200Euro. Więcej nie ma się co popsuć. Chyba że skrzynia poleciała ale mało prawdopodobne żeby wszystko na raz się zepsuło. Opinie gościa z ASO jest taka że zautomatyzowane skrzynie jednosprzęgłowe smarta są jednymi z lepszych. Dużo bardziej awaryjna z tych czasów jest toyota i francuzy.


Menu