smartklub.pl
Smart made in China - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Artykuły (http://smartklub.pl/f-artykuly--39)
+--- Wątek: Smart made in China (/t-smart-made-in-china--11324)

Strony: 1 2


Smart made in China - rogas - 28.11.2013

Czy smart roadster powróci do produkcji ???

[attachment=6347]
Chińczycy już znaleźli odpowiedź ich rodziny producent Sichuan Yema przedstawił we wrześniu tego roku swój sportowy samochód. Jak na chiński wytwór przystało musiał swój wygląd zaczerpnąć z auta europejskiego. Stylistyka nadwozia, przód i profil samochodu są wyraźnie inspirowane przez Smart Roadster Coupe. Szkoda, że chińskie kopie w ogóle powstają a jeszcze gorsze kiedy importerzy biorą się za ich sprzedaż na naszym kontyngencie.
[attachment=6348]

Wnętrze tego pojazdu nie ma nic wspólnego z modelem Smart Roadster Coupe ale ławto w nim doszukać się inspiracji z innych europejskich i amerykańskich aut.
[attachment=6349]

Chiński rynek ciągle zaskakuje nowymi kopiowanymi przedmiotami, dziś ich kopie aut są często mało udolne ale patrząc na ich możliwości i rozwój można mieć obawy czy nie zaczną budować replik europejskich pojazdów. Pokrzyżować to wszystko mogą ciągłe spory sądowe między europejskimi i chińskim producentami. Ci pierwsi ciągle walczą by zablokować sprzedaż i produkcję auto łudząco podobnych do ich własnych projektów.
Dailmer prowadził już walki w sądzie z firma Martin Motors która to optycznie podrobiła smarta fortwo.
[attachment=6350]
Czy takie podróbki są nam potrzebne we współczesnej motoryzacji ?



RE: Smart made in China - TomekBomek - 28.11.2013

Naśladownictwo jest najlepsza formą uznania. Smile
Poza tym nie lubię słowa podróbka, co to w ogóle ma znaczyć? Jak "biedny" chińczyk czerpie pomysły od najlepszych w branży, to jest to podróbka, kicz i tandeta. Ale jak "znamienita" firma wyprodukuje coś łudząco podobnego do konkurencji, to wszyscy się zachwycają.
Podróbka ma rację bytu tylko wtedy kiedy ktoś sprzedaje mi ją kłamiąc w żywe oczy że jest to oryginał. W tym przypadku tego nie widzę. Uważam też, że to klient powinien zawsze decydować który produkt mu się bardziej spodoba, a nuż chińska wersja będzie lepsza i kupią ja więcej osób niż tą na której się wzorowali. Smile


RE: Smart made in China - ŁYSY13 - 28.11.2013

Jeszcze powsiadacie w takie Rodstchinczyki ale fajny 451 słabe le naleśniczek ok . Niemiec się uczył od najlepszego podrabiacza na świecieRolleyesLaughing
PKO to taki model jak twoja seria tylko programu nie ma JW


RE: Smart made in China - PKO - 29.11.2013

Jest świetny dlatego sprzedam roadstera i kupie ten wynalazek , zawsze młodszy rocznik LaughingLaughingLaughing


pzdr
PKO


RE: Smart made in China - ŁYSY13 - 29.11.2013

PKO brawo ja nawet w tym wieku zwale wagę sprzedam cabrio i łykam chinola R


RE: Smart made in China - kasiunqa - 30.11.2013

akurat roadster made in china, środek ma zacny ;P i tu raczej merc mógłby zaczerpnąć pomysłu...


RE: Smart made in China - dario616 - 01.12.2013

Masakryczne te "chińskie" "smarty"


RE: Smart made in China - PKO - 02.12.2013

(30.11.2013, 22:48)kasiunqa napisał(a): akurat roadster made in china, środek ma zacny ;P i tu raczej merc mógłby zaczerpnąć pomysłu...














Ja jednak wole mercedesa środki ... Razz
[Obrazek: 2014-mercedes-s-class-y6.jpg]

pzdr
PKO


RE: Smart made in China - Nygus - 02.12.2013

Ta chińskie wynalazki jak wszystko inne wrzucisz na jedynkę ale nadal się zastanawiasz czy napewno ruszy do przodu czy może nie do tyłu Very happy


RE: Smart made in China - rogas - 28.03.2014

Chiński wynalazek w Polskim wydaniu. link
Ja osobiście wolę by Romet robił rowerki dla dzieci a nie wypuszczał takie pojazdy. Widziałem ich poprzedni elektryczny wynalazek i to co oferował on to aż strach było patrzeć, jakoś spasowanie użyte materiały itp.
A teraz mi wstyd za marną kopię naszego smarta.

[Obrazek: 305940909294d49f2a06884e33e4321c.jpg]


Menu