smartklub.pl
Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie (/t-faq-awaria-skrzyni-biegow-czyli-stuka-szarpie-nie-jedzie-3-kreski-i-inne-takie--11573)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - Arczi100 - 19.06.2020

W 450 fabrycznie jest nitowany , śruby dajemy po pracach naprawczych (jak masz śruby to był reanimowany). Nasmaruj zębatkę i sprężynę powinno pomóc.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - kruel - 19.06.2020

No śruby to ja już dałem Smile


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - kruel - 19.06.2020

Kolejny dzień porażki ze Smartem.Mam inny wysprzęglik i zachowuje się tak jak stary tzn. wysuwa bolec ale go nie wciąga :(, już wiem że wiszący wysprzęglik na kablach nie przykręcony powinien wciągać "bolec" jak jest auto na N ) Nie wiem co dalej robić ???. Pozdrawiam


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - speedykielce - 19.06.2020

(19.06.2020, 20:23)kruel napisał(a): Kolejny dzień porażki ze Smartem.Mam inny wysprzęglik i zachowuje się tak jak stary tzn. wysuwa bolec ale go nie wciąga :(, już wiem że wiszący wysprzęglik na kablach nie przykręcony powinien wciągać "bolec" jak jest auto na N ) Nie wiem co dalej robić ???. Pozdrawiam
A ja Ci mowie ze masz dziurę w łapie Wink lapa wspomaga cofanie na to wygląda .



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - kruel - 20.06.2020

Dziś szczęśliwy dzień,  SMART RUSZYŁ  !!!!. Do końca nie wiem co było , wczoraj przywiozłem inny wysprzęglik , podmieniłem na szybko i to samo co na starym. Dzisiaj powypinałem wszystkie wtyczki łącznie z tymi od silnika zmieniającego biegi , sterownika , czujników , posprawdzałem jeszcze raz kable , popsikałem "kontakt-sprayem" poskładałem i sukces !!! (zasilanie wysprzęglika idzie z głównego komputera - dwa piny na dole widoczne na zdjęciu - taka informacja dla innych - przemierzone miernikiem ).Reasumując i dziękując za włączenie do dyskusji   kilkanaście godzin poświęconych i  wymieniony wysprzęglik , poznana budowa starego ( rozebrałem go na detale) ,przypomniane jak się gwintuje (stary trzymał się na dwóch śrubach - przy wykręcaniu urwałem trzecią a więc gwintowanie ) i nie wspomnę o wymianie taśmy przy kierownicy (świeciły mi poduszki ) .Całkowity koszt z taśmą  (oczywiście wszystko używki ) 300 zł SmileSmile

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - speedykielce - 20.06.2020

(20.06.2020, 15:51)kruel napisał(a): Dziś szczęśliwy dzień,  SMART RUSZYŁ  !!!!. Do końca nie wiem co było , wczoraj przywiozłem inny wysprzęglik , podmieniłem na szybko i to samo co na starym. Dzisiaj powypinałem wszystkie wtyczki łącznie z tymi od silnika zmieniającego biegi , sterownika , czujników , posprawdzałem jeszcze raz kable , popsikałem "kontakt-sprayem" poskładałem i sukces !!! (zasilanie wysprzęglika idzie z głównego komputera - dwa piny na dole widoczne na zdjęciu - taka informacja dla innych - przemierzone miernikiem ).Reasumując i dziękując za włączenie do dyskusji   kilkanaście godzin poświęconych i  wymieniony wysprzęglik , poznana budowa starego ( rozebrałem go na detale) ,przypomniane jak się gwintuje (stary trzymał się na dwóch śrubach - przy wykręcaniu urwałem trzecią a więc gwintowanie ) i nie wspomnę o wymianie taśmy przy kierownicy (świeciły mi poduszki ) .Całkowity koszt z taśmą  (oczywiście wszystko używki ) 300 zł SmileSmile

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .
Brawo !!! Taka praca daje najwięcej satysfakcji.... gratuluje !!!!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - LAZY. - 20.06.2020

Znam smarta od tej strony bardzo dobrze. Ostatnie dwa miesiące co chwilę oglądałem go od spodu Laughing


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - kruel - 20.06.2020

A może koledzy wiedzą gdzie w okolicach Sosnowca można za nie duże pieniądze zrobić ustawienia wysprzęglika - sprzęgła Star Diagnosis ??? ( po wymianie wysprzęglika by wypadało )


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - speedykielce - 20.06.2020

(20.06.2020, 21:59)kruel napisał(a): A może koledzy wiedzą gdzie w okolicach Sosnowca można za nie duże pieniądze zrobić ustawienia wysprzęglika - sprzęgła Star Diagnosis ??? ( po wymianie wysprzęglika by wypadało )
Mam namiar na " kogos" z serwisu Mercedesa... robi u siebie w warsztacie po pracy Wink
Jak coś moge na PW wysłać

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - kruel - 20.06.2020

Jak z moich okolic to jak najbardziej poproszę na PW wysłać .


Menu