smartklub.pl
Jaką wersję Smarcika kupić Help - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Ogólne (http://smartklub.pl/f-ogolne--87)
+---- Wątek: Jaką wersję Smarcika kupić Help (/t-jaka-wersje-smarcika-kupi%C4%87-help--14001)

Strony: 1 2 3


Jaką wersję Smarcika kupić Help - saweq - 22.09.2015

Witam wszystkich!

Proszę Was, doświadczonych posiadaczy Smarta, o pomoc w zakupie najodpowiedniejszej wersji silnikowej smarta Smile

Zdecydowałem że moje pierwsze auto to będzie Smart... zakochałem się w nim i muszę go mieć.

Teraz tylko muszę nabyć taki który by najlepiej sprawdziłby się w mojej sytuacji.

Do wydania mam około 8000 PLN
Często będą jeździć 2 osoby.
Auto głównie do dojazdów do pracy, dziennie około 30 km
Weekendy to wycieczki około 100-150 km
1-2 x w miesiącu trasa Gdańsk - Łódź - Gdańsk (przykładowo wyjazd sobota, powrót niedziela)

Zależy mi gównie na trwałości silnika i niezawodności, na drugim miejscu jest ekonomia a potem reszta...

Będę wdzięczny za rady co do wyboru odpowiedniej jednostki napędowej.
pozdro!


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - MariuszB - 22.09.2015

(22.09.2015, 08:33)saweq napisał(a): Zależy mi gównie na trwałości silnika i niezawodności, na drugim miejscu jest ekonomia a potem reszta...

1. Trwałość i bezawaryjność = CDI
2. Ekonomia = CDI
3. 8000 pln = Nie będzie łatwo. Potrzebna jest wiedza, bo jak kupisz padło to ani 1 ani 2 punkt nie zostanie spełniony i pojawi się rozczarowanie.


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - krzyss - 22.09.2015

Przy takich przebiegach zdecydowanie CDI
Ja bym dozbieral do 10000.- i szukal zadbanego CDI po 2003r. wtedy byl lift tych samochodow i znacznie lepsza elektronika.


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - saweq - 22.09.2015

Ok chyba pójdę za waszymi radami i dozbieram trochę kasy.

Wg auto mnie zaskoczyło bo mam spore gabaryty a jak do niego wsiadłem to czułem się jak w limuzynie Very happy Przykładowo Octavia HB czy Lanos sedan to do takiego Smarta ciasne konserwy Very happy

Poczytam jeszcze trochę dieselkach liftowych bo jak radzicie będę w takie modele celował Smile


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - dychul - 22.09.2015

Podłączając się do wątku. W poniedziałek mam oglądać Smarta, którego przyprowadził z myślą o mnie kolega. Jest to właśnie 800 cdi. Nie mogę sobie poradzić z szukajką na forum. Nie mogę znaleźć wątku/ ów odnośnie zakupu Smarta. Może ktoś mnie naprowadzi, ewentualnie powie gdzie trzeba zajrzeć i można przy kupnie. Na co zwrócić uwagę. Myśle że te informacje będa także przydatne Saweq'owi.


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - bodek1 - 22.09.2015

Jak nie miałeś ze smarkaczem wczesniej blizszego kontaktu to nawet jak jesteś kumaty w autach weź kogoś kto na smartach po prostu się zna.
Naprawy , wymiany są baaardzo kosztowne - w łasnego doświadczenia wiem , ze często przekraczają cenę zakupu SuprisedLaughing i nie piszę tu o kwocie np .5tysRolleyes
Ale.... jak już jest dobrze to i frajda spora Smile


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - Lolek - 22.09.2015

Jaki rocznik, jaki przebieg? Napisz choć trochę więcej. L


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - MariuszB - 22.09.2015

(22.09.2015, 11:49)bodek1 napisał(a): Naprawy , wymiany są baaardzo kosztowne

Jak w przypadku każdego auta, które kupimy w stanie agonalnym.


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - bodek1 - 22.09.2015

(22.09.2015, 12:18)MariuszB napisał(a):
(22.09.2015, 11:49)bodek1 napisał(a): Naprawy , wymiany są baaardzo kosztowne

Jak w przypadku każdego auta, które kupimy w stanie agonalnym.
E tam od razu agonalnym Wink Jako laik i osoba , ktora nigdy nie jeździła smartem , takowego nie miała nikt nie jest w stanie ocenić sprawności wielu kosztownych części Confused. I te częsci wcale nie muszą być w stanie agonalnym - yet Smile


RE: Jaką wersję Smarcika kupić Help - D1-Pati - 22.09.2015

W wielkim skrócie patrz na te rzeczy:

- silnik (jeżeli jest możliwa to kompresja)
- dach (sprawdzić czy nie przecieka, równo się zamyka)
- sprzęgło (czy nie jest zajechane, równo zmienia biegi)
- drzwi (czy równo się schodzą, ogólnie czy nie ma podejrzanych szpar)
- podłóżnice (czy proste)

A tak to poczytaj forum, jest masa tematów


Menu