smartklub.pl
jak ogrzać mojego smarta? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Silnik i osprzęt (http://smartklub.pl/f-silnik-i-osprzet--116)
+----- Wątek: jak ogrzać mojego smarta? (/t-jak-ogrza%C4%87-mojego-smarta--1377)

Strony: 1 2 3


Re: jak ogrzać mojego smarta? - PKO - 04.01.2008

Cytat:dragon napisał(a):
Po południu wyskoczyłem Smartem w traskę... 200 km... na dworze -11*C
Przy okazji potestowałem ogrzewanie.
Dźwignia regulacji temperatury działa normalnie. Jak jest na maksa to leci mocno ciepłe, jak przestawię dźwignię to jest odczuwalna reakcja temperatury \"wydychanego\" powietrza...
Poziom temperatury silnika na wskaźniku był na poziomie trzeciego znaczka = 80*C.

nie wiem co to za motor ja mam cdi i obojetnie ile bym nie przejechal pala sie tylko 2 kropki :-?


Re: jak ogrzać mojego smarta? - Gość - 04.01.2008

U mnie na benzynce przy mrozach palą się 2 kropki i jest ciepło po okołlo 5 km.


Re: jak ogrzać mojego smarta? - All-capone - 04.01.2008

heh to może by tak zastosowac butle turystyczna plus palnik ?
Smile


Re: jak ogrzać mojego smarta? - Gość - 04.01.2008

Cytat:PKO Napisany w: 2008/1/4 10:nie wiem co to za motor ja mam cdi i obojetnie ile bym nie przejechal pala sie tylko 2 kropki
Motor to Suzuki Burgman 650 Very happy a silnik w Smarcie tak jak Twój - CDI Suprised .
Jutro postaram się "przejechać" tylko po to, żeby zrobić zdjęcie tych "trzech kropek"... lubię z "niedowiarków" robić "dowiarków"Very happy . Dziwi mnie również forma Twojego posta... :-? Czy jesteś takim wyjadaczem smartowym, że kwestionujesz i ten silnik i to co napisałem :-? ?? Ciekawy jestem co napiszesz po oglądnięciu zdjęć z tymi trzema kropkami... :-?Wiem, pewnie to, że ile byś nie jechał to u Ciebie się tyle kropek nie zapali a wobec tego co to za licznik... Laughing ???? Bo Ty masz taki sam ale inny... Very happy


Re: jak ogrzać mojego smarta? - Gość - 04.01.2008

Cytat:karol napisał(a):
ok dzieki, chyba musze to sprawdzic... co tam sie dzieje... bo teraz tylko na jednej kropce jezdze... a w lato lapal mi normalnie 2kreski... czyli do80.... dzieki wielkie za rady...

Rozgrzany silnik (latem) powinien wyświetlać 3 kreski. Sprawdź koniecznie bo coś jest rzeczywiście nie tak.

Wczoraj jechałem z Zabrza do Gliwic i w aucie przy temperaturze na zewnątrz -7, było w miarę ciepło już po kilku kilometrach. Ogrzewanie nie należy do szczegolnie wydajnych ale zamarznięcie na pewno nikomu w smarcie nie grozi Wink


Re: jak ogrzać mojego smarta? - All-capone - 05.01.2008

heh mój instruktor [prawa jazdy powiadał że motor to w sieczkarni Smile


Re: jak ogrzać mojego smarta? - PKO - 05.01.2008

Cytat:dragon napisał(a):
Cytat:PKO Napisany w: 2008/1/4 10:nie wiem co to za motor ja mam cdi i obojetnie ile bym nie przejechal pala sie tylko 2 kropki
Motor to Suzuki Burgman 650 Very happy a silnik w Smarcie tak jak Twój - CDI Suprised .
Jutro postaram się "przejechać" tylko po to, żeby zrobić zdjęcie tych "trzech kropek"... lubię z "niedowiarków" robić "dowiarków"Very happy . Dziwi mnie również forma Twojego posta... :-? Czy jesteś takim wyjadaczem smartowym, że kwestionujesz i ten silnik i to co napisałem :-? ?? Ciekawy jestem co napiszesz po oglądnięciu zdjęć z tymi trzema kropkami... :-?Wiem, pewnie to, że ile byś nie jechał to u Ciebie się tyle kropek


nie zapali a wobec tego co to za licznik... Laughing ???? Bo Ty
masz taki sam ale inny... Very happy

nie rozumiem oczym do mnie piszesz ale zaraz postaram sie Tobie wytlumaczyc mojego posta Very happy Very happy Very happy Very happy
smart jest wyposazony w trzy rodzaje silnikow dwa bezynowe i jeden wysokoprezny(diesel) to co do silnika Wink.robilem smartem juz 900 km trasy,stalem w korkach itd i pala sie dwie kropki z prawej strony licznika a zdaje sie ze tam znajduje sie temperatura silnika (po drugiej stronie czyli lewej stan paliwa) czyli 60 stopni.w ramach sprostowania bylo to stwierdzenie stanu faktycznego,to do tego trzeba byc znawca?? Suprised Very happy
pozdr


Re: jak ogrzać mojego smarta? - Gość - 06.01.2008

Cytat:autor PKO w 2008/1/6 0:59:26

nie rozumiem oczym do mnie piszesz ale zaraz postaram sie Tobie wytlumaczyc mojego posta smart jest wyposazony w trzy rodzaje silnikow dwa bezynowe i jeden wysokoprezny(diesel) to co do silnika
Tak od początku.

