smartklub.pl
450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Koła, opony, zawieszenie. (http://smartklub.pl/f-kola-opony-zawieszenie--119)
+----- Wątek: 450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja (/t-450-zawieszenie-amortyzator-geometria-koncowka-lacznik-ogolna-dyskusja--1253)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: 450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - obwd-crash - 20.04.2020

Możliwą jest wyłącznie regulacja na "pająku" - drążkach ustalających belkę od tyłu. 
W tym celu trzeba odnitować osłonę termiczną, by uzyskać dostęp do śruby regulacyjnej.

Obrazek z poniższego linku to ja zamieściłem Wink


450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - Arczi100 - 20.04.2020

Może komuś co się przyda. Ktoś to kiedyś zamieścił na forum[Obrazek: 7a515f25c5d5fb72c7afb6525e05b3a9.jpg]


450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - speedykielce - 20.04.2020

O widzisz.... tosz to przydatna informacja. Tch wytycznych trzeba się trzymać. Wink

Co do Pająka to prawda lecz należy dodać że na tulejach tez jest możliwość przestawienia. Po kombinowaniu z wózkiem należy odkręcić ( poluzować ) śruby w tulejach i pobujać autem na boki, w przód i w tyl oczywiście na kołach.... tak aby odpowiednio ustawiły się tuleje ( gumy) bo mogą być przeciągnięcia nawet do 3 mm co powoduje brak zbierzności a raczej osiowości.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: 450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - obwd-crash - 20.04.2020

(20.04.2020, 17:45)speedykielce napisał(a): O widzisz.... tosz to przydatna informacja. Tch wytycznych trzeba się trzymać. Wink

Co do Pająka to prawda lecz należy dodać że na tulejach tez jest możliwość przestawienia. Po kombinowaniu z wózkiem należy odkręcić ( poluzować ) śruby w tulejach  i pobujać autem na boki, w przód i w tyl oczywiście na kołach.... tak aby odpowiednio ustawiły się tuleje ( gumy) bo mogą być przeciągnięcia nawet do 3 mm co powoduje brak zbierzności a raczej osiowości.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

I auto będzie pozostawiać cztery ślady Laughing


RE: 450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - speedykielce - 20.04.2020

(20.04.2020, 17:47)obwd-crash napisał(a):
(20.04.2020, 17:45)speedykielce napisał(a): O widzisz.... tosz to przydatna informacja. Tch wytycznych trzeba się trzymać. Wink

Co do Pająka to prawda lecz należy dodać że na tulejach tez jest możliwość przestawienia. Po kombinowaniu z wózkiem należy odkręcić ( poluzować ) śruby w tulejach  i pobujać autem na boki, w przód i w tyl oczywiście na kołach.... tak aby odpowiednio ustawiły się tuleje ( gumy) bo mogą być przeciągnięcia nawet do 3 mm co powoduje brak zbierzności a raczej osiowości.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

I auto będzie pozostawiać cztery ślady
Hehe. No właśnie by zapobiedz temu. Dokładnie tak samo jak przy wymianie wahaczy itp. Montaż w powietrzu skręcanie na kolach.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: 450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - APeZet - 27.05.2021

Odgrzeję nieco temat. Mam do Was pytanie dotyczące zawieszenia w 450 CDI. Kupiłem Smarta z ogumieniem 175/55 R15 przód i 195/50 R15 tył. Zawieszenie przednie wydaje się być obniżone i przyznam że jeździ jak taczka. Opony już zakupiłem 145/65 R15 i 175/55 R15. Czy możecie podpowiedzieć jakie amortyzatory i sprężyny zakupić aby nieco komfortu uzyskać.


450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - Kanapa - 28.05.2021

Zależy od rocznika i generacji tej 450


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


RE: 450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - APeZet - 28.05.2021

U2005 rok czyli polift.


RE: 450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - wibi79 - 29.05.2021

(27.05.2021, 21:58)APeZet napisał(a): ... zawieszenia w 450 CDI. Kupiłem Smarta z ogumieniem 175/55 R15 przód i 195/50 R15 tył. Zawieszenie przednie wydaje się być obniżone i przyznam że jeździ jak taczka. Opony już zakupiłem 145/65 R15 i 175/55 R15. Czy możecie podpowiedzieć jakie amortyzatory i sprężyny zakupić aby nieco komfortu uzyskać.
Też tak miałem po zakupie chociaż dobrze jeździł to wyglądał jak piszesz.Wymieniałem przednie sprężyny i amortyzatory. Nie siliłem się na jakieś super markowe tylko kupiłem w hurtowni "Elit" m-ki chyba?"Sunlight",dość tanie i sprawdzają się.Hurtownia w Będzinie a centrala w Krakowie,chyba prowadzą sprzedaż wysyłkową? A może "Starlight" firma się nazywała,nie pamiętam


RE: 450 - Zawieszenie, amortyzator, geometria, końcówka, łącznik - ogólna dyskusja - APeZet - 30.05.2021

Czy miałeś na myśli Starline? Jak zachowują się na aucie? Czy przód się nieco podniósł? Znalazłem takie w bardzo dobrej cenie.


Menu