smartklub.pl
Co zrobić w sytuacji wypadku? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co zrobić w sytuacji wypadku? (/t-co-zrobi%C4%87-w-sytuacji-wypadku--13100)

Strony: 1 2 3 4


Odp: Co zrobić w sytuacji wypadku? - kotomysz - 20.02.2015

Ale dlaczego chcesz ich kredytować??? Ty musisz wyłożyć całą kasę. A przecież to nie Twoja wina! Więc dlaczego jej skutki chcesz brać na siebie? Niech nie jęczą tylko jak nie mają, to niech sobie gdzieś pożyczą. A na 200% będą chcieli też sami to na raty rozłożyć... Powiedz że sory, ale Ty też nie masz kasy, a autem musisz jeździć i tyle. Jest Ci potrzebne do pracy i tyle. Nie daj się!

Wogle to lipa że było u Ciebie to zdarzenie...


RE: Co zrobić w sytuacji wypadku? - damiano.o - 20.02.2015

Jeżeli chcesz przyjąć swój wariant musisz bezwzględnie spisać umowę - zobowiązanie spłaty zadłużenia, będącego skutkiem okoliczności spowodowanych przez stronę sprawcy. Jeżeli dogadujesz się ze sprawcą na zwrot kosztów naprawy, do umowy podłącz faktury jako jej załączniki (dla sprawcy w formie kserokopii z Waszymi parafami). Musisz zawrzeć w umowie też klauzulę, że strony porozumiały się co do formy, sposobu i kwoty zapłaty (zwrotu kosztów szkody) i je zaakceptowały, które to zostaną w niej określone. Jeżeli forma - to przelew na wskazane konto, Sposób - jeżeli raty, to ile, do kiedy płatne i w jakiej wysokości. Warto zawrzeć również klauzulę o skutkach niewykonania lub naruszenia pkt zawartej umowy, że np. niedotrzymanie terminu spłaty raty w określonym terminie skutkowało będzie postawieniem całości pozostałej do spłaty kwoty w stan natychmiastowej wymagalności. Taki zapis pozwoli na wystawienie (w przypadku braku wpłaty ze strony sprawcy) wystawienie mu wezwania do natychmiastowej spłaty należności i w konsekwencji skierowanie sprawy (w najgorszym wypadku) do egzekucji komorniczej lub do e-sądu (co dodatkowymi kosztami obciąży sprawcę). Z dobrze skonstruowaną umową nie powinieneś mieć problemów w egzekucji swoich należności nawet w sytuacji próby niepłacenia przez babcię. Na pewno Kolega kotomysz ma rację, żeby brać wszystko od razu, ale jeżeli wcześniej już się dogadaliście na taki wariant spłaty i żeby nie robić "z pyska cholewy" można przy nim pozostać, ale odpowiednio się zabezpieczyćWink


RE: Co zrobić w sytuacji wypadku? - obwd-crash - 20.02.2015

(20.02.2015, 10:18)kotomysz napisał(a): Ale dlaczego chcesz ich kredytować??? Ty musisz wyłożyć całą kasę. A przecież to nie Twoja wina! Więc dlaczego jej skutki chcesz brać na siebie? Niech nie jęczą tylko jak nie mają, to niech sobie gdzieś pożyczą. A na 200% będą chcieli też sami to na raty rozłożyć... Powiedz że sory, ale Ty też nie masz kasy, a autem musisz jeździć i tyle. Jest Ci potrzebne do pracy i tyle. Nie daj się!

Wogle to lipa że było u Ciebie to zdarzenie...
Dodatkowo przekaż im, że chcesz wypożyczyć auto zastępcze na czas, gdy nie mogłeś z niego korzystać, to też Ci się zgodnie z prawem należy Laughing


RE: Co zrobić w sytuacji wypadku? - D1-Pati - 20.02.2015

Uwierz mi obwd-crash że bym tak zrobił ale mam litość nad dziadkami i przecież nie chce nabijać im kosztów Smile Normalnie to miał bym w dupie i takie sprawy mnie nie ruszają - ich wina niech płacą ale z drugiej strony trzeba mieć serce i jak rozłożenie na kilka rat ma im pomoc a mnie nie zbawi to niech będzie. Moim sąsiadem jest prawnik to pomoże mi ogarnąć jakąś umowę tak jak Damian powiedział. Zrobie to faktycznie w dwóch ratach bo już w sumie mama im powiedziała że pójdziemy na rękę :/


RE: Co zrobić w sytuacji wypadku? - obwd-crash - 20.02.2015

(20.02.2015, 12:20)D1-Pati napisał(a): Uwierz mi obwd-crash że bym tak zrobił ale mam litość nad dziadkami i przecież nie chce nabijać im kosztów Smile Normalnie to miał bym w dupie i takie sprawy mnie nie ruszają - ich wina niech płacą ale z drugiej strony trzeba mieć serce i jak rozłożenie na kilka rat ma im pomoc a mnie nie zbawi to niech będzie. Moim sąsiadem jest prawnik to pomoże mi ogarnąć jakąś umowę tak jak Damian powiedział. Zrobie to faktycznie w dwóch ratach bo już w sumie mama im powiedziała że pójdziemy na rękę :/

Ale wspomnieć im o tym możesz, że jak zapłacą całość od razu za naprawę samochodu, to odstąpisz od kosztów auta zastępczego.


RE: Co zrobić w sytuacji wypadku? - D1-Pati - 22.02.2015

Sprawa zamknięta. Po dzisiejszym spotkaniu facet zapłacił całą kwotę. Totalnie niespodziewane rozwiązanie sytuacji. No to teraz naprawiam i jeżdżę Very happy Wielkie podziękowania dla Damiana za pomoc z umową Smile


RE: Co zrobić w sytuacji wypadku? - Guniu - 22.02.2015

Gratuluję ! w dzisiejszych czasach skończyć temat tak szybko to jak wygrać pół roku życia z Diabłem w karty.. idzie wiosna i samochód będzie sprawny, lubię takie zakończenia Smile


RE: Co zrobić w sytuacji wypadku? - Katharina - 22.02.2015

I super ze sie tak skończyło!


Odp: Co zrobić w sytuacji wypadku? - kotomysz - 23.02.2015

Uff... I szczęście. Ludzie mieli pewnie odłożoną kasę, i spoko. Kłopot z głowy.

Wysłane z mojego LG-D855 za pomocą Tapatalk 2


Menu