Zamiast wyjaśnić mi swojego posta pokazałeś, że lubisz pisać o czymś o czym nie masz pojęcia...
Z tego co ja wiem, to silników w Smarcie jest co najmniej cztery: trzy na paliwo Pb (600 cm3, 700 cm3, 999 cm3) i jeden na paliwo ON (800 cm3). Według Ciebie jest inaczej ale co tam... Ty masz rację...

Cytat: autor PKO w 2008/1/6 0:59:26

robilem smartem juz 900 km trasy,stalem w korkach itd i pala sie dwie kropki z prawej strony licznika a zdaje sie ze tam znajduje sie temperatura silnika (po drugiej stronie czyli lewej stan paliwa) czyli 60 stopni
Nie wiem, czy chwalisz się czy może żalisz??? Człowieku omnibusie... Twój Smart nie jest wyznacznikiem prawidłowości działania Smartów... Kolejną sprawą jest to, że powinieneś się zainteresować dlaczego Twój silnik jest cały czas NIEDOGRZANY!!! Widzę, że nie wiesz ale optymalna temperatura pracy silnika równa jest 90*C.
Skoro Ty masz TYLKO 60*C to znaczy, że silnik jest niedogrzany... Cieszę się jednak, że wiesz który wskaźnik odpowiada za stan paliwa a który za temp. silnika... Może to Tobie oszczędzić kłopotów w następnej dziewięćset kilometrowej trasie...

Cytat:autor PKO w 2008/1/6 0:59:26

w ramach sprostowania bylo to stwierdzenie stanu faktycznego,to do tego trzeba byc znawca??
Dla mnie stwierdzenie, to np. taki zwrot (Twoje zdanie bez początku) - "ja mam cdi i obojetnie ile bym nie przejechal pala sie tylko 2 kropki."
Dodając przed to stwierdzenie cyt. "nie wiem co to za motor" - dla mnie przestaje to już być stwierdzenie.
Aha - zdanie zaczyna się z dużej litery, po kropce i przecinku "spacja"... Musisz popracować jeszcze nad budową zdań... Cytat z Twojego posta: "smart jest wyposazony w trzy rodzaje silnikow dwa bezynowe i jeden wysokoprezny(diesel) to co do silnika" - co miałeś na myśli pisząc na końcu "...to co do silnika"?
No i obiecane zdjęcie... Very happy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1c43a671a0703ee.html


Re: jak ogrzać mojego smarta? - Gość - 06.01.2008

Mój sie w miare szybko nagrzewa po około 4-5 Km.
Zawsze dochodzi do 3 kropki a mam silnik 600 oczywiscie w benzynie Smile


Re: jak ogrzać mojego smarta? - PKO - 09.01.2008

Cytat:dragon napisał(a):
Cytat:autor PKO w 2008/1/6 0:59:26

nie rozumiem oczym do mnie piszesz ale zaraz postaram sie Tobie wytlumaczyc mojego posta smart jest wyposazony w trzy rodzaje silnikow dwa bezynowe i jeden wysokoprezny(diesel) to co do silnika
Tak od początku.

Zamiast wyjaśnić mi swojego posta pokazałeś, że lubisz pisać o czymś o czym nie masz pojęcia...
Z tego co ja wiem, to silników w Smarcie jest co najmniej cztery: trzy na paliwo Pb (600 cm3, 700 cm3, 999 cm3) i jeden na paliwo ON (800 cm3). Według Ciebie jest inaczej ale co tam... Ty masz rację...

Cytat: autor PKO w 2008/1/6 0:59:26

robilem smartem juz 900 km trasy,stalem w korkach itd i pala sie dwie kropki z prawej strony licznika a zdaje sie ze tam znajduje sie temperatura silnika (po drugiej stronie czyli lewej stan paliwa) czyli 60 stopni
Nie wiem, czy chwalisz się czy może żalisz??? Człowieku omnibusie... Twój Smart nie jest wyznacznikiem prawidłowości działania Smartów... Kolejną sprawą jest to, że powinieneś się zainteresować dlaczego Twój silnik jest cały czas NIEDOGRZANY!!! Widzę, że nie wiesz ale optymalna temperatura pracy silnika równa jest 90*C.
Skoro Ty masz TYLKO 60*C to znaczy, że silnik jest niedogrzany... Cieszę się jednak, że wiesz który wskaźnik odpowiada za stan paliwa a który za temp. silnika... Może to Tobie oszczędzić kłopotów w następnej dziewięćset kilometrowej trasie...

