smartklub.pl
Brak zapłonu - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Brak zapłonu (/t-brak-zaplonu--15580)



Brak zapłonu - mirror - 18.10.2016

Witam
Od lutego 2016 jestem w posiadaniu samochodu SMART forfour 1.3 z 2004r.
Generalnie z auta jestem zadowolona, bo po mieście daje sobie radę, ale dziś pojawił się pierwszy zawód.

Wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam, kontrolki zaczynają świecić, przekręcam znowu i wtedy kontrolki zaczynają szaleć (migać) górna lampa w samochodzie też, a auto wydawało dźwięki jakby chciało, a nie mogło... [Obrazek: icon_sad.gif]

Zastanawiam się czy to wina akumulatora (mam taką nadzieję), czy coś poważniejszego?
Samochodu na pewno nie zostawiłam na zapalonych światłach, co odrzuca trochę moją hipotezę o akumulatorze, ale moja wiedza o samochodach jest baaaardzo mała.

Czy ktoś z was miał już może podobny problem, lub wie z czym może się to wiązać?
Do mechanika i tak muszę go odda, ale dla spokoju ducha będę wdzięczna za jakieś wskazówki bo lubię swoje auto [Obrazek: icon_smile.gif]

Pozdrawiam,
mirror


RE: Brak zapłonu - obwd-crash - 18.10.2016

(18.10.2016, 08:11)mirror napisał(a): Witam
Od lutego 2016 jestem w posiadaniu samochodu SMART forfour 1.3 z 2004r.
Generalnie z auta jestem zadowolona, bo po mieście daje sobie radę, ale dziś pojawił się pierwszy zawód.

Wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam, kontrolki zaczynają świecić, przekręcam znowu i wtedy kontrolki zaczynają szaleć (migać) górna lampa w samochodzie też, a auto wydawało dźwięki jakby chciało, a nie mogło... [Obrazek: icon_sad.gif]

Zastanawiam się czy to wina akumulatora (mam taką nadzieję), czy coś poważniejszego?
Samochodu na pewno nie zostawiłam na zapalonych światłach, co odrzuca trochę moją hipotezę o akumulatorze, ale moja wiedza o samochodach jest baaaardzo mała.

Czy ktoś z was miał już może podobny problem, lub wie z czym może się to wiązać?
Do mechanika i tak muszę go odda, ale dla spokoju ducha będę wdzięczna za jakieś wskazówki bo lubię swoje auto [Obrazek: icon_smile.gif]

Pozdrawiam,
mirror

Z tego co piszesz wynika, że to akumulator lub brak dobrego połączenia przewodów masowych z nadwoziem.


RE: Brak zapłonu - psuwacz - 18.10.2016

Ja miałem choinkę w Citroenie, to akurat wina alternatora była (a kontrolka się ładowania się nie zaświeciła jak powinna) , akumulator padł i cyrk nieziemski, na desce rozdzielczej dyskoteka, spod deski różne nieskładne piknięcia dochodziły. Więc myślę podobnie do Wiesława: akumulator, ten gangsterski przewód ps. "Masa" w ostateczności alternator coś fika (ale tu raczej pojawiłoby się ostrzeżenie)... Czyli na oko nic strasznego, serwisant sprawdzi ładowanie z alternatora i poziom naładowania akumulatora w 30 sekund.


RE: Brak zapłonu - mirror - 18.10.2016

Dziękuję za odpowiedzi, na szczęście okazał się akumulator Very happy więc już kupiony nowy i znów mogę śmigać Mądralą po mieście Very happy
Jeszcze raz dzięki Very happy


Menu