smartklub.pl
światła do jazdy dziennej - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--92)
+---- Wątek: światła do jazdy dziennej (/t-swiatla-do-jazdy-dziennej--15183)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: światła do jazdy dziennej - raffa - 04.03.2023

Dzięki Smile

Czyli u Ciebie się chowają w środku Smile i super Smile Nie podoba mi się, jak wystają na zewnątrz. A tu jest spoko Smile

Zakładam, że średnica otworów jest taka sama w przedlifcie jak i polifcie. Bo wątpię, żeby smart posunął się do zmiany średnicy przy face liftingu Smile


RE: światła do jazdy dziennej - obwd-crash - 04.03.2023

Klosze halogenów mają mniejszą o kilka mm średnicę, niż otwory w atrapie. Otwory u mnie w atrapie mają coś około 67mm.


RE: światła do jazdy dziennej - kamyk - 11.06.2023

Proszę o informację czy poprowadzenie zasilania do LED'ów dziennych jest kłopotliwe.
Czy można to wszystko zautomatyzować? A jeżeli nie to:
Gdzie umieścić włącznik? Gdzie wpiąć się pod zasilania? Czy trzeba bezpiecznik?
Jak to "zgrać " z włączaniem a zwłaszcza wyłączaniem się tych świateł po włączeniu świateł mijania.
Widzę, że w wątku piszą zarówno właściciele 451 (tak jak na dział przystało) jak i od modeli 450 i trochę się gubię.
========
Dodam jeszcze, że w moim Smartku można ściągnąć plastikowe zaślepki w zderzaku pod światła przeciwmgielne.


RE: światła do jazdy dziennej - damiano.o - 11.06.2023

(11.06.2023, 13:26)kamyk napisał(a): Proszę o informację czy poprowadzenie zasilania do LED'ów dziennych jest kłopotliwe.
Czy można to wszystko zautomatyzować? A jeżeli nie to:
Gdzie umieścić włącznik? Gdzie wpiąć się pod zasilania? Czy trzeba bezpiecznik?
Jak to "zgrać " z włączaniem a zwłaszcza wyłączaniem się tych świateł po włączeniu świateł mijania.
Widzę, że w wątku piszą zarówno właściciele 451 (tak jak na dział przystało) jak i od modeli 450 i trochę się gubię.
========
Dodam jeszcze, że w moim Smartku można ściągnąć plastikowe zaślepki w zderzaku pod światła przeciwmgielne.
nie musisz nic kombinować. Powinna być wiązka do halogenów i tam możesz podłączyć dzienne tylko trzeba przekodować. Możesz pobawić się z poliftowymi albo wyrzeźbić coś z dostępnych na rynku. Ja miałem u siebie Osramy .... rewelacyjne .... do tej pory jeżdżą..... u nowego właściciela[Obrazek: 0d8caf368fd09fac2fda71a8f4911592.jpg][Obrazek: e8be8f482602ae9adf8964965b86ad7e.jpg][Obrazek: 017ef81b70dfac13ad2bd8565bde19bf.jpg][Obrazek: 1a1579777704b165f9c169c5ec5192c2.jpg]

Pozdrawiam z RS Concept


RE: światła do jazdy dziennej - raffa - 12.06.2023

Jeśli z jakiegoś powodu przekodowanie nie byłoby możliwe, to wystarczy kupić zestaw z automatem, który włącza i wyłącza światła do jazdy dziennej tak, jak wymagają tego przepisy. Bo z palca to tak średnio można...

Krzysiek (chris2) od nas z Chorzowa ma bardzo fajnie dopasowane LEDy w 451. Możesz dopytać, bo on mówił ze dwa razy co i jak robił, ale ja nie pamiętam, bo to jednak 451. I nie, że nie słuchałem Very happy po prostu nie zapisałem w pamięci, bo należy to do niepotrzebnej mi wiedzy Smile


RE: światła do jazdy dziennej - kamyk - 13.06.2023

Dzisiaj zdjąłem maskownice lewego halogena i niestety, ale nie znalazłem ta żadnych przewodów. 
To znaczy jest tam jakiś przewód, ale idzie on dalej do jakiejś wtyczki - chyba do czujnika poduszki.
Widać, że są tam elementy plastikowe do zamocowania lamp, ale przewodów nie widziałem.
Prawego już nie odciągałem zakładając, że tam także nie ma.


RE: światła do jazdy dziennej - damiano.o - 17.06.2023

(13.06.2023, 21:21)kamyk napisał(a): Dzisiaj zdjąłem maskownice lewego halogena i niestety, ale nie znalazłem ta żadnych przewodów. 
To znaczy jest tam jakiś przewód, ale idzie on dalej do jakiejś wtyczki - chyba do czujnika poduszki.
Widać, że są tam elementy plastikowe do zamocowania lamp, ale przewodów nie widziałem.
Prawego już nie odciągałem zakładając, że tam także nie ma.
z tego co pamiętam to wtyczki (przynajmniej u mnie 451 lift) były pod panelami głębiej zamocowane.

Pozdrawiam z RS Concept


światła do jazdy dziennej - Kanapa - 17.06.2023

Potwierdzam - wiązka jest głębiej schowana. To te małe żółte na pierwszym zdjęciu.

[Obrazek: 069d3dccd9d5aa2089c9e3a0dc612830.jpg]
[Obrazek: 2eb991a7b4f485555be4a81a6e8f195b.jpg]


RE: światła do jazdy dziennej - kamyk - 18.06.2023

To dobra wiadomość - poszukam głębiej.
Dzięki.


RE: światła do jazdy dziennej - DuzeP - 21.06.2023

Czy jest ktoś na grupie kto montował u siebie w lampach ringi jako DLR? Jak tak, to chciałby to zrobić za opłata dla mnie? lub znacie miejsce, w którym jak wyślę lampy to zrobią to?


Menu