smartklub.pl
[450] Smart czy warto - Kraków-Wieliczka - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Zakup kontrolowany (http://smartklub.pl/f-zakup-kontrolowany--83)
+--- Wątek: [450] Smart czy warto - Kraków-Wieliczka (/t-450-smart-czy-warto-krakow-wieliczka--12353)

Strony: 1 2 3


RE: Smart czy warto - Kraków-Wieliczka - wroneq - 11.07.2014

Nie no nie róbmy z siebie ...., jak ktoś chce sprawdzić auto to na własny koszt zazwyczaj się to robi.
100 czy 150 złotych to nie majątek a lepiej wydać te pieniądze przed zakupem i wiedzieć co się kupiło niż kupić w ciemno i później dokładać.
Ja przed zakupem wydałem ok 200 zł
- sprawdzenie auta po numerze VIN(raport)
- telefon do serwisu i potwierdzenie napraw serwisowych
- przegląd na stacji

+ koszty dojazdu i przyjazdu autem do domu.

A jak chcesz to możesz to zlecić komuś kto się zajmuje tym profesjonalnie http://moto-zakup.pl/
Sam nie korzystałem z ich usług ale słyszałem pozytywne opinie.


RE: Smart czy warto - Kraków-Wieliczka - Anka29 - 12.07.2014

Nie chodziło mi o sprawdzenie typu pojechanie na stacje diagnostyczną i kompleksowe sprawdzenie auta a o zerknięcie po prostu na samochod z zewątrz i wenątrz tak jak pisałam to kawalek drogi ode mnie i nie chciałabym na darmo jechać. Jeśli pierwsze oględziny wypadłyby w miare ok wtedy juz głębsza odpłatna diagnostyka to jest oczywsite.

Co innego jest widzieć zdjęcia a co innego oględzinby na żywo.

W każdym razie dzieki za odzew, spróbuje coś sama sensownego wymysleć w temacie

Miłego weekendu wszystkim
Anka


PS Jesli ktoś by słyszał o jakimś sensownym Smarcie w woj mazowieckim to polecam się pamięci


RE: Smart czy warto - Kraków-Wieliczka - mikemas - 12.07.2014

Podjedz do Tomka - Michalowice
Ma zawsze kilka aut do sprzedania, poogladasz, zweryfikujesz swoje oczekiwania i wymagania


RE: Smart czy warto - Kraków-Wieliczka - RYCHOMR - 12.07.2014

No i na reszcie coś sensownego przyszło Ci do głowy.Kto przy zdrowych zmysłach weżmie na siebie odpowiedzialność za stan techniczny kupowanego przez Ciebie smarta ? Wizualnie to ja mogę ocenić walory użytkowe kandydatkę na ew. moją bliską znajomą, choć i w tym temacie można się boleśnie poślizgnąć....Moja rada....Nie popróbujesz organoleptycznie ? S M A R T A ...Nie kupuj !!! Powodzenia !!!


RE: Smart czy warto - Kraków-Wieliczka - moto-zakup - 23.07.2014

To może ja się wypowiem jako właściciel takiej firmy.
Tu nie chodzi o branie odpowiedzialności - my pomagamy, nie utrudniamy. Inspekcje są przeprowadzane bardzo sumiennie i rzetelnie do tego prawnie zobowiązani są nasi inspektorzy. Nawet przy smartach mamy ciekawe przypadki - szpachlowane ramy, auta które rok czasu stały pod chmurką i mimo młodego rocznika są ,,obrośnięte,, rdzą. Są różne przypadki które już na ,,starcie,, przekreślają auto lub dają nadzieję że auto jest ok.
Jak sami wiecie w każdym aucie używanym są jakieś usterki problemy itp. my nie zachęcamy ani zniechęcamy do zakupu my pomagamy - a najczęściej jest tak że kupujący akceptuje auto do momentu akceptowania jego wad bo tak jak pisałem każdy samochód używany takowe ma. A kwestia dokładności sprawdzania i wiedzy o motoryzacji pozwala na znalezienie wad auta. Taka usługa ma zaoszczędzić, czas, nerwy i pieniądze na podróż lub inne sprawdzanie auta ale nie zastąpi klienta zainteresowanego autem. Tak samo jak ludzi nie zastąpią maszyny w niektórych czynnościach tak samo klienta nie zastąpimy podczas oglądania auta. Wiele osób jest rozczarowana ale i zadowolona bo zaoszczędzili czas ale auto nie spełniło ich oczekiwań. Czasami wiedza - boli bardziej niż niewiedza tylko w tym przypadku za niewiedzę płaci się dwa razy... lub po znalezieniu wad można rozsądnie na podstawie argumentów negocjować cenę.
Drugim aspektem jest to że dzwoniąc do sprzedającego z pytaniem o możliwość przeprowadzenia inspekcji słyszymy odmowę - jak myślicie dlaczego ? Smile oczywiście dzwoni sam zainteresowany autem z takim pytaniem.
Siedząc w domu dostajecie odmowę takiego sprawdzania - i co myślicie że auto nadal jest ok ? A przecież nic nie zapłaciliście Smile


Menu