smartklub.pl
Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... (/t-immo-w-smarcie-w-sensie-ubezpiecznia--13623)



Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - amierzej - 22.06.2015

Witam,
Mam taką wątpliwość: kupiłem Smarta z zamontowanym fabrycznie immobiliser'em. Nie mam do niego instrukcji czy dokumentu potwierdzającego fakt montażu immo. I teraz czarny scenariusz: auto kradną - jak wykazać, że miało założone te niezbędne do ubezpieczenia zabezpieczenie? Można to udowodnić po numerze VIN w serwisie? Confused
Wdzięczny za sugestie
Adam


RE: Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - LAZY. - 22.06.2015

W 450 immo aktywuje się po minucie od przekręcenia kluczyka w stacyjce i nie włączeniu silnika.
Jest to standardowe wyposażenie smarta ze względu na brak blokady kierownicy zapewne.
Jak samochód jest zamknięty przez właściciela to immo jest aktywne odrazu.


RE: Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - amierzej - 23.06.2015

(22.06.2015, 10:44)LAZY. napisał(a): W 450 immo aktywuje się po minucie od przekręcenia kluczyka w stacyjce i nie włączeniu silnika.
Jest to standardowe wyposażenie smarta ze względu na brak blokady kierownicy zapewne.
Jak samochód jest zamknięty przez właściciela to immo jest aktywne odrazu.

A jak objawia się wizualnie aktywacja immo? Ja w swoim 451 nie zauważyłem odrębnej diody...


RE: Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - jakubo - 23.06.2015

W 451 masz normalny immobilizer jak w innych autach - kluczyk ze stałym transponderem. dioda od immo to dioda od zamykania auta na środkowym panelu


RE: Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - amierzej - 23.06.2015

(23.06.2015, 08:46)jakubo napisał(a): W 451 masz normalny immobilizer jak w innych autach - kluczyk ze stałym transponderem. dioda od immo to dioda od zamykania auta na środkowym panelu

Dzięki za wyjaśnienie. Kłania mi się brak instrukcji...


RE: Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - mozdzerka - 24.06.2015

W razie zdarzenia ubezpieczalnia nie żąda od klienta udowadniania tego co jest seryjnym wyposażeniem auta, tak więc jeśli masz standardowo montowany w ramach tego modelu z tego rocznika immobiliser nie musisz mieć na to żadnych dodatkowych papierów, polisa zadziała.
Gdyby był zakładany specjalnie na życzenie klienta to wtedy potrzebne będą dokumenty z miejsca, w którym to robiono.


RE: Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - amierzej - 24.06.2015

(24.06.2015, 06:20)mozdzerka napisał(a): W razie zdarzenia ubezpieczalnia nie żąda od klienta udowadniania tego co jest seryjnym wyposażeniem auta, tak więc jeśli masz standardowo montowany w ramach tego modelu z tego rocznika immobiliser nie musisz mieć na to żadnych dodatkowych papierów, polisa zadziała.
Gdyby był zakładany specjalnie na życzenie klienta to wtedy potrzebne będą dokumenty z miejsca, w którym to robiono.

Tak, dzięki, miałem tylko wątpliwość czym udowodnić, że to jest fabryczne wyposażenie, ale wygląda na to, że wszystkie 451 mają immo. Nawet w instrukcji, którą wreszcie udało mi się uzyskać Smile, nie jest to wyposażenie oznaczone gwiazdką jako opcja.


RE: Immo w Smarcie w sensie ubezpiecznia... - mozdzerka - 24.06.2015

Producent daje takie informacje, klient już się udowadnianiem tego,co wypuściła fabryka już nie musi przejmowaćSmile


Menu