Cytat:autor PKO w 2008/1/6 0:59:26

w ramach sprostowania bylo to stwierdzenie stanu faktycznego,to do tego trzeba byc znawca??
Dla mnie stwierdzenie, to np. taki zwrot (Twoje zdanie bez początku) - "ja mam cdi i obojetnie ile bym nie przejechal pala sie tylko 2 kropki."
Dodając przed to stwierdzenie cyt. "nie wiem co to za motor" - dla mnie przestaje to już być stwierdzenie.
Aha - zdanie zaczyna się z dużej litery, po kropce i przecinku "spacja"... Musisz popracować jeszcze nad budową zdań... Cytat z Twojego posta: "smart jest wyposazony w trzy rodzaje silnikow dwa bezynowe i jeden wysokoprezny(diesel) to co do silnika" - co miałeś na myśli pisząc na końcu "...to co do silnika"?
No i obiecane zdjęcie... Very happy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1c43a671a0703ee.html

dzieki za wyklad z ortografi ale nie byla ona nigdy moja najmocniesza strona chociaz profesorem nie jestem jak kolega ale mam troche materialu po ktorym chyba wszystko juz bedzie jasne.
Na poczatek roznica miedzy dieslem a silnikiem bezynowym ktore dla kolegi sa takie same;
4. Zasada działania silnika z zapłonem samoczynnym (silnik wysokoprężny).
Czterosuwowe lub dwusuwowe silniki z zapłonem samoczynnym tak zwane silniki Diesla charakteryzują się mniejszym prawie o 30% spalaniem paliwa, tańszą eksploatacją oraz większą wytrzymałością. Ich charakterystyczną cechą jest to że nie posiadają świecy, która wytwarza iskrę. Zapłon mieszanki paliwowej następuje samoczynnie pod wpływem wysokiego ciśnienia. Sposób pracy takiego silnika podzielony jest na cztery suwy i wygląda następująco:
1.Suw dolotu – W czasie przesuwania się tłoka z górnego maksymalnego położenia w stroną wału korbowego przez otwarty zawór dolotu zasysane jest do cylindra oczyszczone powietrze
2.Suw sprężenia – Gdy tłok znajduje się w dolnym maksymalnym położeniu zmienia swój kierunek.Równocześnie zostaje zamknięty zawór dolotu powietrza. Następuje sprężenie powietrza do ciśnienia 3-4,5 Mpa, a tym samym ogrzanie do temperatury 530-730ºC. Przy końcu tego suwu, gdy powietrze jest maksymalnie sprężone następuje wtryśnięcie rozpylonego paliwa, które miesza się z powietrzem, szybko odparowuje i samoczynnie się zapala.
3.Suw pracy – W czasie spalania temperatura i ciśnienie podnoszą się prawie trzykrotnie. Pod działaniem tak wysokiego ciśnienia tłok zostaje przesunięty z górnego maksymalnego położenia do dolnego maksymalnego położenia. Wykonywana jest praca dzięki której silnik może dalej pracować. Gazy podczas tego suwu rozprężają się do całego cylindra.
4.Suw wylotu – Ostatni etap pracy silnika polega na otwarciu zaworu wylotowego przez który wypychane są spaliny na zewnątrz silnika. Tłok porusza się w tym czasie z dolnego do górnego maksymalnego położenia. Gdy tłok jest w górnym położeniu proces zaczyna się powtarzać i następuje po raz kolejny suw dolotu.

5. Czterosuwowe silniki niskoprężne.

W czterosuwowym silniku gaźnikowym do cylindra zasysana jest w czasie suwu ssania mieszanka wytworzona w specjalnym urządzeniu – gaźniku. Składa się ona z pary i drobnych kropelek paliwa wymieszanych z powietrzem. W czasie następnego suwu mieszanka ta zostaje sprężona, wzrasta jej ciśnienie i temperatura. Pod koniec suwu sprężania miedzy elektrodami świecy zapłonowej przeskakuje iskra elektryczna, zapalająca przygotowaną mieszankę. Płomień szybko rozchodzi się po całej przestrzeni spalania, ciśnienie gazów wzrasta do 30-50 kg/cm2, a temperatura podnosi się do 1800-25000C.
Suw pracy i wydechu przebiega w silniku gaźnikowym identycznie, jak w silniku wysokoprężnym.
Obciążenie silnika gaźnikowego reguluje się ilością doprowadzanej do cylindra mieszanki paliwa z powietrzem. Skład mieszanki, tj. stosunek ilości paliwa i powietrza, jest prawie stały, co jest niezbędne, aby był możliwy zapłon mieszanki od iskry świecy.

cdn...


Menu