smartklub.pl
[454] Nieprawidłowo działające wspomaganie. - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: [454] Nieprawidłowo działające wspomaganie. (/t-454-nieprawidlowo-dzialajace-wspomaganie--14454)



Nieprawidłowo działające wspomaganie. - Ruda102 - 15.12.2015

paliwo - Pb
ccm - 1332
skrzynia biegów - manualna
rocznik - 2006
problem - Nieprawidłowo działające wspomaganie.
Witam,
Po przeszukaniu wyszukiwarki, nie znalazłam odpowiedzi na mój problem.
W moim smarcie kierownica po skręcie nie wraca do pozycji wyjściowej, lub robi to z bardzo dużym problemem.
Geometria jest ustawiona prawidłowo.
Może ktoś spotkał się z problemem, bo chcę kupić nową maglownicę, ale nie wiem czy chodzi o zacinający się silniczek, czy o sterownik. Może ktoś zna problem i będzie umiał pomóc?


RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - rogas - 15.12.2015

Z tego co pamiętam twoje koło dostało lekko podczas przytulasa więc szukał bym winy w tym kierunku (uszkodzona maglownica.)


RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - Ruda102 - 15.12.2015

Ten problem występował już przed przytulasem :(


RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - kacper.diablo - 08.03.2016

Też mam podobny problem i nie jest to na pewno problem ze wspomaganiem ponieważ w samochodach bez wspomagania kierownica też wraca sama do jazdy na wprost (w samochodach z elektrycznym wspomaganiem a takim jest smart powyżej pewnej prędkości o ile się nie mylę ok. 50-70km/h wspomaganie i tak się wyłącza).
Ale do rzeczy: 
Trochę robiłem żeby rozwiązać ten problem i potencjalne przyczyny były dwie: zatarte łożyska amortyzatorów lub problemy z maglownicą. 
Łożyska okazały się dobre a w maglownica była szczelnie zamknięta i nic tam nie rzęziło nie stukało ani nic.
Wnioski:
Prawdopodobnie problem z maglownicą ale naprawa jest na tyle droga a efekty niepewne, że raczej trzeba pokochać tą przypadłość.
Gdybyś coś robił z tym daj znać
Pozdro!


RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - maciek.z - 24.04.2017

(08.03.2016, 15:05)kacper.diablo napisał(a): Też mam podobny problem i nie jest to na pewno problem ze wspomaganiem ponieważ w samochodach bez wspomagania kierownica też wraca sama do jazdy na wprost (w samochodach z elektrycznym wspomaganiem a takim jest smart powyżej pewnej prędkości o ile się nie mylę ok. 50-70km/h wspomaganie i tak się wyłącza).
Ale do rzeczy: 
Trochę robiłem żeby rozwiązać ten problem i potencjalne przyczyny były dwie: zatarte łożyska amortyzatorów lub problemy z maglownicą. 
Łożyska okazały się dobre a w maglownica była szczelnie zamknięta i nic tam nie rzęziło nie stukało ani nic.
Wnioski:
Prawdopodobnie problem z maglownicą ale naprawa jest na tyle droga a efekty niepewne, że raczej trzeba pokochać tą przypadłość.
Gdybyś coś robił z tym daj znać
Pozdro!



RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - maciek.z - 24.04.2017

(24.04.2017, 21:16)maciek.z napisał(a):
(08.03.2016, 15:05)kacper.diablo napisał(a): Też mam podobny problem i nie jest to na pewno problem ze wspomaganiem ponieważ w samochodach bez wspomagania kierownica też wraca sama do jazdy na wprost (w samochodach z elektrycznym wspomaganiem a takim jest smart powyżej pewnej prędkości o ile się nie mylę ok. 50-70km/h wspomaganie i tak się wyłącza).
Ale do rzeczy: 
Trochę robiłem żeby rozwiązać ten problem i potencjalne przyczyny były dwie: zatarte łożyska amortyzatorów lub problemy z maglownicą. 
Łożyska okazały się dobre a w maglownica była szczelnie zamknięta i nic tam nie rzęziło nie stukało ani nic.
Wnioski:
Prawdopodobnie problem z maglownicą ale naprawa jest na tyle droga a efekty niepewne, że raczej trzeba pokochać tą przypadłość.
Gdybyś coś robił z tym daj znać
Pozdro!

Problem ten jest mi bardzo dobrze znany. Zgłębiałem go prawie rok. Winny jest silnik elektryczny wspomagania, który ma za słabą moc -winny jest brud, rdza. Prawdopodobnie nie ma osłony pod silnikiem, jak w większości forforów.
Silnik po wielu latach nie jest łatwo oddzielić od maglownicy, ale mechanikowi się udało. 
Włożono silnik od anglika. Pasuje, tylko trzeba trochę przedłużyć wiązkę elektryczną. 
Za cały magiel z którego wykorzystałem silnik zapłaciłem 150 zł
Powodzenia.


RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - kilowat - 28.01.2019

Witam, męczę się z brakiem wspomagania po odpaleniu auta. Po kilku energicznych ruchach kierownicą wspomaganie pojawia się i tak jest za każdym razem (w lecie zniknęło się w czasie silnych upałów, potem wróciło do normy, ale w mrozy problem wrócił). Gdzie szukać winnego? Silnik elektryczny wspomagania, czujnik skrętu w kierownicy?


RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - LAZY. - 29.01.2019

Podłącz komputer i odczytaj błędy, tak można tylko wróżyć. Może potrzebna kalibracja czujnika, może wymiana...


RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - kilowat - 15.02.2019

zwykły ELM nie pokazuje błędów, czy Star Diagnosis wyrzuci więcej?


RE: Nieprawidłowo działające wspomaganie. - lukmas7796 - 22.03.2019

witam,Ruda102, czy problem został rozwiązany? , czy sposób przedstawiony przez maciek.z jest potwierdzony u innych na ta przypadłość?, Zmagam się z tym samym problemem ale silnik sprawdzony mam i parametry są ok.(podobno)


Menu