smartklub.pl
450 - Klimatyzacja, czynnik, ilość, wkład filtrujący, zawór rozprężny, klima - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Silnik i osprzęt (http://smartklub.pl/f-silnik-i-osprzet--116)
+----- Wątek: 450 - Klimatyzacja, czynnik, ilość, wkład filtrujący, zawór rozprężny, klima (/t-450-klimatyzacja-czynnik-ilos%C4%87-wklad-filtrujacy-zawor-rozprezny-klima--1182)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Klimatyzacja. - Syrob2 - 07.08.2008

jezeli niema czynnika chlodzacego i sie takie auto nabije to sie moze okazac ze za tydzien trzeba znowu nabic Smile
wiec jesli klima jest pusta to trzba sprawdzic dlaczego poprzedni czynnik wyciekl !!!!!!!!! czy nabijacie lodowki w domu ????
czasem wystarczy wymiana oringu za 1 pln Smile
tyle ze wiekszosc zakladow "serwisow" klimy tylko nabija i nic wiecej
jesli ktos jest blisko lodzi polecam firme grapow to powazny serwis klimy Smile

pozdro 4@ll


Problem z klimą. - miksell - 08.08.2008

Witam.

Jak zakupiłem swojego smarta, nie działała w nim klima.
Wczoraj pojechałem do zakładu i facet podłączył klimę do maszyny i wyszło, że cały układ jest szczelny. Załadował wszystko czynnikiem chłodzącym i klima zaczęła pięknie działać. (to było o godz 16)
Pojechałem autem zrobiłem z 20 km i wszystko było ok.
Wieczorem ok 23, również pojechałem i klima działała bez zarzutu. Wchodzę do auta dzisiaj i klops... klima nie działa. Z tego co mi się zdaje to kompresor sie włącza, jednak nie mam zimnego powietrzaWink
Prawdopodobnie uciekł czynnik chłodzący, jednak jak to jest możliwe, skoro facet sprawdzał cały układ i wyszło, że jest szczelny?

Może ktoś miał z czymś podobnym do czynienia?


Re: Problem z klimą. - All-capone - 08.08.2008

kupiłem smaryta no i sie zaczeło a sprzedawca zapewniał ze tylko trzeba napełnić Smile
a warsztaty bywaja róźne Smile
ja ostatnio napełniałęm zamontowana przez soiebie klime i byłem wydawało sie w prawie kowalskim warsztacie gdzie majster po napełnieu układu spręzonym powietrzem 15 Bar podłaczył manometr bardzo dokładdnie wyskalowany i kazał przez 30 minut byc cierpliwym , gdy okazało sie ze po 30 min z układu coisnienie spadło o0,2 bara gośc stwierdził ze jest mała nieszczelności jak mi taki układ napełni to może okazać sie że czynnik zamiast chłodzic zasila dziure ozonową Smile
no więc wróziłem i znalazłem malutkie pękniecie na oringu.
Najprostrzą metoda by znaleźc nieszczelność tonapełnić go powietrzem - (ale uwaga gdy tak napełniony układ uruchomimy to eksploduje rurka wysokiego ciśnienia ) i nalezy wszystko przepędzlowac wodą z mydłem.
na 99% utleniony skraplacz - chłodnica


Re: Problem z klimą. - miksell - 08.08.2008

hehehe...
Dziwi mnie to, że przez 40 min po podłączeniu układu do "maszyny" nie wykazał żadnych wycieków.
Niestety też obawiam się, ze mam pęknięty skraplacz, jednak wypada się upewnić. Wink
Może zainwestuje w skraplacz, tylko czy to sie opłaca Wink
A może z innego auta da się go dopasować? Do większości samochodów skraplacz kosztuje ok 400 zł, a tutaj min 700 :/ Wink
Jak wstępnie gadałem z mechanikiem, to podobno jakoś spawają takie skraplacze...

Pytanie, co jeszcze mi wyskoczy do roboty w aucie Wink


Re: Problem z klimą. - kamill - 08.08.2008

All co znaczy utleniony skraplacz ?


Re: Problem z klimą. - miksell - 08.08.2008

utleniony skraplacz = zardzewiała chłodnica od klimy


Re: Problem z klimą. - kmalinek - 09.08.2008

Dokładnie tak koledzy ! Zgnita chłodnica to główny problem w naszych smartach... Mnie też on dotknął.. Aktualnie chłodnica używana ale dość dobra... Leży w garażu i czeka na wyjazd do klimatwców Very happy


Re: Problem z klimą. - All-capone - 09.08.2008

przez 40 min było ok ????
to jeszcze 2 rzeczy mogły sie zepsuć
zawór rozprężny - taka kostka zamontowana miedzy parownikiem a skraplaczem albo ktoś składał ten samochód po dzwonie i nie wyczyścił przewodów z piachu co mogło ubić kumpresor Smile
jeśli jest ciśnienie w układzie to po właczeniu klimy zadziaa sprzęgło elektromagnetyczne kompresora - czyli będzie sie kręciło całe kółko a nie tylko rolka z paskiem .


Re: Problem z klimą. - kamill - 09.08.2008

a ja mam jeszcze takie pytanie. Kiedys widzialel u Siebie jak skrapla mi sie woda chyba po prawej stronie z klimy przy kole i spadla sobie spokojnie na ziemie , teraz tego nie widze , cos sie zatkalo ?


Re: Problem z klimą. - miksell - 09.08.2008

Zanim napełniłem klimę to jak włączyłem przyciskiem to kompresor się nie włączał...
Teraz po napełnieniu jak włączam klimę to słyszę jak lekko spadają obroty (obciąża się silnik) i kompresor działa. Więc chyba klima jest szczelna.
w poniedziałek jadę do mechanika i będę wiedzieć co i jak i opiszęWink

Taki wydruk dostałem od gościa co mi klimę ładował.
Jak to odczytać, bo przyznam się, że nie mam pojęcia.
WYDRUK


Menu