smartklub.pl
Zimówki, krzywe felgi = problemy - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Zimówki, krzywe felgi = problemy (/t-zimowki-krzywe-felgi-problemy--1305)



Zimówki, krzywe felgi = problemy - kmalinek - 13.11.2007

Witam Smile Koledzy ostatnio nadszedł czas na założenie zestawu zimowego.. a wiec kupiłem nowe opony Fulda cristal montero II i założyłem je na stalówki które otrzymałem od handlarza.. Widziałem już wcześniej ze felgi są popodbijane a gdy założyłem je na wyważarkę okazało sie ze dodatkowo dwie z nich są krzywe... Ostatnio zaczął silnie wiać wiatr i smarciak zaczął ostro latać po drodze... A gdy jechałem po trasie i mijałem sie z TIR-ami musiałem uważać aby nie wpaść pod samochód który jedzie za nim (w przeciwnym kierunku co do mnie) Jak myślicie czy "latanie" samochodu po drodze jest spowodowane właśnie krzywymi felgami??


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - Gość - 14.11.2007

Jeśli są krzywe w ramach "przyzwoitości" to masz jakiś inny problem.Gdyby były krzywe niezwykle - jazda byłaby bardzo nieprzyjemna i bez wiatru.Przygladnij się luzom w zawieszedniu, zbieżności itp. A może koła są niedokrecone ?!!


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - marklar - 14.11.2007

Hm, według mnie to raczej cecha smarta.
Podczas boczebgo wiatru rzuca nim w rózne strony, mijanie się z Tirem w takich warunkach to igranie ze śmiercią.. Jechałem wiosną podczas ulewy i wichury ze Świebordzina do Poznania. Musiałem zjechac na boczne drogi, bo chyba bym tego nie przeżył.
Smart 'wpada' w dziure z mijnaym tirem i bez bocznego wiatru...


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - kmalinek - 14.11.2007

Dziekuje za ODP Smile Felgi są na tyle krzywe że gołym okiem widać ze dwie "latają".. Czyli smarciak vs TIR to nie równa walka Wink Felgi i tak musze wymienić żeby łożyska nie dostawały po tyłku Smile Pozdrawiam.. Czy jest poprawa napisze po zakupie nowych Smile


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - Lolek - 14.11.2007

Nie kupuj nowych tylko poszukaj zakładu wulkanizacyjnego który ma maszynę do prostowania felg, i tyle. Smile


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - Gość - 15.11.2007

zalezy jak są pokrzywione. Jeśli na krawędziach to nie będzie problemu.


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - kmalinek - 15.11.2007

Noo i zakup nowych felg nieunikniony... Nikt nie prostuje felg stalowych... podobno nigdy nie będą idealnie proste.. zresztą nie ważne.. kupuje nowe i koniec Smile


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - Gość - 15.11.2007

Lol, to tak jak z nie naprawianiem alusów... i tak, większość wie, że się to robi... a jak co niektóre wyglądają przed robotą, to szok...

Paweł


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - kmodzele - 16.11.2007

Moim zdaniem można I TRZEBA felgi naprawić.
Trzeba tylko znaleźć warsztat, który się tego podejmie / umie / ma czas i chęć.
Jeśli chodzi o Warszawę, bardzo dobre opinie zbiera warsztat przy ul. Łuckiej 12 (uwaga, są tam 2 firmy - ta bliżej ulicy korzysta z famy o tej w głebi; omijać pierwszą, iść do drugiej). Zawsze załatwiano mnie tam rzeczowo, niezbyt drogo i rzetelnie. Niestety, nie babrają się demontażem opon - trzeba przywieźć im same felgi Sad.
Ale może rzeczywiście Twoje felgi sa tak pomemłane, ze koszt naprawy będzie neiwspółmierny z wartością nowych felg.


Re: Zimówki, krzywe felgi = problemy - kmalinek - 16.11.2007

Tylna felga już kupiona jest Smile jutro będzie na smarciaku Smile Teraz tylko musze upolować 3.5zoll i będzie git Smile


Menu