smartklub.pl
Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie (/t-faq-awaria-skrzyni-biegow-czyli-stuka-szarpie-nie-jedzie-3-kreski-i-inne-takie--11573)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - Kanapa - 05.06.2022

Sprzęgło raczej jak już 80 tysięcy i jaja się dzieją jak jest cieplejszy.
Ustaw punkt ocierania przy pomocy komputera.


Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - Kanapa - 05.06.2022

Sprzęgło raczej jak już 80 tysięcy i jaja się dzieją jak jest cieplejszy.
Ustaw punkt ocierania przy pomocy komputera.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - Chubbchubbs - 04.07.2023

Moje Fortwo 0.8 cdi 2000r nie zapalał - nie kręcił , wyświetlał trzy kreski i tylko coś prztykało z tyłu. 
Nie pomogło odłączenie aku na pół godziny. 
Po włączeniu zapłonu R i A włączał - nie dało się pchnąć smartka a na N był luz i się toczył 
Powód błachy - słaby aku, mimo że kontrolki nie przygasały jak próbowałem odpalić. Mechece od smartów z kraka przez telefon zdiagnozowali błąd skrzyni, jak po resecie aku nie pomoże to hol i do nich na diagnozę. Sam dałem ciała bo wymieniłem fabryczne radio które poprzedni właściciel zablokował odpinając aku na inne i chyba ono przez dodatkowy + do potrzymania pamięci zrobiło mi niespodziankę.
Wrzucam jak by ktoś kiedyś miał podobne objawy , może pomoże  Wink


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - obwd-crash - 05.07.2023

(04.07.2023, 21:30)Chubbchubbs napisał(a): Moje Fortwo 0.8 cdi 2000r nie zapalał - nie kręcił , wyświetlał trzy kreski i tylko coś prztykało z tyłu. 
Nie pomogło odłączenie aku na pół godziny. 
Po włączeniu zapłonu R i A włączał - nie dało się pchnąć smartka a na N był luz i się toczył 
Powód błachy - słaby aku, mimo że kontrolki nie przygasały jak próbowałem odpalić. Mechece od smartów z kraka przez telefon zdiagnozowali błąd skrzyni, jak po resecie aku nie pomoże to hol i do nich na diagnozę. Sam dałem ciała bo wymieniłem fabryczne radio które poprzedni właściciel zablokował odpinając aku na inne i chyba ono przez dodatkowy + do potrzymania pamięci zrobiło mi niespodziankę.
Wrzucam jak by ktoś kiedyś miał podobne objawy , może pomoże  Wink

W Smart w instalacji elektrycznej, przestawione są (+) stały z podtrzymaniem i to mogło ci kraść prąd.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - Chubbchubbs - 05.07.2023

tam na kostce jest coś namieszane, do tego jakiś dinks z dodatkową wtyczką do orginalnego radia
musiałem źle podpiąć kabelek i tyle
Najważniejsze ze obyło się bez holu do mecheca Wink


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - nilton654 - 09.07.2023

Witam wszystkich,

Od września 2018 roku moja narzeczona posiada Smarta 450 cdi. Początkowo padło sprzęgło po 300 km i zostało wymienione w październiku. Jednak łożysko sprzęgła i łapa plastikowej kulki dociskowej nie zostały wymienione. W grudniu po przejechaniu ok 500 km znowu pojawił się ten sam problem (trzy kreski). W ramach gwarancji mechanik naprawił to mocując siłownik. Od tego czasu samochód sprawuje się dobrze, chociaż sprzęgło włączało się przy wyższych obrotach na pierwszym biegu, co odpowiadało mojej narzeczonej. Dzisiaj podczas dynamicznej jazdy po mieście zauważyłem, że sprzęgło włącza się od razu z lekkim szarpnięciem na starcie. Czy siłownik mógł się ponownie przesunąć, czy jest to spowodowane brakiem łapy i wymianą kuli dociskowej? Ewentualnie, czy samochód mógł dostosować się do mojego stylu jazdy? Proszę o radę lub wskazówki, aby nie zostawiać samochodu u mechanika na kolejny tydzień. Dziękuję wam wszystkim!.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - raffa - 09.07.2023

Siłownik sprzęgła mógł się przesunąć tylko jeśli nie został poprawnie zamocowany.

Jedną z czynności serwisowych, którą należy regularnie wykonywać jest ustawienie za pomocą Star Diagnosis punktu otarcia sprzęgła. Dokumentacja techniczna smarta zaleca wykonywanie tego chyba raz na 40 tys. km, z naszych doświadczeń wynika, że lepiej robić to przy każdej wymianie oleju, czyli ok. 10 tys. km.

Ja osobiście mam wrażenie, że komputer skrzyni biegów dostosowuje się do naszego stylu jazdy, ale to może tylko subiektywne odczucie.


RE: Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie - jessy - 14.09.2023

(04.07.2023, 21:30)Chubbchubbs napisał(a): Moje Fortwo 0.8 cdi 2000r nie zapalał - nie kręcił , wyświetlał trzy kreski i tylko coś prztykało z tyłu. 
Nie pomogło odłączenie aku na pół godziny. 
Po włączeniu zapłonu R i A włączał - nie dało się pchnąć smartka a na N był luz i się toczył 
Powód błachy - słaby aku, mimo że kontrolki nie przygasały jak próbowałem odpalić. Mechece od smartów z kraka przez telefon zdiagnozowali błąd skrzyni, jak po resecie aku nie pomoże to hol i do nich na diagnozę. Sam dałem ciała bo wymieniłem fabryczne radio które poprzedni właściciel zablokował odpinając aku na inne i chyba ono przez dodatkowy + do potrzymania pamięci zrobiło mi niespodziankę.
Wrzucam jak by ktoś kiedyś miał podobne objawy , może pomoże  Wink

Wygląda na to, że miałeś typowy problem ze słabym akumulatorem, który powodował problemy w Twoim Smart Fortwo 0.8 cdi z 2000 roku. Niskie napięcie akumulatora jest sygnalizowane trzema liniami na wyświetlaczu, odgłosem klikania i trudnościami ze zmianą biegów. To fantastyczne, że podzieliłaś się tutaj swoją historią, ponieważ może się ona przydać innym osobom cierpiącym na podobne objawy w przyszłości. Pamiętaj, że słabe akumulatory mogą czasem zaskoczyć kierowcę, dlatego częsta konserwacja i wymiana akumulatorów ma kluczowe znaczenie.

Laughing Rolleyes Cool SadEmbaressed


Menu