smartklub.pl
[450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Silnik i osprzęt (http://smartklub.pl/f-silnik-i-osprzet--116)
+----- Wątek: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny (/t-450-benzyna-brak-mocy-watek-ogolny--11094)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Odpowiedź: problem z mocą - obwd-crash - 25.06.2012

No to muszę opisać jak ja to zrobiłem.
W zestawie dostaje się czujnik z przewodem elektrycznym wyposażonym we wtyczkę wpinaną od tyłu we wskaźnik. Przy zamocowaniu wskaźnika na desce rozdzielczej w lewo od obrotomierza, długośc przewodu elektrycznego do czujnika ciśnienia wystarcza na schowanie tego czujnika pod siedzeniem pod wykładziną - obok skrzynki z przekaźnikami. Można go schować też gdzieś w desce rozdzielczej lub za konsolą mocowania popielniczki/schowka na CD/uchwytu na napoje.
W zestawie jest przewód igielitowy-wężyk, lecz jego długość nie wystarcza by sięgnął od turbosprężarki do czujnika ciśnienia, poza tym jest twardy i mam wątpliwośc czy po założeniu na króciec czujnika i trójnika byłoby to wystarczajaco szczelne. Ja miałem w zapasie silikonowy przewód-wężyk, którego długość wystarczyła od turbosprężarki do powyżej opisanego miejsca schowania czujnika ciśnienia.
W zestawie jest trójnik który wpina się w przewód z ciśnieniem jakie daje turbosprężarka. Ja wybrałem przewód łączący turbosprężarkę z zaworem upustowym. Można też wpiąć się w wężyk między kolektorem dolotowym a czujnikiem ciśnienia w tym kolektorze, nie chciałem by występowały jakieś wahania odczytu przez czujnik ciśanienia z wyposażenia samochodu dlatego wpiąłem się przy sprężarce - występuje tam identyczne ciśnienie. By to zrobić trzeba było zdjac zderzak tylny dla łatwego dostępu. Przewód-wężyk schowałem dodatkowo w peszel by się nie przetarł. Z komory silnika, do wnętrza auta, przewód-wężyk pod wykładzinę wprowadziłem przez dużą gumową przelotkę instalacji elektrycznej, znajdującą w lewej częsci ściany komory silnika, przewodów prowadzacych między innymi do skrzynki przekaźników pod fotelem kierowcy.
Na koniec pozostało podłączyć zasilanie do wskaźnika ciśnienia, ww zestawie jest przewód elektryczny z wtyczką. W zależności od podłączenia jednego z przewodów zmienia się intensywność podświetlenia po włączeniu świateł pojazdu. Ponieważ trzeba i tak jeździć na światłach uznałem to za zbytnie komplikowanie podłączenia i połączyłem trzy (3)przewody zasilajace wskaźnik w (+) w jedno miejsce gdzie napięcie pojawia się po włączeniu zapłonu (przekręceniu kluczyka i zaświeceniu się kontrolek), pomimo iż wg schematu jeden miał być na stałe, drugi po zapłonie a trzeci po włączeniu świateł.
W zestawie do wskaźnika jest kubełek montażowy do jego osadzenia wraz z obejmą i uchwytem służącymi do mocowania.
Zastosowałem dodatkowy kawałek blachy, do której taśmą dwustronną przymocowałem podstawę mocowania wskaźnika. Blachę przykręciłem pod górną częscią konsoli - gdzie jest włącznik świateł awaryjnych i ogrzewania szyby oraz klimatyzacji, w podobny sposób jak mocowanie obrotomierza i zegarka.

Podsumowując, samej pracy było na jakieś pół godziny. Znalezienie rozsądnego rozwiązania połączeń, lokalizacji elementów zestawu, miejsca wpięcia się w instalację elektryczną zajęło kilka godzin.


Odpowiedź: problem z mocą - serwan - 16.07.2012

zeby sie podzielic.. jako bonus, po zmianach jak opisalem, spadlo mi zuzycie paliwa.. lałem do tej pory rowno 5/100, ostatnie tankowania to miedzy 4,2 (!) a 4,7, niby niewiele, ale wyraznie mniej.. auto jest dodatkowo znacznie zwawsze, jakies inne wytlumaczenie niz 'cuda' ktos ma?.. Smile


Odpowiedź: problem z mocą - obwd-crash - 17.07.2012

Para szła w gwizdek :blowup: a paliwo płynęło szerokim strumieniem.


RE: problem z mocą - camell9 - 13.10.2012

witam mam problem z mocą mianowicie wywala mi bezpiecznik pod siedzeniem i stracil kopa max predkosc na automacie to 50 km/h a byla wymieniona listwa i bylo ok teraz znowu sie zapala kontrolka swiec zarowych i nie idzie co moze byc ?


RE: problem z mocą - PKO - 13.10.2012

(13.10.2012, 16:39)camell9 napisał(a): witam mam problem z mocą mianowicie wywala mi bezpiecznik pod siedzeniem i stracil kopa max predkosc na automacie to 50 km/h a byla wymieniona listwa i bylo ok teraz znowu sie zapala kontrolka swiec zarowych i nie idzie co moze byc ?

Masz gdzieś zwarcie , musisz podłączyć auto pod komputer (start diagnostics) , na inne urządzenia tzw (kombajny) szkoda czasu i pieniędzy Embaressed

pozdr
PKO


RE: problem z mocą - camell9 - 16.10.2012

wymienilem swiece okazalo sie ze jedna byla chyba walnieta super ale po chwili znowu wywalilo bezpiecznik i nadal kicha wlasnie musze poszukac kogos kto ma dobry komputer a nie jakis tester


RE: [450] problem z mocą - KAMA720 - 18.11.2012

Witam. Mam smarta fortwo 450 silnik 0,6 rok prod.99 przebieg 88tys. Wczoraj wracajac do domu autko zaczelo fiksowac. Przy predkosci 90 km/h na 6 biegu nagle jakby ktos ciagnal go do tylu zaczal tracic predkosc i delikatnie szarpac. Zmniejszylam predkosc i bieg bylo ok przez chwile. Potem sytuacja sie powtorzylam przy predkosci 55 km/h na 5 biegu. Sam traci predkosc i kangurzy. Co to moze byc?


RE: [450] problem z mocą - Kanapa - 18.11.2012

Tylko podpięcie pod komputer prawdę powie.
Może być np. wymagana regulacja układu sprzęgła (aktuator) lub coś z turbiną - szarpanie wygląda na wpadanie w stan awaryjny.


RE: [450] problem z mocą - KAMA720 - 18.11.2012

A gdzie w gdansku moge go podpiac pod kompa i co to znaczy tryb awaryjny ?:-/


[450] problem z mocą - Kanapa - 18.11.2012

Tryb awaryjny jest uruchamiany w chwili gdy komputer stwierdza, że coś jest nie tak w pracy np. silnika i grozi to uszkodzeniami. W twoim przypadku objawia sie gwałtownym odcięciem podawania paliwa stąd szarpanie -zrzucanie na niższy bieg.
Serwis np. Bmg Gdynia :/ lub poszukaj na stronie naszych serwisów.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Menu