smartklub.pl
[454] Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: [454] Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika (/t-454-problem-ze-wspomaganiem-kierownicy-po-uruchomieniu-silnika--15260)

Strony: 1 2


Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - vanport - 18.07.2016

Wspomaganie kierownicy nie załącza się wraz z uruchomieniem silnika. Czasami dołączy się po kilkunastu sekundach jazdy, czasami wcale, a czasami działa prawie od razu. Bywa że po zgaszeniu i ponownemu uruchomieniu silnika wspomaganie po kilku sekundach wraca (lekki opór na kole kierownicy czuć przez 2 sekundy), ale nie jest to regułą.
Pierwszy raz usterka pojawiła się po odebraniu samochodu od mechanika (wymieniał tylny zacisk hamulcowy).

1. Moje podejrzenie padło na akumulator, więc zrobiłem długą trasę (usterka utrzymywała się nadal)
2. Sprawdziłem sprawności akumulatora oraz ładowania testerem Warty (wynik pozytywny dobry).

Usterka nie ustąpiła więc oddałem samochód mechanikowi. Mechanik oddał i utrzymywał, że podładował akumulator i skasował błąd niskiego napięcia. Przy okazji oznajmił, że to wina akumulatora.
Usterka została wyeliminowana do czasu, aż samochód trafił do blacharza, którego ostrzegłem o zaistniałym problemie i powiedziałem żeby odłączył akumulator jak chce pracować przy otwartych drzwiach. Po robocie oddał samochód z usterką twierdząc jednocześnie, że akumulator był odłączony.

3. Odłączyłem akumulator na noc w nadziei, że błąd zostanie wykasowany i wszystko wróci do normy. Nie wróciło.
4. Postanowiłem sam skasować błąd niskiego napięcia. Podłączyłem pierwszy raz w życiu interfejs OBDII bluetooth, korzystając z różnych programów nic nie wykryłem (brak błędów).
5. Podmieniłem aku na dużo młodszy i znowu nic - usterka wciąż występuje.

Może Ktoś spotkał sie z problemem i pomoże go rozwiązać?
Z góry dziękuję.


RE: Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - Gapa. - 18.07.2016

Jak się nie mylę tam jest wspomaganie elektryczne szukalbym w kostce która idzie do wspomagania a nie akumulator ewentualnie alternator podaje za mało prądu


Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - Kanapa - 19.07.2016

Wieść gminna niesie że wspomaganie w F4 czasami pada lub robi psikusy.
Trzeba by podłączyć do SD i sprawdzić czy wszystko OK.


RE: Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - tomcio92 - 15.09.2016

Witajcie,
Podepne się pod temat , walczę już dłuższą chwilę ze wspomaganiem i powoli zaczynam się poddawać.
Wszystkie kostki, połączenia sprawdzone i zabezpieczone , dziś podpiałem na " krótko" silnik i kręci, pozostaje kwestią modułu , czy po wymianie trzeba będzie go adaptować czy powinien działać od razu.Zaznaczę że u mnie wspomaganie raz działa a za chwilę już nie. Proszę o pomoc bo już nie wiem co dalej robić.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


RE: Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - LAZY. - 15.09.2016

Nie wiem jak w FF działa wspomaganie, ale najczęściej uszkodzona jest taśma w kierownicy i w niej znajduje się też czujnik kąta skrętu.
Najłatwiej zdiagnozować to za pomocą Star Diagnose, bo tak na oko to czasem ciężko.


RE: Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - tomcio92 - 15.09.2016

Sprawdziłem połączenie między kostkami w kierownicy i w module który jest za akumulatorem i jest ok ale fakt jest taki że wspomaganie zaczęło szwankować po nie udanej naprawie łopatek

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


RE: Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - Lolek - 15.09.2016

No to szukałbym w taśmie, ew w przyłączeniach.


RE: Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - tomcio92 - 15.09.2016

Ok , tylko pytanie jest czy listwa jest do regeneracji ? Bo silnik na krótko chodzi

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


RE: Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - marcinmobil - 15.09.2016

tasma tam szukaj

Projekt PARASOL


RE: Problem ze wspomaganiem kierownicy po uruchomieniu silnika - LAZY. - 15.09.2016

Jak taśma nawala i jest z czujnikiem skrętu to trzeba ją ,,zakodować" Ustawić w pozycji zero itd...


Menu