smartklub.pl
[453] Moja koncepcja smarta RS - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [453] Moja koncepcja smarta RS (/t-453-moja-koncepcja-smarta-rs--13921)



DJ-OLO Prezentuje .... - ŁYSY13 - 14.11.2016

Masz rację co do czasu pracy co do średniej nie pokonasz tego nie jadąc szybciej
Spalanie nie zawsze idzie do góry jak dolot jest zwiększony . Ale mamy inne szkoły co do tej wypowiedzi . Moim zdaniem jest za zimne a to nie zawsze pomaga w spalaniu
Zimne nie oznacza wcale więcej tlenu
Nie musisz specjalnie dla mnie robić testów spalania i wstawiać na forum .
Ja wierze w to co opisałeś tak jak i v max i co do spalania .
Jeszcze tylko nie wiem jaka stacja i paliwo 95 czy 98 oktan


Wysłane z iPhone 7 Łysy13 emert


RE: DJ-OLO Prezentuje .... - damiano.o - 14.11.2016

Niestety w moim kierunku nie ma jeszcze autostrady więc nie było się gdzie rozpędzić. Z tego co jest mi wiadome to powietrze pod wpływem temperatury zmienia swoją objętość, jeżeli jest chłodne to w tej samej objętości będzie go więcej, a że tlen jest składnikiem powietrza to jego też będzie odpowiednio więcej - a przecież o to chodzi. To rozwiązanie ma tylko ułatwić swobodniejsze jego zaciągnięcie przez silnik Smile  Nic więcej przy wolnossącym motorze nie uda się wymyślić jak i zrobić Smile Stacja paliw ORLEN (bo auto flotowe) i PB95 bo 98 mieli akurat awarię (ale może się trochę wymieszało z jego pozostałościami w zbiorniku) Wink


DJ-OLO Prezentuje .... - ŁYSY13 - 14.11.2016

To wszystko prawda nie zaśmiecam
Jest Ok i warzone ze idzie w dobra stronę . Pomysł dobry tylko z odma coś bym zrobił bo będzie trzeba kropki z oleju wycierać na zderzaku
Tłumiona szkoda jak olej kapnie


Wysłane z iPhone 7 Łysy13 emert


RE: DJ-OLO Prezentuje .... - damiano.o - 14.11.2016

Stąd testy i obserwacja. Jak będzie kapało to będę udoskonalał wstawiając CATCHTANK-a. Na razie nie kapie bo filtr wyłapuje, ale zobaczymy jak długo. Jeżeli wytrzyma do wymiany oleju to już będzie ok - bo takie było założenie.


DJ-OLO Prezentuje .... - ŁYSY13 - 14.11.2016

No super czekamy na dalsze testy
Tylko czy to zdrowe dla silnika
Zimne powietrze nie spała całego paliwa do końca
To się ma do pierwszego rozruchu
Po to firmy zakładają klapki sterujące co zamyka i otwiera dolot ciepłego
Nie pisze tego złośliwie bo nie mam w tym celu żadnego
Pomysł całości jest fajny

Wysłane z iPhone 7 Łysy13 emert


RE: DJ-OLO Prezentuje .... - DaSza - 15.11.2016

Fajna robota. Co by nie mówić. Bez tego typu próbek i przeróbek, nic by się nie rozwijało. Szacun za robotę.
Ja co prawda mam zwykłego Forg'a na dolocie i KNa i tłumik podobny do Damiana z El-Tecu.

I tak lekko OT: moje subiektywne odczucie, jest takie, że jak jest zimno, to silnik jakby był cichszy.


RE: DJ-OLO Prezentuje .... - damiano.o - 15.11.2016

Właśnie dlatego umiejscowienie AIRBOXA jest nieprzypadkowe, że na postoju ciągnie on powietrze z komory a nie bezpośrednio z zewnątrz, bo powietrze w komorze szybko się nagrzewa. W momencie ruchu pojazdu zaczyna być tłoczone powietrze z zewnątrz i następuje jego wymiana. Po to łapacz i niezaślepiony wlot boczny. A przecież poprzednie rozwiązanie czyli seryjna pucha z K&N i Forge ciągnęła cały czas zimne powietrze bez żadnej przesłony i było dobrze Wink to czemu teraz ma być gorzej? Smile

Tapnięte z SG NOTE 4


DJ-OLO Prezentuje .... - ŁYSY13 - 15.11.2016

No nie zrozumiałem jak to jest w komorze Ok teraz wiem dzięki


Wysłane z iPhone 7 Łysy13 emert


DJ-OLO Prezentuje .... - marcinmobil - 15.11.2016

gratulacje dobra robota dla mnie rakieta hehe

była UMBRELLA jest RUDY


DJ-OLO Prezentuje .... - frygi - 15.11.2016

Super Jak "szybsza grupa" widziała Smart zapier... teraz jak samolot albo rakieta jak napisał Marcin

Darek u mnie też siedzi K&N i Forge a różnica jest widoczna pomiędzy autami


Menu