smartklub.pl
Kupię Smarta cdi do 8000 złotych - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Kupię (http://smartklub.pl/f-kupie--82)
+--- Wątek: Kupię Smarta cdi do 8000 złotych (/t-kupie-smarta-cdi-do-8000-zlotych--14450)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - MariuszB - 14.12.2015

To nie atak tylko pomoc, sugestia.
Ile lat jesteś na forum? Ile Smartów miałeś?

(14.12.2015, 10:26)marcineke napisał(a): Na portalach mnóstwo egzemplarzy z początku produkcji za 5-7 tys ale oczywiście z silnikiem benzynowym.

95% w tym przedziale cenowym to egzemplarze do mniejszych lub większych remontów. Po dzwonach, kombinacjach i naprawianiu drutem.
Tu zakładający temat napisał >do 5000<.

(14.12.2015, 10:26)marcineke napisał(a): Marzenia trzeba spełniać i nie ważne ile się ma kasy.

Pewnie, że trzeba... tylko, należy mierzyć siły na zamiary i mieć świadomość w co się wchodzi. Inaczej później czytamy na forum np. takie historie -> http://smartklub.pl/t-faq-450-klamka-demontaz-drzwi-sie-nie-otwieraja?pid=128387#pid128387


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - tomashbo - 14.12.2015

Przepraszam, że się nie przedstawiłem, jestem Tomek i miło mi Was poznać, dziękuję za ciepłe powitanie Smile

Swoje ogłoszenie napisałem po przeczytaniu ogłoszeń sprzedaży napisanych na tym forum - Smart 600 przed remontem sprzedawany przez pół roku zjechał z ceną do 3500zł i nawet nie wiem czy się ostatecznie sprzedał. Czy zatem 5000 za podobny samochód, ale z przebiegiem o ok. 100000km większym i zrobionym już dawno temu remoncie silnika i zbliżającym się do kolejnego to naprawdę tak mało?
Kolejny przykład to Smart cdi sprzedawany też przez przynajmniej pół roku zjechał z ceną do 6500 (i to po miesiącu, dalej Sprzedający pytał już ile ktoś za niego proponuje) i nie wiadomo czy się ostatecznie w ogóle sprzedał. Przebieg to ok. 145000km, więc do remontu silnika o wiele więcej niż tego oczekuję, choć nie liczę przecież nawet na cdi.
W ogłoszeniach sprzedaży roi się od komentarzy Użytkowników, że Smarta sprzedać ciężko, że nikt nie chce kupić, że cena obniżana a nikt nie dzwoni, bo na polskim rynku sprzedają się samochody bardziej rodzinne.

Nie oczekuję gwarancji od sprzedającego. Min. 15000km do remontu oznacza, że szukam samochodu który przejechał od ostatniego jako tako udokumentowanego remontu silnika powiedzmy ok. 90000km. Oczywistym jest to, że konieczny będzie pakiet startowy na inne naprawy (jednak mniejsze niż remont silnika) i serwis. Nie oczekuję wiele więcej niż właśnie to, żeby samochód jeździł - po prostu chciałbym, żeby jeździł jeszcze przez ok. 15000km. Wiadomo, że to nie apteka i jeśli samochód ma zaoferować coś więcej to i więcej za niego zapłacę.

Oczywistym jest, że biorę pod uwagę Wasze sugestie i jestem za nie wdzięczny, ale czy nie są one trochę zbudowane tym, że dopóki nie sprzedajecie Smarta to jesteście przekonani do jakiejś jego wartości, natomiast gdy przychodzi dzień podjęcia decyzji o sprzedaży to do momentu faktycznej sprzedaży mija pół roku, a cena jest rewidowana kilkukrotnie i spada czasem o ponad 20-30%? Rozumiem Wasze zamiłowanie do Smartów, w jakiś sposób je podzielam ze względu na rodowód Smarta, bo Mercedesy to z kolei moje zamiłowanie. Mimo to szukam po prostu miejskiego samochodu na max. pół roku.


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - DaSza - 14.12.2015

(14.12.2015, 10:26)marcineke napisał(a): Nie rozumiem czemu atakujecie nowego kolegę. (...)
Marzenia trzeba spełniać i nie ważne ile się ma kasy.
Powodzenia kolego!!!

Kolego, odetchnij spokojniej, nikt go tu nie atakuje, tylko wyrażane są poglądy.
Chyba po to zadał pytanie.
Pewnie, że marzenia trzeba spełniać, tylko gorzej jak marzenia przeistoczą się w koszmar dnia codziennego. Każdy kupi co chce i oby miał tylko banana po zakupie przez długi czas.
Szczęście może przytrafić się każdemu, dlatego ludzie grają w totka, tak samo może trafić się Smart za 5kPLN w dobrym stanie.


