smartklub.pl
Smart Times 15 - Budapeszt - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Zloty i spoty (http://smartklub.pl/f-zloty-i-spoty--61)
+--- Wątek: Smart Times 15 - Budapeszt (/t-smart-times-15-budapeszt--12391)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Smart Times 15 - Budapeszt - frygi - 03.08.2015

Rozmawiałem z meritem i nie potrzebna jest na Czechy. Słowacja i Węgry potrzeba


Wysłane za pomocą Tapatalk


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - damiano.o - 03.08.2015

Na Czechy potrzebne są viniety tylko na autostrady i drogi ekspresowe - pokuta bardzo dotkliwa w przypadku braku. Najtańsza vinieta 10 dniowa (oznaczenie D) to 310 koron czyli ok. 47 zł. Jeżeli zaplanujecie przejazd z ominięciem takich dróg - vinieta nie będzie potrzebna. CI którzy będą planowali trasę przez Brno a następnie w kierunku na Bratyslawę E65 lub Wiedeń E461 - polecam kupić vinietę. Są to ulubione odcinki Ceskie Policie pod kątem kontroli (nie są w ciemię bici i wiedzą, że Polacy grzeją tymi drogami na Chorwację więc polują)Wink


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - merit - 03.08.2015

(03.08.2015, 21:03)krzyss napisał(a): Ale jadac taka trasa nie jest potrzebna Slowacka i Wegierska winieta ? i ile zajela Ci trasa ?

Węgierskiej nie liczę, bo na Węgry nie ma winiety, tylko kwitek, że zapłaciłeś (10 dni to 11 euro) Smile
Miałem na myśli winietę czeską, która jest potrzebna, żeby przekroczyć granicę w Cieszynie - tak jak pokazał trasę bartuniooo (tak kierują praktycznie wszystkie nawigacje).
Moja trasa prowadzi przez Bielsko, Żywiec, a potem Zwardoń, Zilinę i Martin. Ani kilometra przez Czechy. Z Warszawy do Budapesztu to jest ok. 715 km i jedzie się realnie jakieś 9-10 godzin.
Jeśli jedziesz z nawigacją to koniecznie ustaw punkty pośrednie: Zwardoń i Zilinę.


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - krzyss - 03.08.2015

W Zwardoniu bylem z 15 lat temu to asfalt tam przypominal taki po wybuchu duzej bomby Smile
Jak teraz ? bo trasa mi sie podoba, mniej standardowa i z ladnymi widokami !


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - BASTOS - 04.08.2015

Plan mam taki:
wyjazd póżnym wieczorem 27 czwartek
Trasa:
Radom-Kraków-Rabka Zdrój-Bańska Bystrzyca-Zwolen-Budapeszt
Można sie podłączyć, przejazd bez pośpiechu.
aaa... wszyscy nocuja w Benczurze? Przyznam się ze jeszcze rezerwacji nie robilem.


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - merit - 04.08.2015

(03.08.2015, 23:02)krzyss napisał(a): W Zwardoniu bylem z 15 lat temu to asfalt tam przypominal taki po wybuchu duzej bomby Smile
Jak teraz ? bo trasa mi sie podoba, mniej standardowa i z ladnymi widokami !

Zwardoń jest OK. Nikt już nie pamięta wybuchu tej dużej bomby Smile
W ogóle, po naszej stronie jest niebo w porównaniu ze Słowacją. No i jest świeżo otwarta, nowiutka droga ekspresowa Bielsko-Biała - Żywiec (S69) dzięki której z BB do Żywca jedziesz teraz 10 minut. Potem odcinek Węgierska Górka - Milówka - jeszcze "normalny" i dalej do Zwardonia znów ekspresowa S69. Słowem - nie ma porównania z tym, co wiedziałeś 15 lat temu Smile


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - krzyss - 04.08.2015

DObra Merit namowiles ! Very happy
Łysy jedziemy tamtedy ?


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - ŁYSY13 - 04.08.2015

No tak bo jest mniej robut

SONY Z3 COMPAKT


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - kasiunqa - 04.08.2015

My chyba też z Wroclawia polecimy na katowice, a potem jak Merit mówi. Z dln śląska navi też prowadzi przez całe czechy w poprzek, podejrzałam drogi to jakaś ... pomyłka. i kawałek 70 km słowacji, ale winietę też trzeba będzie kupić, więc bez sensu, lepiej chyba będzie przejechać całkowicie słowacją.


RE: Smart Times 15 - Budapeszt - spysiu92 - 04.08.2015

Ja wprowadzilem was w blad, poznan chce jechac wczesnie rano Smile


Menu