smartklub.pl
[450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Elementy wnętrza z elektryką (http://smartklub.pl/f-elementy-wnetrza-z-elektryka--117)
+----- Wątek: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy (/t-450-dmuchawa-wentylator-nawiewu-brak-biegu-dmuchawy--11590)

Strony: 1 2 3


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - SEZAM - 28.01.2014

No i zawitało ciepełko w moim Smarku Smile))
Miałem wczoraj się pochwalić ale przedawkowałem Hałnasia ze szczęścia hiehie
Z góry dziekuję wszystkim jak i każdemu z osobna!!!!
Problemem było prztopienie i częściowe spalenie wtyczki przy samej regulacji dmuchawy :( Smark krok po kroku rozbierany (sprawdzane napięcie) i w ten sposów ujawniłem defekta!!!!
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam !!!!!


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - piotrasta - 15.05.2016

Jak dostać się do dmuchawy? Przez "maskę"? Czy od środka?


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - LAZY. - 15.05.2016

Silnik jest w środku. Jak by głowę pod spód włożyć to nawet go widać.


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - piotrasta - 27.05.2016

mam problem odkręciłem 3 śruby i wentylator haczy o jakąś puszkę jak ją wyjąć?


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - piotrasta - 27.05.2016

Ta puszka jest od głośnika by ją wyjąć trzeba rozmontować całą deskę


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - iralic - 07.05.2018

A gdzie się znajduje rezystor żeby go wymienić, i gdzie taki można kupić ?
Bo u mnie brak biegów, tylko na najwyższym działa, a nie może tak być Wink


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - Lolek - 07.05.2018

A w jakim aucie? W 450 od strony akumulatora, a w 451 od strony kierowcy, tak czy inaczej w kanale nawiewu.


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - obwd-crash - 08.05.2018

(07.05.2018, 22:31)iralic napisał(a): A gdzie się znajduje rezystor żeby go wymienić, i gdzie taki można kupić ?
Bo u mnie brak biegów, tylko na najwyższym działa, a nie może tak być Wink

Zajrzyj we wnękę na nogi kierującego, po prawej stronie z przodu będzie widoczne czarne okrągłe "cóś" do którego wpięta jest wtyczka z dwoma przewodami. 
U mnie wygląda to jak na zdjęciu poniżej. 
Wtyczkę wypnij, to "cóś" przekręć o około 30° i wyjmij. 
Te "cóś" to rezystory zabudowane blachą z otworami. Odegnij wąsy blachy i zdejmij ją, wówczas sprawdź czy nie jest przepalone zabezpieczenie termiczne. Jeżeli tak to musisz je wymienić, lecz ustal dlaczego się spaliło - gdyż były za duże opory przepływu. To "cóś" jest chłodzone przepływającym powietrzem, a gdy tego jest za mało do 1 lub 2 biegu dmuchawy to zabezpieczenie się przegrzewa i przepala.
Sprawdź filtr kabinowy - jeżeli masz, lub oczyścić parownik klimy jeżeli ją masz lub nawet nagrzewnicę - mogły się zapchać gdybyś nie miał założonego filtra kabinowego. 
Zabezpieczenie termiczne możesz łatwo naprawić wlutowując w jego miejsce drut lutowniczy 1,5-2mm średnicy.

[attachment=17422]


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - iralic - 08.05.2018

(08.05.2018, 07:15)obwd-crash napisał(a):
(07.05.2018, 22:31)iralic napisał(a): A gdzie się znajduje rezystor żeby go wymienić, i gdzie taki można kupić ?
Bo u mnie brak biegów, tylko na najwyższym działa, a nie może tak być Wink

