smartklub.pl
[C453] fortwo electric drive - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model C453 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-c453-smart-fortwo--125)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--128)
+---- Wątek: [C453] fortwo electric drive (/t-c453-fortwo-electric-drive--16169)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: [C453] fortwo electric drive - piotrasta - 14.03.2017

Jak na auto miejskie to ten smart się nadaje ale jak ma się domek lub możliwość wjazdu na podwórko bo nie wyobrażam sobie by w bloku ktoś z 3 piętra spuszczał na dół przedłużacz by "zatankować" smarta no chyba że ktoś mieszka w bloku na parterze bo i tak w trasę nikt tym się  nie wybierze chyba że 100km i ma się pewność że jest lądowanie na miejscu.  Myślę że dołożenie 30000-35000zł (w porównaniu do podobnej mocy spalinowego smarta) nie jest źle zależy jeszcze jak będzie wyglądał "goły elektryk" wiadomo że możemy sobie zaprogramować czas nagrzewania kabiny w standardzie za co w smarcie "tradycyjnym" trzeba dopłacić- zamontować webasto więc różnica jeszcze bardziej maleje. Zasięg na co dzień wystarczający a na dłuższa trasę można auto pożyczyć od znajomego/rodziny- my mu elektryka on nam spalinowca (fajną możliwość daje VW w niemczech przy zakupie elektrycznego golfa przez 3 lata od kupna możemy wypożyczyć za darmo auto z tradycyjnym napędem). 

W celu ładowania podłączam do smarta 230/400V i ma on "ładowarkę" wbudowaną czy też podłączam już wyprostowane napięcie z ładowarki?


Domyślam się ze ogrzewanie jest elektryczne więc dołożeniem webasta może być problem braku tradycyjnej nagrzewnicy.

Istnieją jakieś dane na temat zasięgu przy -20 stopniach lub przy +30 -niekorzystna temperatura i włączona klima?


RE: [C453] fortwo electric drive - MariuszB - 14.03.2017

(14.03.2017, 18:07)piotrasta napisał(a): Istnieją jakieś dane na temat zasięgu przy -20 stopniach lub przy +30 -niekorzystna temperatura i włączona klima?

Istnieją ale są ściśle tajne  Wink

Blisko tematu, pół żartem - pół serio -> Opowieść o tym dlaczego samochody elektryczne są bez sensu


RE: [C453] fortwo electric drive - kampie - 13.06.2017

Do Polski trafiły właśnie dwa pierwsze egzemplarze Smarta ED.

Niebawem możliwość przejechania się we Wrocławiu oraz Poznaniu


RE: [C453] fortwo electric drive - Guniu - 13.06.2017

chciałbym posiadać takiego smarta, podoba mi się pomysł elektryki.. ale cena.. za biedny jestem. ostaje puki co przy swoim 451 cdi ;(


RE: [C453] fortwo electric drive - damiano.o - 13.06.2017

(13.06.2017, 11:41)kampie napisał(a): Do Polski trafiły właśnie dwa pierwsze egzemplarze Smarta ED.

Niebawem możliwość przejechania się we Wrocławiu oraz Poznaniu
Kiedy grupowa prezentacja?

Tapnięte z SG NOTE 4


RE: [C453] fortwo electric drive - kampie - 13.06.2017

(13.06.2017, 14:47)damiano.o napisał(a):
(13.06.2017, 11:41)kampie napisał(a): Do Polski trafiły właśnie dwa pierwsze egzemplarze Smarta ED.

Niebawem możliwość przejechania się we Wrocławiu oraz Poznaniu
Kiedy grupowa prezentacja?

Tapnięte z SG NOTE 4

Niebawem Very happy


RE: [C453] fortwo electric drive - Ronin - 13.03.2023

Odświeżam temat bo właśnie się rozglądam za Smartem EQ. I mam kilka pytań.
1. Jak wyglądają przeglądy Smarta EQ? Jak często i jaki koszt?
2. Jak mam gniazdo na siłę (400V) w garażu to co potrzebuję jeszcze, żeby ładował się szybciej niż z gniazda 230V?
3. Wkurza mnie ten dach materiałowy, zdejmował ktoś ten materiał?
4. Oglądałem jednego smarta i po przebiegu 12 tkm miał bardzo mocno zjechane tarcze a wydawało mi się, że w elektrykach tarcze wytrzymują więcej niż w spalinowych?
5. Model z 2019r. miał android auto a nie miał Apple car Play, można jakoś dodać?
5. Czy jakoś skomplikowane jest dołożenie czujników parkowania/kamery cofania?


[C453] fortwo electric drive - MariuszB - 14.03.2023

Vultus lepszy od EQ  Smile


RE: [C453] fortwo electric drive - Ronin - 15.03.2023

Oczywiście, że lepszy ale Smart to taka zimowa wersja Vultusa ?.


RE: [C453] fortwo electric drive - Ronin - 13.04.2023

No i stało się, do garażu zawitała czerwona strzała na prąd. Czy ktoś mógłby polecić jakąś kamerkę którą można by podłączyć do ekranu żeby mieć podgląd przy cofaniu?


Menu