smartklub.pl
[451] Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: [451] Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) (/t-451-nie-odpala-pomoc-potrzebna-od-zaraz-bo-mnie-zona-zlinczuje--15087)

Strony: 1 2 3


Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - Stormy - 16.05.2016

witam serdecznie,
Żeby nie przedłużać: wczorajszym rankiem Smart nie odpalił. Żona twierdzi, że rozrusznik zakręcił przez ca. sekundę i zamilkł.
Od tego czasu nie reaguje. 
Prąd jest, świecą się kontrolki, biegi można zmieniać, słychać działające przekaźniki - tylko rozrusznik nie kręci.
Pożyczyłem SD od kolegi i znalazłem następujący komunikat:
[Obrazek: 6000bd8bb1c7a670.jpg]

[Obrazek: bbd24c9c9f45fd82.jpg]

[Obrazek: e67f4b24f0572f00.jpg]

...macie jakieś pomysły?
pozdrawiam


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - kipro1 - 16.05.2016

Zamokniete przekaźniki pod fotelem kierowcy. Ja mialem odwrotnie- po odpaleniu rozrusznik sie nie zatrzymywał: -) non stop chcial odpalać. Okazało sie, ze wszystkie szyby oprocz tych w drzwiach przeciekaly mimo iz byly oryginalnie wklejone od nowosci. Przekazniki spod fotela kierowcy zostaly dokladnie osuszone ciepłym powietrzem i usterka ustąpiła.


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - Stormy - 16.05.2016

(16.05.2016, 20:44)kipro1 napisał(a): Zamokniete przekaźniki pod fotelem kierowcy. Ja mialem odwrotnie- po odpaleniu rozrusznik sie nie zatrzymywał: -) non stop chcial odpalać. Okazało sie, ze wszystkie szyby oprocz tych w drzwiach przeciekaly mimo iz byly oryginalnie wklejone od nowosci. Przekazniki spod fotela kierowcy zostaly dokladnie osuszone ciepłym powietrzem i usterka ustąpiła.

...jest to jakiś pomysł! - a mówiąc szczerze, nawet nie wiedziałem, że pod fotelem kierowcy są jakieś przekaźniki   Confused


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - damiano.o - 17.05.2016

Na zdjęciach które pokazujesz ewidentnie jest moduł skrzyni biegów pod siedzeniem kierowcy. Czyli pokazane masz gdzie jest usterka Wink

Tapnięte z SG NOTE 4


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - kipro1 - 17.05.2016

Co prawda powyżej opisywany błąd dotyczył mojej 450 ale niezmiennie problem tkwi pod siedzeniem kierowcy.


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - Stormy - 17.05.2016

(17.05.2016, 06:29)damiano.o napisał(a): Na zdjęciach które pokazujesz ewidentnie jest moduł skrzyni biegów pod siedzeniem kierowcy. Czyli pokazane masz gdzie jest usterka Wink

Tapnięte z SG NOTE 4

...taka jest sugestia SD, ale szukam po pierwsze potwierdzenia Wink
a po drugie podpowiedzi, jakiego modułu ewentualnie szukać. 

Numer, który podaje SD nijak ma się do tego co występuje na rynku.
Nie znalazłem ani jednego modułu o nr. A4515454032 - najczęściej występuje A4515453232, A4515458232 oraz A4515453832.

Podpowiecie jaki ma być prawidłowy moduł i gdzie najlepiej go szukać?

pozdrawiam


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - krzyss - 17.05.2016

To teraz odlacz komputer, i wez sie wreszcie do roboty zamiast pisac, wyjmij ten moduł co masz i zobacz czy nie jest mokry !


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - Stormy - 17.05.2016

(17.05.2016, 13:21)krzyss napisał(a): To teraz odlacz komputer, i wez sie wreszcie do roboty zamiast pisac, wyjmij ten moduł co masz i zobacz czy nie jest mokry !

...nie ma to jak odpowiednia motywacja Evil or very mad
Zabiorę się za to dopiero po 18 - a swoją drogą: skąd tam woda??? To jakaś standardowa przypadłość?


aktualizacja 18.48:
moduł wyjęty - wody brak. Zafundowałem mu jednak profilaktyczne suszenie.
Montować z powrotem - czy to jednak jego koniec? Macie jakieś doświadczenia?

[Obrazek: 6f2fdd114fe5c61emed.jpg]
[Obrazek: 6b010d62d3b5ad21med.jpg]


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - Stormy - 17.05.2016

(17.05.2016, 13:40)Stormy napisał(a):
(17.05.2016, 13:21)krzyss napisał(a): To teraz odlacz komputer, i wez sie wreszcie do roboty zamiast pisac, wyjmij ten moduł co masz i zobacz czy nie jest mokry !

...nie ma to jak odpowiednia motywacja Evil or very mad
Zabiorę się za to dopiero po 18 - a swoją drogą: skąd tam woda??? To jakaś standardowa przypadłość?


aktualizacja 18.48:
moduł wyjęty - wody brak. Zafundowałem mu jednak profilaktyczne suszenie.
Montować z powrotem - czy to jednak jego koniec? Macie jakieś doświadczenia?

[Obrazek: 6f2fdd114fe5c61emed.jpg]
[Obrazek: 6b010d62d3b5ad21med.jpg]

...podsuszony, zmontowany - efekty: żadne, jest jak było Crying


RE: Nie odpala - pomoc potrzebna od zaraz, bo mnie żona zlinczuje ;) - krzyss - 17.05.2016

Wyglada OK, to teraz sprawdzanie wiazek do akutatora, a i tak pewnie wyjdzie ze sprzeglo Ci siadlo...
Mysle ze jeto to chwila kiedy trzeba odwiedzic jakis smartowy serwis...


Menu