smartklub.pl
[451] 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: [451] 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji (/t-451-451-temperatura-w-kabinie-wadliwy-panel-sterowania-klimatyzacji--11048)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - JakubAnderwald - 13.10.2019

Dzisiaj na zewnątrz 21 stopni według wskazania na zegarach, a z nawiewu wieje ciepłym powietrzem z zewnątrz. Ustawione minimum, chyba 17 stopni (jeden "klik" poniżej 18). Czy u Was tak samo to dzisiaj działało?

Czy czujnik temperatury do klimatronika to ten sam który podaje sygnał na zegary, czy jest jakiś inny?

Gdzie jest zamontowana sprężarka i czy da się ją dojrzeć od góry w Brabusie? Patrzyłem i pod alternatorem jest jeszcze jedno koło pasowe, ale ono się cały czas kręci po odpaleniu silnika, więc to chyba nie sprężarka - może pompa wody?


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - JakubAnderwald - 14.10.2019

Kolego @statystyczny_polak dzisiaj mamy 23 stopnie na zewnątrz, a klima ustawiona na 17 stopni wieje ciepłym powietrzem z zewnątrz. Ja nie kupuję argumentu że tak ten układ ma działać. Jeśli nie chcesz pomóc to proszę wstrzymaj chociaż wulgaryzmy, to naprawdę nie jest na poziomie który powodowałby chęć uczestnictwa w życiu tego forum.


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - ŁYSY13 - 14.10.2019

Nie powinno być zimne .Zmień panel a czujnik jest w kratce dolnej .W modelu 451 do temperatury na zewnątrz. Czujnik klimatyzacji jest w panelu sterującym

Pozdrawiam Łysy13


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - JakubAnderwald - 14.10.2019

Łysy kurczę ja nic nie kumam z tego co napisałeś Smile weź jeszcze raz tylko daj kropki i przecinki w dobrych miejscach.

Panel już zmieniłem i nie pomogło.


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - krzyss - 14.10.2019

Skoro zmieniales panel, i napewno zmieniles na sprawny po 2010r a najlepiej po 2011r to zostaje udac Ci sie do firmy w ktorej beda mogli podlaczyc zawory i beda umieli sprawdzic sprawnosc ukladu.
Przy 23 stopniach i panelu na 17 (min) powinno wiac powietrzem 3-7stopni tak ze zamarza reka przykladana.


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - ŁYSY13 - 14.10.2019

Ma działać .Czujnik temperatury zewnętrznej jest w kratce. A temperatury klimatyzacji jest na panelu. Jeśli włącza ci się klimatyzacja świeci kontrolka to ma działać .
Czy jest słychać cykanie kompresora i spadają obroty ? Bo może to jest przyczyną

Pozdrawiam Łysy13


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - JakubAnderwald - 14.10.2019

Nie ma żadnej reakcji, ani spadania ani lekkiego podbicia obrotów przez komputer (w większości aut tak robi żeby sprężarka nie zadusiła silnika). Nie wiem tylko czemu tak robi - czy czynnik uciekł czy elektronika nie załącza klimy.

W której kratce jest czujnik?


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - krzyss - 15.10.2019

Nie masz czynnika, w smarcie lampka bez czynnika sie zalacza. Jedz sprawdz do punktu z klimami.


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - ŁYSY13 - 15.10.2019

Nigdy nie było tak żeby brakowało w moim 451.
Więc ok łapka się odpala .Ale jak nie spadają obroty to może być awaria . Czynnik albo kompresor .W 451 często łączenia same puszczą .Po roku braki nawet w nowym były .Przewody kiepska jakość .

Pozdrawiam Łysy13


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - statystyczny_polak - 15.10.2019

(13.10.2019, 13:17)JakubAnderwald napisał(a): Dzisiaj na zewnątrz 21 stopni według wskazania na zegarach, a z nawiewu wieje ciepłym powietrzem z zewnątrz. Ustawione minimum, chyba 17 stopni (jeden "klik" poniżej 18). Czy u Was tak samo to dzisiaj działało?

Czy czujnik temperatury do klimatronika to ten sam który podaje sygnał na zegary, czy jest jakiś inny?

Gdzie jest zamontowana sprężarka i czy da się ją dojrzeć od góry w Brabusie? Patrzyłem i pod alternatorem jest jeszcze jedno koło pasowe, ale ono się cały czas kręci po odpaleniu silnika, więc to chyba nie sprężarka - może pompa wody?

Po pierwsze to zluzj gacie bo więcej ci nie pomogę a uwierz mi- wiedzę mam i chętnie się nią dziele z innymi.
Po drugie- nigdzie nie używam wulgaryzmów gdyż nawet w życiu nie posługuję się nimi.
Po trzecie- 23st to miałeś w słońcu a nie temp. powietrza. Wystarczyło zrobić pomiar w cieniu.
Po czwarte- czasami na serio warto użyć mózgu zamiast klawiatury. każdy rozsądny kierowca zanim zbóldupi się na forum że mu nie chłodzi klima to sprawdza czy ma czynnik w układzie. Liczyłem po cichu że przynajmniej to sobie sprawdziłeś. Niebawem zapytasz czemu jedno koło stoi jakos niżej bez uprzedniego sprawdzenia ciśnienia powietrza.


Menu