smartklub.pl
[450] Kolejny Smart w garażu - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] Kolejny Smart w garażu (/t-450-kolejny-smart-w-garazu--14031)

Strony: 1 2 3 4


RE: Kolejny Smart w garażu - obwd-crash - 01.10.2015

(01.10.2015, 10:09)Katharina napisał(a): Nie 2000 a chyba 1750 o ile dobrze zrozumiałem.
Kilka miesięcy temu sąsiadka kupiła cabrio 2002r za tez coś ok 1700€ Albo i taniej )Chyba nawet zdjecia gdzieś tu wrzucałem albo opisywałem). Ale stan jego w proownaniu do tego to złom. To prawda w Niemczech mozna trafić okazje i samochody sa tu tańsze jak w Polsce, ale trzeba szukać. W Polsce auta sa tańsze tylko w teori bo w praktyce odpowiada cena do stanu a wręcz często jest zawyżona, to poprostu złomy.
A z ciekawości Wiesiek ile go szukałeś? Pamietam jak juz kiedyś wrzucałem link z jakim ale chyba klimy nie miał i zrezygnowałeś.

Tak jak podałeś ostateczna cena zakupu 1750€ Laughing wyjściowa była 2000€, ale nie działała klima, gdy w korespondencji pisemnej ze sprzedającym przed zakupem, potwierdził mi że działa. Niemiec w rozmowie z żoną, która użytkowała ten pojazd, pytał /zarzucał jej/ dlaczego nie powiedziała, że klima nie działa, bo może to jakaś drobnostka za parę euro, a teraz musiał opuścić ponad 200€.
Smarta szukałem ponad 3 miesiące, zarówno w Polsce jak i w Niemczech oraz w Austrii.
Ostatecznie na początku lipca zamieściłem ogłoszenie na kleinanzeigen.ebay.de
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/suche-smart-fortwo-450-facelift/349049994-216-1606
a kupiony Smart był jedynym który spełniał moje wymogi opisane w ogłoszeniu.


RE: Kolejny Smart w garażu - obwd-crash - 02.10.2015

Wszelkie opłaty celne, podatkowe i rejestracyjne pojazdu mają wynieść około 1300zł, w tym pośrednictwo 150zł, za wykonanie tych wszystkich odpraw.
Ubezpieczenie OC ma wynieść 218zł + NNW 25 zł. Ubezpieczenie OC od zeszłego roku zdrożało 30zł Sad


RE: Kolejny Smart w garażu - Katharina - 02.10.2015

I tak jest TANIO OC w PL. Moje auto z uwagi na to że Żona miała zniżki i do tego pracuje w "uprzywilejowanym zakładzie" zarejestrowane jest na nią a ja nie miałem żadnych zniżek (mimo tego że duuuuużo aut miałem) to Smarkacza zarejestrowałem na siebie. Rocznie teraz płace ~ 480€ i to jest 75% składni podstawowej (czyli po polsku mam już 25% zniżki i od stycznia będą kolejne Wink ) do tego podatek roczny w wysokości ok 120€. Nawet licząc jak wielu lubi 1€=1zł to i tak jest 2x drożej jak w PL, ale to zapewne wiesz taka ciekawostka dla innych.
Druga sprawa to 150 zł za załatwienie wszystkiego to moim zdaniem tanio. Przecież to z minimum 2 dni trzeba poświecić, z urzędu do urzędu jeździć, podejrzewam ze załatwia kilku klientów na raz.


RE: Kolejny Smart w garażu - krzyss - 02.10.2015

Celny jak sie umie wypelnic papiery to 1max2h w wawie, a inne to co ... wydzial komunikacji chyba tylko jeszcze ale teraz tez szybko...
Dlugo to sie stalo w 2005r. jak sprowadzilem peugeota stalem w kolejce od 6 rano i sie nie dostalem.... nastepnego dnia przyszedlem o 4 rano i juz o 12 mialem tablice !!!


Kolejny Smart w garażu - Marek - 03.10.2015

Podobnie w Szczecinie bo 200zł zapłaciłem pośrednikowi za tłumaczenie brifu, opłacenie akcyzy podatku i rejestracji w urzędzie, odebrałem tylko od niego tablice i dowód. Przegląd sam zrobiłem przed rejestracja teraz można i dzięki temu nie miałem tych próbnych tablic. Wszystko na gotowo. Tylko pamietać trzeba ze w dniu rejestracji trzeba oc wykupić.


RE: Kolejny Smart w garażu - obwd-crash - 06.10.2015

No i są już nowe tablice Smile
Podliczyłem wszystkie koszty związane z autem, wyszło niecałe 9940zł (2340€), w tym koszty przejazdów (2 osoby 1 samochodem tam, a w drodze powrotnej każda osoba 1 samochodem) , zarejestrowania ubezpieczenia i tablic w DE, koszty VAT akcyzy rejestracji ki pośrednictwa w Polsce.
No i dodatkowo ubezpieczenie OC z NNW 295zł (nowy samochód, zatem brak zniżki za kontynuację Sad ).
Auto przy naklejaniu nalepki z nr rej. na szybę dostało też klubową naklejkę na klapę Smile
Koła zamienione już na zimowe, a letnie okazało się, że miały za sobą tylko jeden sezon (37 tydzień 2014 roku), na bieżniku miejscowo widać jeszcze obwodowe barwne paski.


RE: Kolejny Smart w garażu - damiano.o - 06.10.2015

Słowem .......... bardzo udany zakup Smile oby eksploatacja była równie mało kosztowna ....... czego życzę Wink


RE: Kolejny Smart w garażu - obwd-crash - 06.10.2015

A tak wyglądają w garażu.
[Obrazek: pulpit_007.jpg]
[Obrazek: pulpit_010.jpg]


Kolejny Smart w garażu - frygi - 06.10.2015

Wiesław to się nazywa pełne wykorzystanie powierzchni garażu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Kolejny Smart w garażu - krzyss - 06.10.2015

Wszyscy maja cabrio tylko wiesio ma plastik Very happy


Menu