smartklub.pl
[451] 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: [451] 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji (/t-451-451-temperatura-w-kabinie-wadliwy-panel-sterowania-klimatyzacji--11048)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - plesniak - 27.11.2018

W 451 CDI była elektryczna nagrzewnica? Wydawało mi się ze była tylko w 450 cdi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - krzyss - 27.11.2018

Mam CDI 451 i nie znalazlem nagrzewnicy elektrycznej, ale w sumie cieplo leci szybciej niz z 450...


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - Vapor2005 - 27.11.2018

Podepnę się... Przy ustawieniu nawiewu na minimum /zimne/ wieje mi ciepłe powietrze. Po adaptacji komputerem jak jest podpięty wieje zimne po odpięciu już nie pamięta ustawień. Stawiam na uszkodzony panel, ale czy mam rację?


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - Gapa. - 29.11.2018

Jak siedzisz w aucie przy pedale gazu jest wtyczka od nawiewu tam popsikaj jakimś preparatem na styki


RE: Problem z klimatyzacją - serav - 02.05.2019

(24.05.2014, 19:34)ŁYSY13 napisał(a): 2007 miały panele klimy awaryjne zobacz na Allegro od 50 zł do 100 zł tylko z roku 2009 albo młodsze . Zmień i działa

Mam ten sam problem, po nabiciu klimy, raz grzeje raz chłodzi. Najciekawsze jest to że jak wyłączę klimatyzację to jest tak samo.


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - serav - 02.05.2019

(02.05.2019, 11:45)DawidWarsaw napisał(a): Typowy problem. Napisałem Ci na FB w grupie. Mam Smarta 451 z tego samego roku, te same objawy były. Tylko wymiana panelu sterowania klimatyzacją albo jeszcze mi mówił Gizbern, że można rozebrać panel ten wadliwy i coś tam przeczyścić. Ale to by jego trzeba było zapytać.

Ok, dzięki, to trzeba będzie kupić panel i wymienić.


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - JakubAnderwald - 02.10.2019

Hej, mam sprawę z klimatyzacją w swoim 451 Brabus z 2010 roku i nie wiem czy tak ma być, czy jednak coś nawala Smile

Włączam klimę przyciskiem na górze (zapala się czerwona dioda), ustawiam temperaturę na 18 stopni. Na zewnątrz jest jakieś 17-18 stopni wedle odczytu na desce. Z nawiewu wieje chłodne powietrze, raczej takie bezpośrednio z zewnątrz, jakby bez klimatyzacji. Gdy zwiększę temperaturę - grzeje dobrze, gdy zmniejszę - wieje tylko zewnętrzne.

Auto dopiero co kupiłem, poprzedni właściciel mówił, że klima była uzupełniana w lipcu i dobrze działała w lato.


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - krzyss - 02.10.2019

Wsadz jakis termometr w kratki. 18 przy zewnetrznej 17 to grzanie Smile


RE: 451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - statystyczny_polak - 02.10.2019

U mnie jest tak samo- i tak ma być. To jest półautomatyczna klima (taki manualny klimatronik) i to jest zupełnie normalne zachowanie tego układu. Na chłopski rozum- jeżeli ustawiasz mu temperaturę na 18st, i na zewnątrz temp. powietrza też jest 18st to po co układ ma schładzać powietrze?


451 - temperatura w kabinie, wadliwy panel sterowania klimatyzacji - JakubAnderwald - 02.10.2019

Bo do środka świeci słońce i powoduje że robi się gorąco jak w szklarni Smile tak miałem w weekend i musiałem otwierać okna żeby się nie przegrzać w aucie.

Poza tym jeśli chcę osiągnąć 18 stopni to dmuchanie do kabiny powietrza o tej temperaturze z zewnątrz spowoduje że będziemy się do tych 18 stopni zbliżać powoli, asymptotycznie. Jakby tak puścić znacznie zimniejsze powietrze, to osiągniemy cel sporo szybciej.


Menu