smartklub.pl
Najkosztowniejsze naprawy - które to ? Wątek spamowy. - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? Wątek spamowy. (/t-najkosztowniejsze-naprawy-ktore-to-watek-spamowy--13726)

Strony: 1 2


Najkosztowniejsze naprawy - które to ? Wątek spamowy. - JanKotek - 19.07.2015

Które z napraw w Smarcie ForTwo diesel, są najbardziej kosztowne?

Wymiana sprzęgła to koszt 1 tysiąca plus mechanik.
Jak wygląda reszta?


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? - tomcio83 - 19.07.2015

Czołowe zderzenie koło 10tyś może troszeczkę więcej. Kurczę Janie coraz dziwniejsze pytania się spotyka na forum. Pewnie remont silnika zazwyczaj na chłopski łeb wyciąga najwięcej z kieszeni


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? - JanKotek - 19.07.2015

Wink po prostu chciałem wiedzieć co mnie(być może) czeka po kupnie Smarta i na jakie koszta się nastawić.


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? - ak711 - 19.07.2015

(19.07.2015, 20:51)tomcio83 napisał(a): Czołowe zderzenie koło 10tyś może troszeczkę więcej. Kurczę Janie coraz dziwniejsze pytania się spotyka na forum. Pewnie remont silnika zazwyczaj na chłopski łeb wyciąga najwięcej z kieszeni



Tomcio,

czy uważasz, że Twój wpis jest pomocny ?
jeżeli nie, to po jaka cholerę mędrkujesz?

ps.
kto pyta, ten nie błądzi . . .


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? - LAZY. - 19.07.2015

(19.07.2015, 20:48)JanKotek napisał(a): Które z napraw w Smarcie ForTwo diesel, są najbardziej kosztowne?

Wymiana sprzęgła to koszt 1 tysiąca plus mechanik.
Jak wygląda reszta?

Remont silnika jest najkosztowniejszy jak wysypie się głowica. Kolejno potem turbina, sprzęgło, ew. tłumik. Kosztowne są też wizyty w pseudo warsztatach gdzie magik jasnowidz zgaduje usterki wymieniając niepotrzebnie sprawne części.
Wymiana plastików po stłuczce - jak uda ci się trafić panele w odpowiednim malowaniu to pół biedy, inaczej dodatkowo dolicz lakierowanie. Smart z każdej strony jest plastikowy i mocny kopniak wystarczy by coś popsuć.
Cenami nie będę operował bo każdy mechanik indywidualnie to traktuje i koszt naprawy może być mocno zróżnicowany.


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? - spysiu92 - 19.07.2015

Ja bym szukał takiego diesla, który nie będzie potrzebował wkładu, a później to jak dbasz, tak masz Wink


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? Wątek spamowy. - tomcio83 - 20.07.2015

(19.07.2015, 21:40)ak711 napisał(a):
(19.07.2015, 20:51)tomcio83 napisał(a): Czołowe zderzenie koło 10tyś może troszeczkę więcej. Kurczę Janie coraz dziwniejsze pytania się spotyka na forum. Pewnie remont silnika zazwyczaj na chłopski łeb wyciąga najwięcej z kieszeni



Tomcio,

czy uważasz, że Twój wpis jest pomocny ?
jeżeli nie, to po jaka cholerę mędrkujesz?

ps.
kto pyta, ten nie błądzi . . .

Myślę że bardzo.
Takie same największe wydatki są w smarcie jak i w oplu czy fiacie oraz innych markach.
Wystarczy troszeczkę pomyśleć i nie zadawać dziwnych pytań. Chyba każdy wie że remont silnika pochłania najwięcej , turbina nie należy do najtańszych i jak kolega Lazy napisał.


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? Wątek spamowy. - ak711 - 20.07.2015

ok tomcio,
ale konkretnie ile kosztuje remont silnika, turbiny , sprzęgła itd, itp . . = to są przydatne informacje Smile

- jak ktoś szuka info na temat potencjalnych kosztów to ma w tym chyba cel i po to jest to forum - np. wiedza o koszcie wymiany rozrządu w Audi A8 to koszt około 7-8 tyś pln a w Lexusie LS400 to tylko ok 1,5 tyś i ja na przykład zrezygnowałem z zakupu A8 i wybrałem LS400, właśnie dzięki takiej informacji plus wielu innym, które pozyskałem w celu obliczenia ewentualnych wydatków utrzymania auta

ps.
nie chcesz pomóc, to nie pisz nic . . .


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? Wątek spamowy. - spysiu92 - 20.07.2015

Turbo ok 900, remont ok 3,5tys sprzeglo pewnie ze 2tys zalezy od modelu i warsztatu


RE: Najkosztowniejsze naprawy - które to ? Wątek spamowy. - Guniu - 20.07.2015

(20.07.2015, 20:26)ak711 napisał(a): ok tomcio,
ale konkretnie ile kosztuje remont silnika, turbiny , sprzęgła itd, itp . . = to są przydatne informacje Smile

- jak ktoś szuka info na temat potencjalnych kosztów to ma w tym chyba cel i po to jest to forum - np. wiedza o koszcie wymiany rozrządu w Audi A8 to koszt około 7-8 tyś pln a w Lexusie LS400 to tylko ok 1,5 tyś i ja na przykład zrezygnowałem z zakupu A8 i wybrałem LS400, właśnie dzięki takiej informacji plus wielu innym, które pozyskałem w celu obliczenia ewentualnych wydatków utrzymania auta

ps.
nie chcesz pomóc, to nie pisz nic . . .

Miałem Audi A8 D2 z 2001 4.2 rozrząd z wymianą pompa wody itd.. świecami wyszedł 3 koła PLN za 7=8 to bardzo drogo chyba że nowsza D3 ? nie wiem Smile


Menu