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - tomashbo - 14.12.2015

( Proszę o usunięcie, błąd przy edycji)


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - marcineke - 14.12.2015

Odebrałem to jako atak, moja krótka obecność na forum nie jest ważna poprostu lepiej komuś odradzić zakup złomu niż się wyśmiewać.Lecz jeśli kolega szuka auta na pól roku to głupi pomysł bo kupić złom pojeździć pól roku i bujać sie ze sprzedaniem szrota następny rok to bez sensu.Myślę że smarta łatwo sprzedać pod warunkiem że jest to zadbany egzemplarz a za 5 tys to taki nie będzie.
Kolego poszukaj coś czego jest dużo na rynku i łatwo później pchnąć.


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - krzyss - 14.12.2015

Absolutnie zaden atak my tutaj radzimy co zrobic i zeby byc swiadom zakupu !!
W kupionym dla mojego znajomego CDI za 5000.- nie robilismy ŻADNEJ DUŻEJ NAPRAWY !

- wymiana IC bo ciekl na nowy 650.-
- uszczelnienie pompy paliwa ON - 600.-
- hamulce kompletne przod i tyl 650.-
- zawieszenie i inne bajerki 300.-
- wywalenie EGR + emulator 350.-
- dodanie automatu 300.-
- filtry oleje i plyny 300.-
- naprawa tlumika 200.-
- jakies paski chyba ze 100.-

Pozostalo do zrobienia:
- wymiana chlodnicy klimy chyba z 600.-
- akutator dziwnie pracuje pewnie kolo 300.-
- sprzeglo bedzie pewnie do wymiany za jakis czas a to kolo 1200.- z wymiana


Tylko ja bylem swiadom tego ile trzeba zaplacic za wszystko i nie balem sie kupic tanio bo spodziewalem sie wydatkow, teraz mam w miare sprawne CDI za 10000.- ktore pewnie pojezdzi troche czasu.

Gorzej jako ktos kupi za 7000-8000.- i mu potem jeszcze dochodzi 5000.- to sie wscieka.

Wraacajac do twojego przypadku trzeba szukac, moze cos znajdziesz. Tylko zeby sprawdzic silnik ile pojezdzi jeszcze to trzeba by badac kompresje a i to czasem nic nie powie. Kompresja jest piekna itp bo do silnika wlano jakis uszczelniacz. Ty zmieniasz olej na czysty bez uszczelniacza, potem wskakujesz na traske i jedziesz sprawdzic ile smart maxa poleci (wiekszosc tak robi) i wtedy smart dostaje czkawki bo albo sie kruszy zawor, albo leca nagle pierscienie i smuteczek bo trzeba wsadzic w autko 2500-3000.- a jak to jest benzynka po powiedzmy 150kkm to dochodzi do remontu zazwyczaj sprzeglo i rozrzad, i kwota przy remoncie robi sie 4500-5000.-

Tutaj masz program TVN TURBO ze smartem jak kupili PO REMONCIE PODOBNO !!
http://player.pl/programy-online/samochod-marzen-kup-i-zrob-odcinki,918/odcinek-11,smart-fortwo,S07E11,50323.html

I zobacz ile wyszlo...


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - MariuszB - 14.12.2015

(14.12.2015, 11:16)tomashbo napisał(a): W ogłoszeniach sprzedaży roi się od komentarzy Użytkowników, że Smarta sprzedać ciężko, że nikt nie chce kupić, że cena obniżana a nikt nie dzwoni, bo na polskim rynku sprzedają się samochody bardziej rodzinne.

Mocno uogólniając - dziś w ogóle auta sprzedają się słabo. Rynek PL jest dziś bardzo specyficzny i długo by o tym pisać.
Głównym i decydującym aspektem podczas zakupu jest cena, niska cena. Wiedzą o tym także przyszli sprzedający. Skoro przy sprzedaży kupujący będzie oczekiwał "okazji" to po co mam inwestować w eksploatację i naprawiać dojechane auto? Czysta kalkulacja...
Jaki procent Smartów jest w rękach pasjonatów, którzy robią wszystko przed czasem i nie szczędzą $? 2-5%? To już nawet nie chodzi o to za ile są te >dobre< tylko ja je znaleźć...

Smart : W/g moich obserwacji ładne, dobrze wyposażone, nie zajechane i doinwestowane z pewną historią (rachunkami) egzemplarze sprzedają się szybko (rynek PL i DE). Logiczne skoro tylko samo sprzęgło, turbina i kilka elementów zawieszenia to równowartość (w PL) 5 tpln... i nieważne, że w ogłoszeniach cały, niby sprawny FT kosztuje tyle samo. Dlatego zdecydowana większość użytkowników jak staje przed takimi wydatkami to próbuje uciekać z takim dojechanym egzemplarzem... a później następny kupuje, zaczyna rzeźbić, pojawia się rozczarowanie i tak się rodzi fama jaki to Smart jest zły i awaryjny... ale nikt już później nie pisze w jak okazyjnej cenie go nabył i w jakim faktycznie stanie okazało się auto.


