smartklub.pl
Opony, opona - jakie? Ogólna dyskusja - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--108)
+---- Wątek: Opony, opona - jakie? Ogólna dyskusja (/t-opony-opona-jakie-ogolna-dyskusja--11609)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Opony zimowe - jakie? - Kanapa - 08.03.2014

Ja kupuje od kilku lat nowe opony przez internet. Dwa razy od oponeo vel opony.pl - to firma z Torunia. Znajomi znajomych i są chyba najwięksi w tym temacie w Europie plus można się targować jeżeli wypatrzymy konkurencyjną ofertę w internecie!
Generalnie jeszcze się nie naciąłem ale jeżeli mam wątpliwości odnośnie dostawcy to również sprawdzam możliwość zakupu wraz z montażem w jakimś warsztacie w okolicy.
Jeżeli jest taka opcja to zamawiam i ustalam wizytę w punkcie. Na miejscu dokładnie sprawdzam koszerność i płacę za całość po.


RE: Opony zimowe - jakie? - RobsonWawa - 08.03.2014

Ja kupuję u oponiarza, po prostu podaję mu ceny z Oponeo i dostaję w tych cenach .
Odnośnie samych opon Dunlop- nie polecam nikomu kto chce na nich jeździć dłużej jak dwa lata. Mało jest marek w których guma podlega tak szybkiemu procesowi starzenia się.


RE: Opony zimowe - jakie? - wojtekaw - 08.03.2014

Mam opony 175/55R15 i 195/50R15 chcę zmienić na szersze, jak doradzicie 185/55 i 205/50 czy 185/50 i 205/45 ??


RE: Opony zimowe - jakie? - RobsonWawa - 08.03.2014

185/55/15 plus 205/50/15 Yokohama SD świetnie się prezentują i doskonale trzymają na torze jazdy Smile


RE: Opony, opona - jakie? Ogólna dyskusja - CodeBoy - 10.05.2017

Odgrzeje trochę wątek, czy ktoś z Was interesował się oponami wielosezonowymi do Smarta FT450, są jakieś godne polecenia ?, ostatnio patrząc za okno zaczynam się nad tym zastanawiać, koszty wymiany i leżakowania w przechowalni małe nie są, sam nie wymienię. Więc dla mnie dość dobre rozwiązanie, a letnie to pewnie ich ostatni sezon. Zimowe mam nowe, ale to mogę w razie czego sprzedać.


RE: Opony, opona - jakie? Ogólna dyskusja - obwd-crash - 10.05.2017

Gdy nie miałem alu felg to miałem opony KUMHO Solus Vier KH21, przód 145/65 R15 tył 175/55 R15. Przejechałem na nich łącznie 96 tys. km, tj. do momentu wymiany tylnych - bieżnik przed zimą miał niecałe 3mm, przednie mają teraz - po zimie ponad 4,5mm bieżnika.
Nie narzekałem, dobre na mokrej, na śniegu też dobrze się sprawowały - oczywiście nie na ubitym na lód.


RE: Opony, opona - jakie? Ogólna dyskusja - damiano.o - 10.05.2017

Bardzo praktyczne rozwiązanie jeżeli nie potrzebujesz uzyskiwać osiągów. Do zwykłej codziennej jazdy dobry kompromis Wink

Tapnięte z SG NOTE 4


RE: Opony, opona - jakie? Ogólna dyskusja - CodeBoy - 11.05.2017

(10.05.2017, 16:28)damiano.o napisał(a): Bardzo praktyczne rozwiązanie jeżeli nie potrzebujesz uzyskiwać osiągów. Do zwykłej codziennej jazdy dobry kompromis Wink

Tapnięte z SG NOTE 4

Tak potrzebuje do normalnego użytkowania, raz na jakiś czas jakaś większa trasa, ale bez żadnych rekordów prędkości Smile


RE: Opony, opona - jakie? Ogólna dyskusja - piotrasta - 13.05.2017

Jak trasa w lecie to dobra wielosezonowa będzie dobra ale jak trasę będziesz robił w zimie to tylko zimówki

Cytat:koszty wymiany i leżakowania w przechowalni małe nie są, sam nie wymienię.
A 2 zestaw felg (stal na zimę nie mówię że 2 komplet aluminiowych bo to na pewno nie kalkuluje się ale stal?) nie wyjdzie korzystniej wtedy wystarczy raz na sezon/ dwa sezony podjechać na wyważenie kół i będzie dobrze a koło sam już zmienisz. A na koło powinieneś znaleźć miejsce (prościej koło przechować niż samą oponę).


RE: Opony, opona - jakie? Ogólna dyskusja - CodeBoy - 13.05.2017

(13.05.2017, 00:12)piotrasta napisał(a): Jak trasa w lecie to dobra wielosezonowa będzie dobra ale jak trasę będziesz robił w zimie to tylko zimówki

Cytat:koszty wymiany i leżakowania w przechowalni małe nie są, sam nie wymienię.
A 2 zestaw felg (stal na zimę nie mówię że 2 komplet aluminiowych bo to na pewno nie kalkuluje się ale stal?) nie wyjdzie korzystniej wtedy wystarczy raz na sezon/ dwa sezony podjechać na wyważenie kół i będzie dobrze a koło sam już zmienisz. A na koło powinieneś znaleźć miejsce (prościej koło przechować niż samą oponę).

Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo, wszystko co jest na poziomie ziemi jest dla mnie raczej nie do zrobienia. (teoretycznie mogę to zrobić, praktycznie, jest to wyzwanie dość trudne)


Menu