smartklub.pl
[451] 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: [451] 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji (/t-451-451-temperatura-w-kabinie-wadliwy-panel-sterowania-klimatyzacji--11048)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - sebek76 - 07.11.2019

Dzień dobry .
To ja mam niestety trochę inny problem - chociaż nadal chodzi o układ ogrzewania .
przy nastawie na 27 stopni leci ledwo ciepłe - jak nastawię na 17 stopni to zimne tak jak trzeba - czyli nie grzeje .
układ nie jest zapowietrzony , sprawdziłem i zaworki czy jak tam działają ok - prawdopodobnie jakaś kurtyna czy coś w tym sensie źle działa .
czy ktoś miał taki problem ? gdzie tego szukać , jak to naprawić ???

Pozdro Smile


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - krzyss - 07.11.2019

Jaki masz rocznik ?


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - JakubAnderwald - 07.11.2019

Możemy się spotkać i porównać wrażenia Smile Twój chłodzi, mój grzeje.


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - sebek76 - 08.11.2019

2013 sierpień
w poprzedniej wersji 450 czytałem że są częste problemy z termostatem - tutaj tez tak bywa ?


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - Vapor2005 - 08.11.2019

Zapraszam jutro mam całość niepotrzebną można na miejscu przetestować. Warszawa Włochy Jerozolimskie.


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - frygi - 09.11.2019

(08.11.2019, 14:08)Vapor2005 napisał(a): Zapraszam jutro mam całość niepotrzebną można na miejscu przetestować. Warszawa Włochy Jerozolimskie.


Gdzie na Jerozolimskich ?


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - brutal123 - 25.01.2023

Co jeszcze można zrobić sprawdzić w sprawie nieprawidłowej temp. we wnętrzu ? Panel wymieniony na 2014r a nadal jest za ciepło . Przy nastawie 18 stopni dmuchawa na 1 i nawiew na szybę co jakiś czas muszę przestawiać temp na najniższą żeby trochę schłodziło . Nie wiem czy dobrze tu wyczytałem że można coś kalibrować kompem ?


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - ŁYSY13 - 25.01.2023

A wpięte wszystko jest ok z tym panelem
Cięgła wspinasz dokładnie bo jest problem sterowania
Sam panel jest raczej zepsuty jak nie działa regulowanie temperatury
Dla ciebie nowy i dobry rok
Nie musi być sprawny
Jak by było zimne to jest coś z termostatem i zapowietrzone


Pozdrawiam Łysy 13


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - brutal123 - 26.01.2023

Wpięte ok po za tym jak przytrzymam palcem na czujniku to temperatura wyraźnie spada czyli działa ale nie do końca tak jak powinno . Termostat był wymieniony . Temperaturę silnika trzyma na 4-5 kresek .

Edit 
U mnie jednak panel ok ....


[Obrazek: 141107-DSCF9196-800.jpg?vid=1&tid=29&r=B]
Po wymianie części 30.93819 stało się tak jakby luksusowo  Smile


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - kamyk - 03.07.2023

Czytałem tu i tam na forum, ale nie znalazłem aby ktoś wspominał coś o sprawności wymiennika ciepła czyli chłodnicy klimy. O ile wiem chłodnica klimy jest przed chłodnicą silnika. W moim 451 chłodnica klimy  jest niestety mocno brudna (pisałem o tym w innym wątku z zapytaniem o demontaż kratek/grili w zderzaku). Dodatkowa lamelki są trochę powyginane.
Mam zamiar trochę odświeżyć chłodnicę z zewnątrz, nie tylko mechanicznie, ale jakąś chemią. Nie wiem jakiego preparatu użyć. U mnie klima działa, ale to chłodzenie pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście inna sprawa to czyszczenie układu wewnątrz. Dodam tylko, że na razie nie sprawdzałem stanu czynnika w układzie (koszty). Już i tak wydałem dużo na różności.
Tak wiec pytanie - jak i jakim środkiem wyczyścić chłodnicę z zewnątrz?


Menu