smartklub.pl
Brak wstecznego biegu - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: Brak wstecznego biegu (/t-brak-wstecznego-biegu--17540)



Brak wstecznego biegu - pszemkowsky - 26.02.2018

Witam, otoz mam nastepujacy problem w swoim smarku.. jest to diesel 0,8 jakby mialo to jakies znaczenie. Po odpaleniu auta wszystko dziala ok, wsteczny i biegi do przodu przerzucaja sie normalnie, lecz juz po przejechaniu okolo 10km (gdy silnik sie zagrzeje) chcac wycofac wsteczny wgl nie wskakuje, polozenie dzwogni do zmiany biegow zmienia sie, swiatla cofania swieca lecz na kompuetrze wyswietlana jest literka „N”. A zeby Do przodu jechac musze przestawic dzwignie w lewo na „A” i popchnac do przodu, bez popchniecia caly czas „N”. Swiatla stopu sweica sie oraz swiatla cofania tez. CO o tym myslicie? Bardzo prosze o pomoc :(


RE: Brak wstecznego biegu - CodeBoy - 26.02.2018

(26.02.2018, 09:17)pszemkowsky napisał(a): Witam, otoz mam nastepujacy problem w swoim smarku.. jest to diesel 0,8 jakby mialo to jakies znaczenie. Po odpaleniu auta wszystko dziala ok, wsteczny i biegi do przodu przerzucaja sie normalnie, lecz juz po przejechaniu okolo 10km (gdy silnik sie zagrzeje) chcac wycofac wsteczny wgl nie wskakuje, polozenie dzwogni do zmiany biegow zmienia sie, swiatla cofania swieca lecz na kompuetrze wyswietlana jest literka „N”. A zeby Do przodu jechac musze przestawic dzwignie w lewo na „A” i popchnac do przodu, bez popchniecia caly czas „N”. Swiatla stopu sweica sie oraz swiatla cofania tez. CO o tym myslicie? Bardzo prosze o pomoc :(

Tzw Aktutator do regulacji / adaptacji. Pewnie różnica temperatur (ciepły zimny silnik)


RE: Brak wstecznego biegu - Sołtys - 26.02.2018

Najprędzej czujnik stopu się skończył , on ma tam dwa styki jeden do świateł a drugi informacja dla komputera o wciśnięciu hamulca.


RE: Brak wstecznego biegu - krzyss - 26.02.2018

W 451 jak nie wchodzi wsteczny to pierwsza oznaka konca sprzegla...


RE: Brak wstecznego biegu - obwd-crash - 26.02.2018

(26.02.2018, 09:17)pszemkowsky napisał(a): Witam, otoz mam nastepujacy problem w swoim smarku.. jest to diesel 0,8 jakby mialo to jakies znaczenie. Po odpaleniu auta wszystko dziala ok, wsteczny i biegi do przodu przerzucaja sie normalnie, lecz juz po przejechaniu okolo 10km (gdy silnik sie zagrzeje) chcac wycofac wsteczny wgl nie wskakuje, polozenie dzwogni do zmiany biegow zmienia sie, swiatla cofania swieca lecz na kompuetrze wyswietlana jest literka „N”. A zeby Do przodu jechac musze przestawic dzwignie w lewo na „A” i popchnac do przodu, bez popchniecia caly czas „N”. Swiatla stopu sweica sie oraz swiatla cofania tez. CO o tym myslicie? Bardzo prosze o pomoc :(

Spróbuj dokonać zmiany biegu z A na R bardzo szybko, a gdy to nie pomoże przełącz ponownie w pozycję do jazdy do przodu i przytrzymaj dźwignię do przodu aż pojawi się na wyświetlaczu 1, potem bardzo szybko przełącz na wsteczny - TTTM - przedlift Wink  np. 1
U mnie w 451 cabrio, benzyna bez mhd i bez turbo z 2008 roku, takie podejście rozwiązało problem, jak weszło to "w krew" mi i głównej użytkowniczce. 
Jak pomogło proszę o (+)


RE: Brak wstecznego biegu - Gapa. - 27.02.2018

Zobacz czy jak się dzieje ta sytuacją ze zmianą biegu czyli brak możliwości wrzucenia R czy świeca się światła stop jeśli nie to jest czujnik pedały hamulca który za to odpowiada


RE: Brak wstecznego biegu - obwd-crash - 27.02.2018

(26.02.2018, 09:17)pszemkowsky napisał(a): Swiatla stopu sweica sie oraz swiatla cofania tez.

(27.02.2018, 17:53)Gapa. napisał(a): Zobacz czy jak się dzieje ta sytuacją ze zmianą biegu czyli brak możliwości wrzucenia R czy świeca się światła stop jeśli nie to jest czujnik pedały hamulca który za to odpowiada

!!!


RE: Brak wstecznego biegu - Gapa. - 27.02.2018

Czytałem na szybko w trasie jestem mogłem przeoczyć wpis


RE: Brak wstecznego biegu - pszemkowsky - 03.03.2018

Dzieki za pomoc okazalo sie ze sprzeglo cale rozleciane.. juz na szczescie zrobione Very happy

Pozdro


Menu