smartklub.pl
[450] Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Ogólne (http://smartklub.pl/f-ogolne--87)
+---- Wątek: [450] Brak kontrolki cisnienia oleju i trust (/t-450-brak-kontrolki-cisnienia-oleju-i-trust--15029)

Strony: 1 2


Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - shagger - 29.04.2016

Witajcie.Wymienilem ostatnio olej w silniku 0.8 cdi i tak mnie cos tknelo by sprawdzic jak kontrolka cisnienia gasnie.Okazuje sie ze ona nawet sie nie zapala po wlaczeniu zaplonu.Na you tube widzialem filmik ze po przekreceniu kluczyka zapalaja sie na chwile wszystkie kontrolki.U mnie brakuje kontrolki cisnienia oleju i zoltej z trojkatem od trust.System trust napewno dziala bo sprawdzilem podczas jazdy(czasem hamujac w zakrecie tez czuje ze zaczyna dzialac)Kiedys jak pamietam w poslizgo ow pomaranczowy trujkat migal(tak bylo zima)Teraz mimo poslizgu trojkat nie miga a trust dziala.Cisnienie oleju zakladam ze jest bo silnik pracuje normalnie.Wyjalem licznik by sprawdzic zaroweczki.Wszystkie sprawne.Podlaczylem pod kompa i zadnego bledu we wszystkich modulach.Bezpieczniki wszystkie sprawdzone.Zastanawia mnie jedno.Po wyjeciu licznika smart zapala i pracuje bez problemu.Do tej pory myslalem ze licznik jest czesca imobiliezera.No chyba ze sie myle.

Chcialbym przywrocic dzialanie kontrolek bo lubie jak wszystko w aucie dziala.Pomozcie.Czy ktos z Was spotkal sie z takim problemem?


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - Lolek - 30.04.2016

Jeśli chodzi o układ ciśnienia oleju to najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie samego czujnika. Odepnij od niego kabelek i zewrzyj do masy, powinna się lampka zapalić. L


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - shagger - 30.04.2016

Zwarlem do masy i nie zapala sie...


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - shagger - 30.04.2016

Tematu ciag dalszy.Po dolaczeniu do kompa zrobiony test licznika-wszystkie kontrolki swieca.Czujnik cisnienia oleju sprawny.Po dolaczeniu miernika juz na rozruszniku cisnienie zwiera styki w czujniku.Po zdjeciu przewodu z czujnika napiecie w nim +5.00 V wiec kabel dobry.Jesli ktos dysponuje schematem kontrolki cisnienia oleju to prosze sie podzielic.To samo w przypadku kontrolki trust-a.

Czy mozliwe jest ze kiedys jak odlaczylem aku to te kontrolki zginely z tego powodu.Wtedy zginela mi rezerwa w litrach i temperatura zaczela pokazywac w F.Do dzis tak mam.


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - krzyss - 01.05.2016

Temperature trzeba przestawic Star Diagnoza, tez tak mialem...


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - Lolek - 01.05.2016

Przy okazji paliwo w litrach też. Akku musiałeś odłączyć przy włączonej stacyjce, to błąd, duży błąd, rzekłbym wielbłąd. L


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - shagger - 01.05.2016

Jak dobrze pamietam zrobilem to inaczej.Odpiolem kostke licznika bez zdjecia klemy ale to bylo dawno.Zolta kontrolka trust jeszcze zima migala.Wogole to sie zastanawiam czy przypadkiem nie mam licznika od benzyny bo obrotomierz nieco mi przeklamuje.Tu gdzies na forum byl taki temat bo ktos tez tak mial.Licznik mam z wymieniona tarczka do 200 kmh wiec napewno bylo grzebane ale kiedys kontolka oliwy sie zapalala po stacyjce ale zwierajac kabelek czujnika nigdy nie udalo mi sie jej zapalic.Moze na probe zalozyc inny predkosciomierz od cdi?


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - Lolek - 02.05.2016

Jest to jakaś koncepcja, a co do odpinania to bez różnicy, ważne że licznik stracił napięcie i tyle. L


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - shagger - 13.05.2016

Kupilem drugi licznik od cdi.Podlaczylem i jest kontrolka oleju jak i trust wiec moj licznik uszkodzony napewno.Licznik kupilem z przebiegiem 57tys.km z 2001r ale po przekreceniu kluczyka zamiast przebiegu sa kreski.Smart odpala,obrotomierz nie dziala bo pewnie nie aktywowany,brak tez temperatury na wyswietlaczu.Dobrze byloby naprawic moj licznik wykorzystujac czesci z tego zakupionego bo chce zachowac swoj licznik bo ma skale do 200 kmh i wlasciwy przebieg.Ktos doradzi co zrobic czy przekodowac ten zakupiony?Da rade to zrobic na sd?


RE: Brak kontrolki cisnienia oleju i trust - krzyss - 13.05.2016

Gizbern.....


Menu