Zajrzyj we wnękę na nogi kierującego, po prawej stronie z przodu będzie widoczne czarne okrągłe "cóś" do którego wpięta jest wtyczka z dwoma przewodami. 
U mnie wygląda to jak na zdjęciu poniżej. 
Wtyczkę wypnij, to "cóś" przekręć o około 30° i wyjmij. 
Te "cóś" to rezystory zabudowane blachą z otworami. Odegnij wąsy blachy i zdejmij ją, wówczas sprawdź czy nie jest przepalone zabezpieczenie termiczne. Jeżeli tak to musisz je wymienić, lecz ustal dlaczego się spaliło - gdyż były za duże opory przepływu. To "cóś" jest chłodzone przepływającym powietrzem, a gdy tego jest za mało do 1 lub 2 biegu dmuchawy to zabezpieczenie się przegrzewa i przepala.
Sprawdź filtr kabinowy - jeżeli masz, lub oczyścić parownik klimy jeżeli ją masz lub nawet nagrzewnicę - mogły się zapchać gdybyś nie miał założonego filtra kabinowego. 
Zabezpieczenie termiczne możesz łatwo naprawić wlutowując w jego miejsce drut lutowniczy 1,5-2mm średnicy.

Masz browara ode mnie! Wink

Dokładnie tak było - przepalony "bezpiecznik" w postaci chyba właśnie drutu lutowniczego, bo brakowała mała jego część,
a gdy tylko dotknąłem lutownicą to znikła i resztka Very happy
Tak że dałem nowy drut, i wentylator śmiga na wszystkich biegach Smile
Wielkie dzięki!

P.S. zajrzałem do filtra kabinowego - jest, ale bardzo brudny, tak że wywaliłem gdy już się do niego dobrałem (niezły tetris z wlewem płyny spryskiwacza i ustawianiem wycieraczek pionowo żeby nie przeszkadzało cięgno Wink )
Jutro wsadzę nowy.


RE: [450] Dmuchawa, wentylator nawiewu - brak biegu dmuchawy - obwd-crash - 08.05.2018

(08.05.2018, 19:44)iralic napisał(a):
(08.05.2018, 07:15)obwd-crash napisał(a):
(07.05.2018, 22:31)iralic napisał(a): A gdzie się znajduje rezystor żeby go wymienić, i gdzie taki można kupić ?
Bo u mnie brak biegów, tylko na najwyższym działa, a nie może tak być Wink

Zajrzyj we wnękę na nogi kierującego, po prawej stronie z przodu będzie widoczne czarne okrągłe "cóś" do którego wpięta jest wtyczka z dwoma przewodami. 
U mnie wygląda to jak na zdjęciu poniżej. 
Wtyczkę wypnij, to "cóś" przekręć o około 30° i wyjmij. 
Te "cóś" to rezystory zabudowane blachą z otworami. Odegnij wąsy blachy i zdejmij ją, wówczas sprawdź czy nie jest przepalone zabezpieczenie termiczne. Jeżeli tak to musisz je wymienić, lecz ustal dlaczego się spaliło - gdyż były za duże opory przepływu. To "cóś" jest chłodzone przepływającym powietrzem, a gdy tego jest za mało do 1 lub 2 biegu dmuchawy to zabezpieczenie się przegrzewa i przepala.
Sprawdź filtr kabinowy - jeżeli masz, lub oczyścić parownik klimy jeżeli ją masz lub nawet nagrzewnicę - mogły się zapchać gdybyś nie miał założonego filtra kabinowego. 
Zabezpieczenie termiczne możesz łatwo naprawić wlutowując w jego miejsce drut lutowniczy 1,5-2mm średnicy.

Masz browara ode mnie! Wink

Dokładnie tak było - przepalony "bezpiecznik" w postaci chyba właśnie drutu lutowniczego, bo brakowała mała jego część,
a gdy tylko dotknąłem lutownicą to znikła i resztka Very happy
Tak że dałem nowy drut, i wentylator śmiga na wszystkich biegach Smile
Wielkie dzięki!

P.S. zajrzałem do filtra kabinowego - jest, ale bardzo brudny, tak że wywaliłem gdy już się do niego dobrałem (niezły tetris z wlewem płyny spryskiwacza i ustawianiem wycieraczek pionowo żeby nie przeszkadzało cięgno Wink )
Jutro wsadzę nowy.

Będę od wieczora 24 maja, do popołudnia 26 maja w Krakowie.
Jak masz blisko do Hotel CITY SM na ul. Gajowej, to byłoby miło chwilę się spotkać, być może będę swym autem - tylko nie wiem którym Smile


Menu