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - tomashbo - 14.12.2015

(14.12.2015, 11:58)krzyss napisał(a): Absolutnie zaden atak my tutaj radzimy co zrobic i zeby byc swiadom zakupu !!
W kupionym dla mojego znajomego CDI za 5000.- nie robilismy ŻADNEJ DUŻEJ NAPRAWY !

- wymiana IC bo ciekl na nowy 650.-
- uszczelnienie pompy paliwa ON - 600.-
- hamulce kompletne przod i tyl 650.-
- zawieszenie i inne bajerki 300.-
- wywalenie EGR + emulator 350.-
- dodanie automatu 300.-
- filtry oleje i plyny 300.-
- naprawa tlumika 200.-
- jakies paski chyba ze 100.-

Pozostalo do zrobienia:
- wymiana chlodnicy klimy chyba z 600.-
- akutator dziwnie pracuje pewnie kolo 300.-
- sprzeglo bedzie pewnie do wymiany za jakis czas a to kolo 1200.- z wymiana


Tylko ja bylem swiadom tego ile trzeba zaplacic za wszystko i nie balem sie kupic tanio bo spodziewalem sie wydatkow, teraz mam w miare sprawne CDI za 10000.- ktore pewnie pojezdzi troche czasu.

Gorzej jako ktos kupi za 7000-8000.- i mu potem jeszcze dochodzi 5000.- to sie wscieka.

Wraacajac do twojego przypadku trzeba szukac, moze cos znajdziesz. Tylko zeby sprawdzic silnik ile pojezdzi jeszcze to trzeba by badac kompresje a i to czasem nic nie powie. Kompresja jest piekna itp bo do silnika wlano jakis uszczelniacz. Ty zmieniasz olej na czysty bez uszczelniacza, potem wskakujesz na traske i jedziesz sprawdzic ile smart maxa poleci (wiekszosc tak robi) i wtedy smart dostaje czkawki bo albo sie kruszy zawor, albo leca nagle pierscienie i smuteczek bo trzeba wsadzic w autko 2500-3000.- a jak to jest benzynka po powiedzmy 150kkm to dochodzi do remontu zazwyczaj sprzeglo i rozrzad, i kwota przy remoncie robi sie 4500-5000.-

Tutaj masz program TVN TURBO ze smartem jak kupili PO REMONCIE PODOBNO !!
http://player.pl/programy-online/samochod-marzen-kup-i-zrob-odcinki,918/odcinek-11,smart-fortwo,S07E11,50323.html

I zobacz ile wyszlo...


Dziękuję za bardzo rzeczową kalkulację. Samochód (i to cdiIdea) za 5000 + 3500 wykonane naprawy - wg mnie naprawdę nieźle i tego się mniej więcej spodziewałem, być może benzyna w tej cenie wymagałaby mniej napraw. Swoją drogą kiedy miał miejsce ten zakup? Celowo szukam samochodu po remoncie silnika tutaj, nie na Allegro, zawsze trochę większe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie uczciwy.


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - krzyss - 14.12.2015

(14.12.2015, 12:06)tomashbo napisał(a): Dziękuję za bardzo rzeczową kalkulację. Samochód (i to cdiIdea) za 5000 + 3500 wykonane naprawy - wg mnie naprawdę nieźle i tego się mniej więcej spodziewałem, być może benzyna w tej cenie wymagałaby mniej napraw. Swoją drogą kiedy miał miejsce ten zakup? Celowo szukam samochodu po remoncie silnika tutaj, nie na Allegro, zawsze trochę większe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie uczciwy.

Kupilismy go jakies niecale dwa miesiace temu. 2005r. z klima (nie dziala ale jest). Mial tez jakas przygode niewielka...
Ale jak pisalem, ja pojechalem ogladac zobaczylem i juz wiedzialem ze trzeba bedzie wlozyc mininmum 3000-4000.- ustalilem ze sprzedawca ze trzeba wlozyc 4000.- a on za auto chce 7000.- wiec proponuje zeby pokryl polowe napraw i sie zgodzil. To nie byla okazja w moim mniemaniu, bo bez tego wkladu nie dalo sie tym autem jezdzic...

Obejzyj filmik z TVN naprawde bedziesz wiedzial co spotkac moze cie w benzynowym F2.
Przez moje rece przewinely sie juz 4 smarty a aktywnie posiadam dwa, wiec cos moge na ten temat powiedziec.


RE: Kupię Smarta do 5000 złotych - MariuszB - 14.12.2015

(14.12.2015, 12:06)tomashbo napisał(a): być może benzyna w tej cenie wymagałaby mniej napraw.

Nic bardziej mylnego.


Menu